Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

کمتر از یک هفته کاری از جشن گرفتن روز استقلال می گذرد و به نظر می رسد موفق ترین موسسه حقوقی در جهان الهام گرفته است که استقلال خود را از محیط کار دور از بحران COVID اعلام کند. کرکلند و الیس – شرکت شماره 1 در کشور ، با درآمد ناخالص 4،830،000،000 دلار درآمد ناخالص در سال 2020 – دیروز اعلام کردند که “برای کارهای مستمر شرکت” ایجاد “محیط کار دفتر کار” ضروری است.

کرکلند در پایان تابستان با استناد به مشکلات مربوط به آموزش ، ایجاد روابط مشارکتی و ارائه راهکارهای حقوقی خلاقانه (بدون ذکر “فشارهای روانی ، فشار و انزوای شدید وکلا” در هنگام کار از راه دور وکلا) ، درهای دفتر خود را باز می کند . در اینجا بخشی از یادداشتی است که دیروز توسط Jon Ballis ، صندلی شرکت ارسال شده است:

به همه این دلایل ، ما معتقدیم که یک محیط کاری دفتر محور برای ارائه خدمات حقوقی کلاس جهانی که مشتری های ما انتظار دارند و فرهنگ ، آموزش و رفاقت کلاس جهانی که همه لیاقت آن را داریم ، ضروری است. بنابراین ، دیدگاه خط پایه ما بازگشت به حضور در دفتر کار خواهد بود. همانطور که گفته شد ، کرکلند هرگز محلی به صورت چهره به چهره نبوده و ما همیشه انعطاف پذیری بالایی را برای وکلای خود فراهم کرده ایم تا وقتی که معتقد بودند انجام چنین کاری مناسب است از راه دور کار کنند. تغییری نخواهد کرد و هنگام بازگشت به دفتر ، می فهمیم که بسیاری از آنها ممکن است در ابتدا به انعطاف پذیری بیشتری نیاز داشته باشند.

در حالی که دفاتر ما از قبل در همه مکان ها باز بوده و دیدن هر روز وکلای بیشتری به دفتر بسیار ترسناک است ، ما حالت اختیاری دفتر خود را تا روز کار آمریکا ادامه خواهیم داد. با این حال ، از روز سه شنبه ، 7 سپتامبر ، لطفاً برنامه ریزی کنید که به عنوان خط مقدماتی معمول خود در دفتر باشید ، سپس از قضاوت خود در مورد مناسب بودن کار از راه دور استفاده کنید.

افراد داخلی در این شرکت از این یادداشت به عنوان “دلسردکننده” یاد می کنند و می گویند که آنها فکر می کردند با توجه به موفقیت شرکت در حالی که همه از خانه کار می کردند ، فضای کار از راه دور که بیش از یک سال تحمل کرده اند قدردانی خواهد شد . این چیزی است که یک همکار داشت برای گفتن:

هنگام استخدام ، کرکلند به نظر می رسید که این مکان کار آوانگارد است که در آن افراد همکار می توانند به تعداد دلخواه خود از خانه کار کنند (با فرض اینکه بر کار آنها تأثیر منفی نگذارد). در واقعیت ، اینطور نبود ، حداقل قبل از COVID.

انصافاً ، بسیاری از شرکا هرگز به ذهن خطور نمی کردند ، اما فقط یک شریک (و بیش از یک نفر وجود داشت / وجود دارد) با نگرش بد طول می کشد تا زندگی شما را به بدبختی برساند اگر به اندازه دفتر کار حاضر نشوید آنها دوست دارند همه ما فکر می کردیم که این مسئله با COVID برطرف خواهد شد – آیا فقط نشان ندادیم که می توانیم پردرآمدترین و پردرآمدترین شرکت در جهان باشیم یا چیزی شبیه به آن؟ و همه در حالی که از خانه کار می کنید؟ اکنون آنها می خواهند در مورد “لحظات بین” جایی که “بسیاری از فرهنگ ما جعل شده است؟” به ما صحبت کنند. این حتی چه معنایی دارد؟ در مورد فرصت باورنکردنی پرورش و تشکیل خانواده ای که کل شرکت بیش از یک سال با آن تجربه کرده است ، چه می کنید؟ این فرصتی بود تا به جهانیان نشان دهیم که الگوی کار جدیدی در دسترس و سازنده است و ما به مناسبت آن احترام گذاشتیم. من در مورد مسائل “استرس شخصی ، فشار و انزوا” خودم نگران خواهم بود ، زیرا به یاد نمی آورم که کرکلند در مراقبت از آن برای من خیلی خوب باشد.

یک شرکت حقوقی واقعاً آوانگارد می تواند آینده نگری و شهامت داشته باشد تا حتی بدون ضرورتی که COVID آورده است ، الگوی جدیدی را چوپان کند. بنابراین ، در مورد بنگاه اقتصادی که شهامت کافی نداشته و حتی با بهره از عقاید عقب افتاده شکست می خورد ، چه می گوید؟ این نقطه مقابل آوانگارد است – این “مدرسه قدیمی” و نه به روشی خوب

امیدوارم کرکلند و الیس به گفته خود پایبند باشند و به کسانی که مایلند از راه دور کار کنند بدون دخالت شرکا اجازه دهند.

(برای دیدن یادداشت کامل از Kirkland & Ellis به صفحه بعدی بروید.)

شرکت شما در رابطه با طرح بازگشایی چه اعلام کرده است؟ هرچه اطلاعات بیشتری در خارج وجود داشته باشد ، احتمال اینکه بنگاه ها بتوانند استاندارد بازار را برای بازگشت به کار خود ایجاد کنند ، بیشتر است.

لطفاً به محض اطلاع از برنامه بازگشایی در شرکت خود ، لطفاً برای ما ایمیل بزنید (نوار عنوان: “[Firm Name] Office Reopening ”) یا ما را از طریق شماره (646) 820-8477 برای ما پیامک کنید. ما همیشه منابع خود را در داستان ها ناشناس نگه می داریم. نیازی به ارسال یادداشت (در صورت وجود) با استفاده از حساب ایمیل مستقل شما نیست. حساب ایمیل شخصی شما خوب است اگر یک یادداشت منتشر شده است ، لطفاً آن را به عنوان مدرک اضافه کنید. ما دوست داریم یادداشت های کاملی را به عنوان خدماتی برای خوانندگان خود ارسال کنیم. اگر نگران فراداده در یک فایل PDF یا Word هستید ، می توانید از یادداشت عکس بگیرید و به عنوان تصویر پیوست کنید. با تشکر.


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالای قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار می کند. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer