Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس توسط Win McNamee/Getty Images)

تیم حقوقی دونالد ترامپ از نظر چوتزپا کم ندارد.

بعد از وزارت دادگستری رد برای استناد به امتیازات اجرایی برای کارکنان سابق قوه مجریه که در تحقیقات 6 ژانویه احضار شده بودند ، تیم احمقانه ترامپ اخراج کرد nastygram شاهدان تهدید می کنند که اگر کنگره به دنبال تحقیق بیشتر باشد ، کتاب مقدس دریافت خواهند کرد.

داگ کالینز ، نماینده کنگره سابق جورجیا ، گفت: “لطفاً به شما اطلاع دهید که ادعای معافیت و مجوز وزارت خارجه غیرقانونی است و رئیس جمهور ترامپ همچنان ادعا می کند که اطلاعات غیرعلنی که کمیته ها می خواهند از مزایای اجرایی در برابر افشای آنها محافظت می شود.” که اکنون نماینده ترامپ است.

توجه داشته باشید که این نامه به جفری روزن ، سرپرست دادگستری سابق و پنج شاهد دیگر هفته گذشته توسط کمیته نظارت درخواست شده است نه شامل استناد به امتیاز است مطابق معمول ترامپ لند ، حامیان وی به طور مبهم در جهت امتیازات اجرایی حرکت می کنند در حالی که ادعاهای گستاخانه ای در مورد محرمانه بودن ریاست جمهوری در مورد هر مکالمه در قوه مجریه دارد ، حتی به مکالمات با مشاوران خارجی مانند. استیو بنن و سیدنی پاول. آنها هرگز در واقع به آن استناد نمی کنند – بسیار کمتر آن را تعریف می کنند – زیرا در این صورت باید از ادعا دفاع کنند.

جف سشنز ، دادستان کل وقت ، در ژوئن سال 2017 ، در هنگام سنگ اندازی کنگره ، از پاسخ به سوالات مربوط به گفتگوی خود با رئیس جمهور امتناع کرد: “من ادعای امتیاز اجرایی ندارم زیرا این قدرت رئیس جمهور است و من هیچ قدرتی در آنجا ندارم.”

روزن خود نیز در ماه مارس بدون ادعای امتیاز مشابه ، در کنگره گفت: “وقتی از من در مورد ارتباطات با رئیس جمهور می پرسید ، من به عنوان یک وکیل نمی توانم تصمیم بگیرم که آیا می توانم مکالمات خصوصی را فاش کنم. افراد دیگر چنین تصمیمی می گیرند و امروز از من خواسته شده است که به قوانین اساسی پایبند باشم که باید آنها را رعایت کنم. “

این یک راه خوب برای خوردن کیک ویژه شما و خوردن آن است!

کالینز در نامه خود تا آنجا پیش می رود که از دیوان عالی کشور نقل قول می کند برگزاری که در نیکسون علیه مدیر خدمات عمومی، فریاد می زند که “این امتیاز به نفع رئیس جمهور به عنوان یک فرد نیست ، بلکه به نفع جمهوری است. بنابراین این امتیاز از دوران ریاست جمهوری فردی باقی می ماند. ” مهم نیست که دادگاه نیکسون را مجبور کرد که در سال 1977 هر چیزی را که DOJ درخواست کرده بود ، واگذار کند. در اینجا ، هرگز از این امتیاز استفاده نشده است اصلاً – دست زدن مبهم در حالی که در مورد مدیر اجرایی بزرگ و قدرتمند زمزمه می کنید ، محاسبه نمی شود – و مشخص نیست که دونالد ترامپ حق دارد وقتی دیگر رئیس جمهور نیست ، این کار را انجام دهد.

اگر ترامپ استدلال می کرد که یک مکالمه خاص ممنوع است ، به جای اینکه بماند ، یک چیز است دو انگشت وسط در هوا و به سادگی امتناع از همکاری با نظارت کنگره به مدت چهار سال متوالی. اما این کار را نکرد و حالا احتمالاً دیر شده است.

کالینز شاید با احساس ضعف موقعیت رئیس جمهور سابق ، به دنبال جلوگیری از شهادت روزن و دیگر کارکنان سابق وزارت امور خارجه نیست که کنگره درخواست کرده است. اما او پاهای خود را لگد می کند و تهدید می کند که اگر کمیته شخص دیگری را احضار کند ، یک خشم شدید خواهد کرد.

با این وجود ، رئیس جمهور ترامپ برای جلوگیری از حواس پرتی بیشتر و بدون هیچ گونه چشم پوشی از امتیاز اجرایی مرتبط با موضوعاتی که کمیته ها قصد بررسی آن را دارند ، موافقت می کند که از مداخله قضایی برای جلوگیری از شهادت شما یا شهادت پنج مقام دیگر سابق وزارت دفاع جلوگیری کند. (ریچارد پی دانوگ ، پاتریک هواکیمیان ، بیونگ جی. “بیجی” پاک ، بابی ال کریستین و جفری بی کلارک) که قبلاً نامه هایی از وزارتخانه مشابه نامه 26 ژوئیه 2021 دریافت کرده اید ، مادامی که کمیته ها از سایر مقامات یا مشاوران دولت ترامپ به دنبال اطلاعات ممتاز نیستند. اگر کمیته ها به دنبال چنین اطلاعاتی باشند ، ما از طرف رئیس جمهور ترامپ ، تمام اقدامات لازم و مناسب را برای دفاع از دفتر ریاست جمهوری انجام خواهیم داد.

که جذاب است! اگر کمیته شاهد دیگری را بخواند ، تهدید به افشای شهادت فقط قله ترامپ است. گویی روزن و همکارانش ذره ای قدرت یا نفوذ بر کمیته های کنگره تحت کنترل دموکرات ها دارند.

در همین حال، ABC فقط اخباری مبنی بر اینکه جفری کلارک به معنای واقعی کلمه تلاش کرد تا از وزارت دادگستری بخواهد تا شواهدی مبنی بر تقلب را ذکر کند و به ایالت جورجیا دستور دهد به رغم اراده رای دهندگان به قانونگذار اجازه دهد آرای انتخاباتی ایالت را به ترامپ اعطا کند.

در پیش نویس نامه کلارک آمده است: “وزارت دادگستری در حال بررسی تخلفات مختلف در انتخابات 2020 برای ریاست جمهوری ایالات متحده است.” وی گفت: “وزارت امور خارجه شما را در جریان پیشرفت تحقیقات شما قرار می دهد ، اما در حال حاضر نگرانی های مهمی را شناسایی کرده ایم که ممکن است بر نتایج انتخابات در چندین ایالت ، از جمله ایالت جورجیا تأثیر گذاشته باشد.”

و کلارک ، که ترامپ تنها در زمانی که تمام اعضای تیم حقوقی اش از وی به عنوان بازیگر AG منصرف شده بودند ، منع شد تهدید به استعفا کرد، راه حلی زیبا برای مشکلی که از پارچه کامل اختراع کرده بود پیشنهاد کرد: چرا کودتای قانونی انجام ندهید؟

“در حالی که وزارت دادگستری معتقد است[s] فرماندار گرجستان باید فوراً یک جلسه ویژه برای بررسی این مهم و فوریت تشکیل دهد ، در صورت امتناع از این امر ، ما نظر خود را با شما در میان می گذاریم که مجمع عمومی گرجستان بر اساس قانون اساسی ایالات متحده اقتدار ضمنی خود را برای دعوت از خود اعلام کرده است. جلسه ویژه برای [t]وی هدف محدودی را در نظر گرفت که به موضوعات مربوط به انتصاب رأی دهندگان ریاست جمهوری مربوط می شود. “

بدون شک کمیته بسیار علاقمند خواهد بود که در مورد آن با دونوگه صحبت کند و او پاسخ داد “هیچ شانسی وجود ندارد که من این نامه یا هر چیزی از راه دور را امضا کنم.”

اگر کالینز و بقیه اعضای تیم درپ ترامپ اجازه دهند این شاهدان بدون درگیری شهادت بدهند ، آنها به وضوح تمام میدان را واگذار کرده اند. یا شاید چیز بسیار وحشتناکی وجود داشته باشد که ترجیح می دهند دموکرات ها این ویژگی را داشته باشند و قدرت آتش خود را برای هر جنازه ای که در زیر گل رز جدید ملانیا دفن کرده اند ذخیره کنند.

با این خدمه ، احتمالاً هر دو هستند.

نامه: تیم حقوقی ترامپ سعی نمی کند شهادت مقامات سابق وزارت دفاع را مسدود کند [Politico]
روزن نامه [via Just Security]
مقامات وزارت دادگستری درخواست همکارش برای مداخله در صدور گواهینامه انتخابات گرجستان را رد کردند: ایمیل [ABC]


الیزابت دای در بالتیمور زندگی می کند و در مورد حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer