Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

ایلان ماسک (عکس از دیگو دوناماریا / گتی ایماژ برای SXSW)

در سال 2016 ، خودروساز برقی تسلا SolarCity نصاب انرژی خورشیدی را با مبلغ 2.6 میلیارد دلار خریداری کرد. اکنون ، یک دعوی مشتقه سهامداران این س turnsال را مطرح می کند که آیا این یک معامله منصفانه برای تسلا بود ، یا یک معامله عزیز برای جیب زدن به جیب چند نفر از افراد داخلی است.

اگر کمی تازه سازی نیاز دارید ، یک عمل مشتقه سهامدار دعوایی است که از طرف یک شرکت ارائه شده است. کت و شلوارهای مشتق شده اغلب افراد داخلی را هدف قرار می دهند ، مانند مدیران یا افسران ، که سایر رهبران شرکت ممکن است تمایلی به شکایت نداشته باشند. به طور معمول ، برای ارائه یک دعوی مشتق شده ، شرکت باید خود را از پیگیری یک دلیل حقوقی قانونی برای اقدام امتناع کرده باشد. سپس ، اگر سهامداری که اقدام مشتقه را انجام داده موفق شود ، شرکت درآمد حاصل می شود.

در اصل هفت پرونده حقوقی سهامداران تسلا درباره خرید SolarCity وجود داشت. سرانجام این لباس ها در یک مورد ادعا شد که مدیران تسلا با پیوستن به خواسته های مدیر عامل شرکت الون ماسک برای خرید SolarCity ، وظایف امانتداری را نقض کرده اند.

در زمان معامله ، ماسک حدود 22 درصد مالک تسلا و سولار سیتی بود که دومی توسط پسر عموهایش تأسیس شد. اواخر تابستان گذشته ، یک قرار داد 60 میلیون دلاری ، پرداخت شده توسط بیمه ، ادعاهای علیه مدیران هیئت مدیره تسلا را بدون پذیرش تقصیر حل و فصل کرد.

با این حال ، یک استثنا در این شهرک وجود داشت: ایلان ماسک. ماسک حاضر به تسویه حساب نشد و او را به عنوان تنها متهم باقیمانده رها کرد و منجر به دادگاهی شد که این هفته با موضع گیری خود ماسک آغاز شد.

روز اول سوال چندین مبادله سرگرم کننده را برانگیخت از نوعی که در محاکمه ای با الون ماسک انتظار دارید.

ماسک در پاسخ به س askedال وكیل سهامدار ، راندال بارون ، آیا هیئت مدیره تسلا تغییر عنوان خودكار خود را در اوایل سال جاری به “Technoking” تأیید كرد ، “این باعث ایجاد كلی press مطبوعات آزاد شد و تسلا تبلیغاتی نمی كند و برای فروش عمومی مفید است. ”

ماسک عنوان تکنوکینگ را شوخی خواند و افزود ، “فکر می کنم خنده دار هستم.”

برای آنچه ارزشش را دارد ، من هم ارزش دارم.

ماسک همچنین بارون را “یک انسان بد” از جایگاه خواند.

حالا ، من آن پسر را نمی شناسم ، اما فقط با قضاوت بر اساس اینكه بارون وكیل شاكی است ، ماسك احتمالاً بهتر از 50-50 احتمال حق داشتن در این مورد را دارد.

جرقه های بسیاری در روز دوم شهادت ماسک مانند روز اول به پرواز درآمد.

“سوالات شما بسیار فریبنده هستند ،” گفت ماسک در تبادل دیگری با بارون.

در یک زمان ، یکی از اعضای تیم حقوقی بارون در دادگاه استفراغ کرد و مجبور به یک وقفه کوتاه شد. به طور اساسی ، ماسک اعتراف کرد که 28.50 دلار برای هر سهم را به عنوان قیمت خرید SolarCity توصیه کرده است ، اما اشاره کرد که در نهایت هیئت مدیره تصمیم گرفت محدوده قیمت پایین تر از 26.50 دلار تا 28.50 دلار برای هر سهم را ارائه دهد.

ماسک با کنایه گفت: “بدیهی است که آنها به من گوش نمی دهند.”

ماسک همچنین استدلال کرد که جریان نقدی تأسیسات خورشیدی قبلی SolarCity به خودی خود توجیه کافی برای خرید است و این معامله را “بی فایده” خواند. در نهایت ، ماسک خود را از برخی از مذاکرات مربوط به دستیابی SolarCity کنار گذاشت و در رای گیری SolarCity شرکت نکرد.

پس از دو روز پرس و جو شدید ، شهادت الون ماسک به پایان رسیده است ، اما شاهدان دیگر نیز در این رابطه شرکت خواهند کرد. وقتی دادگاه به پایان رسید ، جوزف اسلایتز معاون دادگاه دادگاه كلاس دلاور چندین ماه فرصت دارد تا تصمیم بگیرد.

حتی اگر ماسک ضرر کند و مجبور باشد شخصاً هزینه کل معاملات SolarCity را بپردازد ، 2.6 میلیارد دلار واقعاً صدمه ای به مردی که در حال حاضر سومین فرد ثروتمند جهان است ، نمی زند (دارایی خالص وی تقریباً 163 میلیارد دلار است). اگرچه به نظر می رسد که ناراحتی ایلان ماسک باشد که بداند حتی یک پنی از ثروت او قرار است جیبهای راندال بارون را در یک هزینه احتمالی ببندد.

در مورد این نظر سهامدار تسلا ، خوب ، من سهام خود را درست در زمان معامله SolarCity به دست آوردم و از آن زمان تاکنون 1300 درصد سهام آنها افزایش یافته است. ماسک و هیئت مدیره تسلا باید کاری را درست انجام دهند.


جاناتان ولف یک دعوای مدنی است و نویسنده آن است JD بدون بدهی شما (لینک وابسته). او نویسندگی حقوقی را تدریس کرده ، برای طیف وسیعی از نشریات نوشته شده است و داشتن سواد اقتصادی و علمی را هم تجارت و هم لذت خود قرار داده است. هر نظری که او ابراز می کند احتمالاً طلای خالص است ، اما با این وجود صرفاً نظر خودش است و نباید به هیچ سازمانی وابسته باشد. به هر حال نمی خواهد اعتبار را تقسیم کند. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer