Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


(ج) صندوق خیریه ویندولاندا

توسط دارن اسمیت، مشارکت کننده آخر هفته

حفاری باستان شناسی در ویندولاندا در نورثامبرلند آشکار کرد بار دیگر این تصور که به محض اینکه یک توهین یا توهین در انجمن عمومی نوشته شود، هرگز نمی توان آن را با موفقیت پس گرفت، اغلب علیرغم تلاش هایی که برای دفن داستان انجام می شود، به ذهن متبادر می شود.

موضوع این توهین رومی، سکوندینوس، باید آنقدر بدنام یک کاد بوده باشد که چنین تحقیر را از یک دشمن دعوت کرده باشد. دومی تصمیم گرفت توهین “SECVNDINVS CACOR” را همراه با یک فالوس بسیار برجسته در سنگ کند.

این مصنوع در سایت Vindolanda کشف شد، جایی که قلعه و استقرار رومی قرن سوم گنجینه ای از نمونه های مفید را برای علم و تاریخ نویسان فراهم کرده است که زندگی سربازان و مردم عادی آن زمان را به تصویر می کشد. این مکان بخشی از سایت میراث دیوار هادریان است. دیلن هربرت داوطلب این کشف را در 19 می انجام داد.

به گفته متخصصان کتیبه رومی، دکتر الکساندر مایر، الکس مولن و راجر تاملین، این توهین به‌عنوان نسخه‌ای مخدوش شده از کاکااتور سکوندینوس ترجمه می‌شود: «Secundinus, the shi**er».

البته، در حال حاضر هیچ کس از نویسنده یا جنجال اساسی منتهی به حک کردن فالوس و توهین به سکوندینوس اطلاعی ندارد. با این حال، متأسفانه این همان چیزی است که هفده تا هزار و هشتصد سال بعد باقی مانده است – تنها جرقه ضعیفی که کل زندگی سکوندینوس را در این جهان نشان می دهد. ممکن است بگویم کمی تاسف آور است، اگرچه اگر واقعاً مردی شرور بود، قطعاً آنچه را که لیاقتش را داشت به دست می آورد.

اپیگراف این واقعیت را نشان می دهد که در طی نزدیک به دو هزار سال، جامعه و فناوری ممکن است تغییر کنند، اما مردم اساساً یکسان می مانند. در اینجا یک رومی به قدری مصمم بود که سکوندینوس را علناً بدنام کند، که زمان قابل توجهی، شاید یک ساعت یا بیشتر را صرف کند و با دقت این لقب را در صخره کند، مخصوصاً تا اعماق لازم برای محصور کردن برجسته فالوس برای هدایت توهین به خانه. (و بدون شک سنگ را در مکان برجسته ای قرار می دهیم تا هر چه بیشتر عابران متوجه شوند) ما امروز رویکرد متفاوتی داریم. ما به سادگی پانزده ثانیه را صرف تایپ “Sam the Bullsh***er” می کنیم که با شکلک یک فالوس همراه است. سپس رسانه های اجتماعی این توهین را برای صدها، هزاران یا حتی میلیون ها نفر پخش می کنند.

با این حال روم ما به وضوح برنده جایزه برای ایجاد توهین وحشتناک تر است. امروزه افراد بسیار زیادی یک روز کامل را به عنوان ترول سپری می کنند. انتشار ده ها توهین زودگذر به عنوان توییت ها و کامنت های لاگ وب که در مجموع به دلیل حجم و تکرار نسبتا خسته کننده، اهمیت آنها را کمرنگ می کند. رومی در این مورد ممکن است مبتذل بوده باشد، اما باید اعتراف کنید که او اهمیت و ارزش بیشتری در این ارائه منحصر به فرد داشت. سنگ ها بلندتر از بیت ها، بایت ها یا نیبل ها صحبت می کنند.

من بسیار شک دارم که یک باستان شناس آینده 1800 سال بعد مزرعه سرور یک رسانه اجتماعی را در جایی که دره سیلیکون بود حفر کند و یک آرایه دیسک سخت رمزگذاری شده حاوی معادل خطی A امروز را نبش قبر کند. اگر در واقع قابل ترجمه باشد، اگزابایت توییت‌ها و توهین‌ها ارزش یا مهم‌تر از هر یک از Ostraca (تکه‌های سفال شکسته) انباشته شده در ارتفاعات به یادماندنی در سطل زباله شهرهای بزرگ رومی نخواهد بود – بله، هر کدام ممکن است قدیمی باشند، اما مطمئناً نه. به خصوص جالب فکر نمی‌کنم توییت‌های توهین‌آمیز زیادی را در نمایشگاه‌های آینده بیابیم.

اگر این سنگ توهین پایین کشیده می شد و شاید از دید عموم دفن می شد، سکوندینوس ممکن بود در طول زندگی خود رضایت حاصل می کرد. با این حال، این احتمال مسلم بود که هزاره‌ها بعد با انتقال همان صخره به موزه و تحقیر روح او توسط بازدیدکنندگان بی‌شماری که برای احیای اهانت او به صف شده بودند، از بین رفته است… بارها و بارها و بارها.

نوشته دارن اسمیت

منبع: صندوق خیریه ویندولاندا

نظرات بیان شده در این پست تنها متعلق به نویسنده است و نظرات وبلاگ، میزبان یا سایر وبلاگ نویسان آخر هفته نیست. به عنوان یک انجمن باز، وبلاگ نویسان آخر هفته به طور مستقل بدون تأیید یا بررسی قبلی پست می کنند. محتوا و هرگونه نمایش یا هنری صرفاً تصمیم و مسئولیت آنهاست.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer