Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

ادای احترام به عدالت براییر

عدالت بریر در سال 2014 نظر خود را از روی نیمکت اعلام می کند. (Art Lien)

این مقاله بخشی از الف است مجموعه ای از ادای احترام در مورد حرفه قاضی استفان بریر.

قاضی وینس چابریا یک قاضی ناحیه فدرال در ناحیه شمالی کالیفرنیا است. او در دوره 2001-2002 برای بریر کار می کرد.

من 20 سال پیش، در دوره بعدی، برای قاضی بریر کارمند بودم بوش v. بالا. قبل از رسیدن انتظار داشتم تفرقه و بی اعتمادی زیادی ببینم. اما هیچ مدرکی دال بر آن با جاستیس بریر وجود نداشت. از قاضی کلارنس توماس گرفته تا قاضی جان پل استیونز و همه افرادی که در این بین بودند، همکارانش آشکارا او را دوست داشتند، بسیار به او احترام می گذاشتند و می خواستند آنچه را که او می گفت بشنوند. آنها می دانستند که او عمیقاً به دربار و کشور اهمیت می دهد و او صادق ترین دلالان است. به نظر می‌رسید که او بخش عمده‌ای از چسبی بود که آن مؤسسه را به هم متصل می‌کرد و حضور او برای پرونده‌ها اهمیت داشت. در محافل دیوان عالی کشور می‌دانند که همه اینها امروز هم صادق است. هیچ کس نباید فکر کند که این کار بیهوده ای است که او باید اکنون بازنشسته می شد یا باید این کار را زودتر انجام می داد.

اما اکنون که او تصمیم خود را اعلام کرده است، امیدواریم بتوانیم بر کمک های یکی از بزرگترین کارمندان عمومی کشورمان تمرکز کنیم. برخی از افراد در SCOTUSblog احتمالاً نظرات خاصی را مورد بحث قرار خواهند داد. دیگران ممکن است توضیح دهند که بله، او عملگرا است، اما این بدان معنا نیست که او نسبت به پرونده ها بی علاقه است یا ایده آل های خود را به خطر می اندازد. برخی از شفافیت او در بحث شفاهی تمجید خواهند کرد، در حالی که بدون شک فرضیات مسخره او را مسخره می کنند. (آنها همچنین ممکن است توجه داشته باشند که علیرغم فرضیات، وقتی او به نوشتن نظرات می پردازد، همیشه بر این تمرکز می کند که مطمئن شود موقعیتش برای همه قابل درک باشد، نه فقط وکلای ماهر.) مردم در مورد خوش بینی بی امان او صحبت خواهند کرد. و بسیاری بر اصرار تزلزل ناپذیر او تأکید خواهند کرد که قانون باید برای آمریکایی‌های عادی و مقامات دولتی که به آنها خدمت می‌کنند کار کند – که باید به جای ایجاد موانع برای مردمی که با حسن نیت تلاش می‌کنند مشکلات جامعه را حل کنند، از بین برود.

به نوبه خود، به عنوان یک آمریکایی نسل اول، می خواهم چیزی را برجسته کنم که جاستیس بریر کمتر به آن توجه کرده است. این مرد 83 ساله سفیدپوست تعهد شگفت انگیزی را در طول حرفه خود به تنوع نشان داده است. ما می بینیم که در فقه او – به عنوان مثال، مخالفت پرشور او از ادغام مدارس در والدین درگیر در مدارس اجتماعی در مقابل ناحیه مدرسه شماره 1 سیاتل. اما به آنچه موعظه می کرد نیز عمل می کرد. با بازگشت به دهه 1980 – مدتها قبل از اینکه تمرکز بر تنوع در استخدام رایج باشد – قاضی بریر متعهد شده است که اطمینان حاصل کند که افراد با هر پیشینه ای از اتاق او عبور می کنند. نتیجه این است که وقتی شما در یکی از جلسات مجدد منشی حقوقی او شرکت می کنید، گروهی از مردم را می بینید که بسیار شبیه آمریکا هستند.

بدیهی است که تعهد قاضی بریر به تنوع به بسیاری از افراد (از جمله من) کمک کرد که در غیر این صورت ممکن بود در دیوان عالی منشی نمی شدند. اما مهمتر از آن این است که منافع مستمری برای کشور ما به ارمغان آورده است. من کاملاً مطمئن هستم که قاضی بریر موافق است که اگر قرار است دموکراسی ما برای مردم از هر طبقه‌ای کار کند، به افراد مختلف از هر طبقه‌ای نیاز دارد که در بالاترین سطوح مشارکت کنند. جاستیس بریر با استخدام چنین گروه متنوعی از وکلای جوان و راه‌اندازی آنها به جایگاهی که فرصت آنها را برای کمک به سیستم ما به حداکثر می‌رساند، به بهتر شدن این سیستم کمک کرده است. این یکی از کمک های بسیاری است که مدت ها پس از ترک نیمکت باقی خواهد ماند.

من اخیراً با کمک نیل کاتال، کتانجی براون جکسون، و برخی از کارمندان دیگر بریر، در یک گفتگوی کنار آتش با قاضی انجمن ملی وکلای آمریکایی آسیا و اقیانوسیه، به دنبال برجسته کردن این موضوع بودم. اگر علاقه مند هستید، گزیده ای ویدیویی از چت در زیر آمده است. از شما، جاستیس بریر، برای تمام کارهایی که انجام دادید، متشکرم.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer