Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به ارزش مورد انتظار تصمیمات خود بسیار توجه کنید.

من روز گذشته درباره شخصی که پوکر یاد می گرفت خواندم و فهمیدم که یکی از مهمترین درسها این است که تصمیمات سخت مهم نیستند. اگر این یک تصمیم سخت باشد ، مقدار مورد انتظار از هر جهت بسیار نزدیک است. اما تصمیم گیری آسان مهم است و یک خطای اجباری در آن اهمیت زیادی دارد.

پوکر ، همانطور که همه کسانی که از سال 2003-2006 در Great Texas Hold ‘Em Boom زندگی می کردند به خاطر می آورند ، بیشتر یک بازی با احتمالات است. مهارت اصلی ارزیابی سریع کارتهای شما ، کارتهای جامعه و کشف احتمالات دستهای خاص است. سپس شما با استفاده از این دانش شرط بندی های خود را آگاه می کنید ، مخالفان خود را می خوانید و سعی می کنید پرونده ای را درمورد اینکه کارت هایی در دست دارند تهیه کنید. این بسیاری از ریاضیات سریع است. گاهی اوقات شما بدیهی است که دست بدی دارید (و باید برابر کنید) یا دستی عالی دارید (و باید شرط ببندید). و گاهی اوقات ، این یک تصمیم واقعاً نزدیک است.

طبیعت بشر این است که نسبت به آن تصمیمات نزدیک رنج ببرد. وسوسه انگیز است که فکر کنید پاسخ درستی وجود دارد و می توانید آن را رقم بزنید. تعصب تأیید ، آب را بیشتر آلوده می کند ، زیرا این نیز ذات انسان است که احساس می کند اگر انتخاب به خوبی انجام شد ، شما انتخاب درستی انجام داده اید ، و اگر تصمیم بد نتیجه گرفته است ، شما یک اشتباه را انجام داده اید.

اما علیت اینگونه کار نمی کند. وقایعی که پس از آن اتفاق می افتد ، از نظر گذشته ، اجتناب ناپذیر به نظر می رسد ، حتی وقتی که یک سکه تلنگر باشد. و مهم نیست که شما در یک تلنگر سکه چه چیزی را انتخاب می کنید: هر کدام که انتخاب می کنید 50٪ شانس برنده شدن را به شما می دهد. یک تغییر جزئی در هر دو طرف نیز تفاوت زیادی ایجاد نمی کند: اگر بین تصمیمی گیرید که 52٪ یا 48٪ احتمال پیروزی را به شما بدهد ، هیچ یک تفاوت زیادی ایجاد نمی کند.

در زندگی واقعی ، البته ، شما هرگز واقعاً نمی دانید که احتمالات چقدر است ، شما فقط یک حدس تحصیل کرده را می زنید ، و اساساً بعد از واقعیت غیرممکن است که بفهمید چه شانس هایی وجود دارد. نیت سیلور پیش بینی انتخابات 2016، احتمال دادن 71.4٪ از کلینتون برای پیروزی احتمالاً درست بود ، اما چه کسی می تواند بگوید. حتی اگر این مقدار زیادی داده و تجزیه و تحلیل آماری باشد ، شما نمی توانید احتمال یک رویداد یکبار را تأیید کنید. و البته تصمیمات در قانون هنوز بسیار مبهم است. تلاش برای تعیین احتمال اینکه قاضی چگونه حکم می کند یا هر تصمیمی دیگر که یک شخص بگیرد خواهد گرفت ، حدس و گمان کامل است. هنگامی که دانه دانه تر می شوید ، فقط بدتر می شود ، مانند اینکه سعی کنید تصمیم بگیرید که با چه استدلالی استدلال کنید. شما هرگز احتمالات واقعی را نخواهید شناخت ، بنابراین اگر بین دو گزینه قرار گرفته باشید ، احتمالاً آنقدر نزدیک است که یک سکه تلنگر باشد و مهم نباشد. همچنین مهم نیست که انسان احتمالات را غیرشهودی می داند و تمایل دارد هر چیزی بالاتر از 70٪ را قطعی تفسیر کند.

از طرف دیگر ، تصمیمات آسان امتیازات آزاد هستند که به سرعت جمع می شوند. اگر تصمیمی آسان باشد و اطمینان داشته باشید تصمیم خوبی است ، احتمالاً احتمال موفقیت زیادی دارد (با فرض اینکه قضاوت شما در وهله اول درست باشد). و این تصمیمات مهم است: اگر گزینه A به شما 90٪ کمک به استدلال و گزینه B به شما 10٪ کمک می کند ، بنابراین ، بر خلاف یک سکه ، 90٪ اوضاع را بهتر می کند ، حتی اگر به صورت محدود باشد. به صورت جداگانه ، زیاد نیست ، اما آنها جمع می شوند ، هم به این دلیل که تصمیم گیری های زیادی انجام می شود و هم اینکه تقریباً همیشه می توانید آنها را خیلی سریعتر از تماس های سخت ارزیابی کنید. در زمانی که شما بیش از 50/50 تصمیم خود را به سختی می گذرانید ، می توانید گزینه های آسان تری را شناسایی کنید. این احساس می شود که شما با درک سختی کار بیشتری انجام می دهید ، اما در مقایسه فقط چرخاندن چرخ است.

بنابراین دفعه بعدی که تصمیم سختی گرفتید ، کمی عقب نشینی کنید و فکر کنید که ممکن است اهمیتی نداشته باشد. در عوض ، چیزهای کوچک را کمی بیشتر عرق کنید و ببینید چه تصمیمات ساده ای را می توانید شناسایی کرده و درست بگیرید.


متیو د اشمیت بالستریره فاریلومتیو اشمیت در تمام مراحل دادرسی و در بسیاری از امور از جمله تجارت داخلی ، امانتداری ، قانون ضد انحصارطنیه و RICO مدنی ، نمایندگان و مشاوران مشتریان بوده است. او در یک شرکت حقوقی محاکمه و تحقیقات شریک است Crossbowman Fariello در نیویورک ، جایی که او و همکارانش نمایندگی مشتریان داخلی و بین المللی را در پرونده های قضایی ، داوری ، تجدید نظر و تحقیقات دارند. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected].

logo-footer