Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

هفته گذشته ، دادگاه عالی انتاریو (آنتاریو ، کانادا ، نه انتاریو ، کالیفرنیا) یک شکایت اعتراض آمیز علیه پزشک باروری رسوایی را تأیید کرد نورمن باروین. این کلاس دارای مجوز 13.375 میلیون دلار پیشنهاد شده برای قربانیان باروین بود ، در صورتی که دادگاه آن را تأیید کند. قربانیان بیماران و فرزندان باروین هستند که دریافتند باروین از اسپرم خود و همچنین اسپرم از منابع ناشناخته برای “درمان” بیماران باروری ناآگاه و بدون رضایت استفاده می کند.

با توجه به تعداد پزشکانی که در معرض خطر قرار گرفته اند-با ظهور آزمایش DNA مستقیم برای مصرف کنندگان-که از اسپرم خود در بیماران مشکوک استفاده می کنند و عواقبی که اکثر آنها با آن روبرو شده اند ، حل و فصل بالقوه 13 میلیون دلار خبر بزرگی است. .

ربکا دیکسون ، شاکی اصلی پرونده ، متوجه نشد که تا 25 سالگی از نظر بیولوژیکی با والدین خود ارتباطی ندارد. والدین او ، دانیل و داوینا دیکسون ، شاکیان مشترک پرونده هستند.

در سال 1989 ، دیکسون ها به کلینیک باروری برودویو رفتند و توسط باروین برای درمان باروری ویزیت شدند. داوینا دیکسون تحت چندین بار تلقیح قرار گرفت ، هر بار باروین به زوج اطمینان داد که تلقیح با اسپرم دنیل دیکسون ، همسر داوینا انجام شده است. این زوج دختر خود ربکا دیکسون را تصور کردند و او را با هر یک از آنها بزرگ کردند و معتقد بودند که هر دو والدین بیولوژیکی او هستند.

فقط در سال 2016 ربکا دیکسون فکر کرد که ممکن است چیزی اشتباه باشد. او یک پست فیس بوک را مشاهده کرد که در آن توضیح داده شده بود که بعید است فرزند دو والد چشم آبی (مانند والدین دیکسون) چشمانی قهوه ای (مانند ربکا دیکسون) داشته باشد. او در این باره از پزشک خود پرسید که آزمایش DNA یا حداقل آزمایش گروه خونی را پیشنهاد کرد. آنها دومی را انجام دادند و دریافتند که ربکا مثبت O و Daniel Dixon AB است. ربکا متوجه شد که والدین AB نمی توانند فرزند ژنتیکی گروه خونی O داشته باشند. آزمایش DNA از طریق 23andMe ربکا را به خواهر و برادر ناتنی پدری رساند که باروین را پدر ژنتیکی خود می دانست.

ربکا و والدینش دریافتند که آنها تنها قربانیان باروین نیستند. در سال 2019 ، مجوز پزشکی بارون از کالج پزشکان و جراحان انتاریو محروم شد ، که نشان داد او با استفاده از اسپرم خود برای تلقیح چندین والدین مرتکب تخلف حرفه ای شده است و به طور کلی از اسپرم اشتباه برای تلقیح بسیاری از بیماران دیگر استفاده می کند.

فعالیت کلاسی دیکسون ها در حال حاضر شامل 226 عضو است ، هم بیماران و هم افرادی که توسط بیماران باروین تصور شده اند ، از جمله 17 نفر که دارای ارتباط ژنتیکی با باروین هستند. وکیل دیکسون تخمین می زند که در طول دوره ادعا تقریباً 500 زایمان موفق از طریق تلقیح مصنوعی مرتبط با باروین وجود داشته است. بنابراین ، تعداد شاکیان پرونده همچنان می تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

در دعوای اعتراضی طبقاتی آمده است که باروین وظیفه مراقبت از ربکا و اعضای شاکی او در جرم را بر عهده دارد ، نقض آن موجب ادعای سهل انگاری ، ارائه نادرست سهل انگاری و/یا ایجاد رنج روانی می شود. باروین وظایف مشابه و اضافی را به بیماران خود بدهد ، از جمله وظایف قراردادی که منجر به ادعای نقض قرارداد و خسارت می شود.

در صورت تصویب ، حل و فصل پیشنهادی 75000 دلار برای ایجاد و راه اندازی پایگاه داده DNA برای قربانیان باروین اختصاص می دهد. پیشنهاد حل و فصل توضیح می دهد: “هدف اولیه از پایگاه داده DNA ، این است که به بچه ها این امکان را بدهد که پدران بیولوژیکی خود را شناسایی کنند ، سابقه سلامت پزشکی را پیدا کرده و خواهر و برادر ناتنی را پیدا کنند.” از وجوه باقیمانده ، حداکثر 50،000 دلار بسته به “دسته آسیب” در اختیار افراد قربانی قرار می گیرد.

برد ، اما آیا کافی است؟

وکیل فناوری باروری کانادایی سارا کوهن معتقد است که این پرونده و حل و فصل معلق نشان دهنده این است که سیستم حقوقی ما چقدر مجهز است تا عدالت را برای قربانیان غیر از دلار و سنت بیابیم. این نمی تواند کسی را مجبور به عذرخواهی یا تشخیص آسیب ناشی از قربانیان خود کند. علاوه بر این ، باروین نتوانست عواقبی را از طریق سیستم عدالت کیفری کانادا مشاهده کند ، زیرا از فقدان قوانین خاص در مورد کتابهایی که برای این نوع فعالیتهای پیش از این غیرقابل تصور بود ، استفاده می کرد.

در خبرهای خوب ، کوهن معتقد است که مبلغ تسویه بالا نشان دهنده این احتمال قوی است که اگر پرونده در محاکمه مدنی در برابر قاضی یا هیئت منصفه به نتیجه برسد. این در تضاد کامل با مواردی است که در ایالات متحده وجود دارد که شاکیان تلاش کرده اند “اهداکنندگان پزشک” را به دادگاه برسانند ، به ویژه در مواردی که کودک شاکی است. دادگاهها بسیاری از دعاوی تحت عنوان “زندگی اشتباه” را به صورت غیرعادی توصیف و رد کرده اند.

عواقبی که پزشکانی که به طور مخفیانه از اسپرم خود بر بیماران استفاده می کردند با آن روبرو بوده اند. به عنوان مثال ، در مورد دونالد کلاین در ایالت ایندیانا ، پزشکی که تصور می شود پدرش بیش از 50 کودک را از طریق “درمان” غیرقانونی بیماران تحت درمان داشته است ، پس از دروغگویی اولیه به بازرسان ، به دلیل ممانعت از اجرای عدالت به مدت یک سال حبس تعلیقی محکوم شد. اما مجازات حبس تعلیقی برای یک جنایت کمکی به نظر نمی رسد عدالت باشد.

یک مورد بدنام دیگر این است که کیم مک موریس در تگزاس مک موریس علیرغم اینکه معلوم شد که از اسپرم خود برای بیماران بدون رضایت آنها استفاده کرده است ، همچنان به فعالیت پزشکی ادامه می دهد. فقط چند ماه پیش ، مک موریز بازنشستگی خود را اعلام کرد. اما این مانع از رای گیری هیئت پزشکی تگزاس برای لغو مجوز مک موریز نشد ، تصمیمی که او در حال حاضر در حال تجدیدنظر است.

یکی از فرزندان فعالیتهای او ایو ویلی است (این را بررسی کنید مصاحبه پادکست با او) ، مدافع سرسخت قربانیان دیگر. او با موفقیت تلاش های خود را برای تغییر قانون در تگزاس انجام داد و قانونی را تصویب کرد که مشخص می کند پزشک مجاز به استفاده از گامت های غیرقابل قبول (اسپرم یا تخمک) یا جنین در درمان بیمار نیست. قابل اجرا از نظر مدنی و جنایی.

با ویلی در مورد واکنش او به شهرک باروین مشورت کردم. ویلی معتقد است که این حل و فصل گامی در جهت صحیح قربانیان کلاهبرداری باروری است ، زیرا اولین مورد از این دست در نوع خود از طریق یک دعوی طبقاتی به توافق رسید. “بسیار مأیوس کننده بود بخوانم که باروین از پذیرش گناه خودداری کرد. وقتی ربکا گفت این احساس ناقص است ، من آن را در قلب خودم احساس کردم. ما تمام عمر به ما دروغ گفته اند ، و سپس توسط این افراد به گاز تبدیل شده ایم. بنابراین اعتراف به گناه و مسئولیت شخصی آنها اعتبار ما سزاوار است. به ما گفته اند که “از زنده بودن سپاسگزاریم” ، “حداقل ژن پزشک داریم” و “اگر او بود ، اینجا نبودیم.” همه این نظرات حاشیه ساز به ما گفته اند که درد ما معتبر نیست. اعتراف به گناه از سوی متجاوز والدین ما ، تصدیق درد و وجود ماست. “

قربانیان لیاقت بیشتری دارند. اما یک شهرک بزرگ یک جهش بزرگ در مسیر درست است و این پیام را به چنین پزشکانی می رساند که این فعالیت خوب نیست ، آنها نمی توانند از پس آن برآیند و باید به قربانیان اعتراف کرد. حداقل از نظر پولی.


الن تراچمن وکیل مدیرعامل است مرکز حقوقی Trachman ، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور ، متخصص در قانون فناوری باروری کمک ، و میزبان پادکست من می خواهم یک کودک را در شما قرار دهم. می توانید در او به او برسید نوزادان@abovethelaw.com.

logo-footer