Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در ستون هفته گذشته ، من بر اهمیت تأکید کردم ارسال یک نامه نامه هنگام اعمال نقش جدید. این هفته ، من می خواهم به استراتژی های مربوط به روند پیگیری جستجوی کار بپردازم – به طور خاص پس از درخواست برای یک نقش و سپس پس از شرکت در مصاحبه ، چه کاری باید انجام دهم.

با جستجوی شغل عصر دیجیتال که در حال انجام است ، روند پیگیری امروز حتی از یک دهه قبل مهمتر است. اگر از یک موقعیت تبلیغ شده آنلاین استفاده می کنید ، میزان پاسخ به طور چشمگیری پایین تر است (به طور متوسط ​​حدود 4٪ تا 8٪ احتمال انجام مصاحبه). کلید “بالا بردن” شانس شما پیگیری بعد از درخواست موقعیت شما برای جلب توجه است. دلیل این امر این است که ممکن است هفته ها طول بکشد تا رزومه شما در صندلی شریک استخدام یا یکی از اعضای تیم اجرایی قرار گیرد. در حقیقت ، اگر مدیر منابع انسانی یا دروازه بان جذب استعدادها ابتدا درخواست شما را رد کند ، هرگز ممکن است به میز آنها خطور کند. روند پیگیری مهم است زیرا شما اکنون “برنامه” خود را درست در مقابل یک فرد زنده در شرکت قرار می دهید.

در اینجا مثالی از چگونگی توصیه من برای دستیابی به روند پیگیری وجود دارد.

بیایید بگوییم شما علاقه مند به کار داخلی استارباکس هستید (FYI: من استارباکس را انتخاب کردم زیرا یک مارک معروف است). شما به عنوان مشاور شرکت در یک موقعیت تبلیغ شده در آنجا درخواست می کنید. شما ارسال در برنامه را فشار دهید. من به جای انتظار برای شنیدن پاسخ ، توصیه می کنم از طریق LinkedIn پیامی را برای ابراز علاقه خود به شخص اصلی در بخش حقوقی دنبال کنید. به محض اینکه پیام شما به صندوق ورودی آنها رسید ، آنها به نمایه شما می روند و در آنجا تجربه شما را اسکن می کنند ، داستان شغلی شما را می آموزند (به شرطی که قسمت مربوط به خلاصه مشخصات LinkedIn خود را کامل کنید ، این یک مورد ضروری است) ، و دریافت می کنند طعم و مزه ای برای آنچه شما هستید و آنچه که روی میز می آورید.

وقتی نوبت به انتخاب فرد برای پیام پیگیری می رسد ، من معمولاً توصیه می کنم با شخصی که در صندلی تصمیم گیری یا استخدام است پیگیری کنید. با این حال ، ممکن است بخواهید ابتدا در LinkedIn در نوار جستجو برای “مشاوره” در Starbucks جستجو کنید ، و سپس بررسی کنید که آیا از طریق اتصالات درجه یک یا درجه دوم با کسی در بخش حقوقی وصل هستید. اگر کسی را می شناسید که در آنجا در خانه داخلی باشد ، من توصیه می کنم با ابراز علاقه عمیق خود به این نقش ، س askingال کنید آیا شخصی وجود دارد که باید مستقیماً در این بخش پیگیری کنید. من همچنین می خواهم لیست مشاوران داخلی در بخش حقوقی را کاهش دهم و ببینم با چه کسانی ممکن است ارتباط داشته باشید – مانند دانش آموختگان کالج یا دانشکده حقوق ، یا حتی یک ارتباط حقوقی قبلی با (همان شرکت قبلی یا شرکت حقوقی قبلی) ، مثلا).

هنگامی که تصمیم گرفتید شخصی را برای ارسال پیام ارسال کنید ، حتماً یادداشت را به اتصال شخصی کنید – داشتن الگوی دسترسی “استاد” بسیار خوب است. با این حال ، مطمئن شوید که مشخصات شخص را از نزدیک بخوانید و دست به تنظیمات شخصی سازی مناسب بزنید. به یاد داشته باشید ، شبکه سازی برای این فرصت مهم است. شما باید یک جلسه اطلاع رسانی برای بحث در مورد موقعیت و بیان مجدد علاقه شدید خود به این نقش بخواهید. حتی اگر این یک مکالمه 15 دقیقه ای سریع باشد ، این فرصتی است که بتوانید روی یک تصمیم گیرنده اصلی یا شخصی که با تصمیم گیرنده ارتباط دارد و می تواند رزومه شما را به سرعت به میز کار خود منتقل کند ، تأثیر بگذارد.

یکی دیگر از مراحل کلیدی پیگیری من که مدافع آن هستم ، ارسال یادداشت تشکر پس از مصاحبه در عرض 24 ساعت است (به طور معمول ، من 12 ساعت هدف دارم). اگر می توانید ، به محض خاتمه مصاحبه ، برخی یادداشت ها را یادداشت کنید زیرا در ذهن شما تازه است و به شما کمک می کند تا یادداشت های تشکرآمیز را تدوین کنید. یادداشت باید علاقه شما به موقعیت را تأیید کند ، باید سه چیز را که شما با اطمینان در جدول نقش می آورید ذکر کند و باید از مصاحبه کننده برای مدت زمان صرف شده با شما تشکر کند. اگر فرد دیگری را به جلسه مصاحبه بیاورید ، می توانید با ارسال سریع یک یادداشت الکترونیکی مستقیماً از آن شخص برای مدت زمان سپری شده با شما تشکر کنید. اگر در یک مصاحبه پنل شرکت می کنید (چندین مصاحبه کننده همزمان) ، اگر آدرس ایمیل جداگانه برای همه ندارید ، می توانید ایمیل تشکر مشترک ارسال کنید ، اما توصیه می کنم وقت خود را برای ارسال یک تشکر جداگانه اختصاص دهید – در طول مصاحبه نامه ای را ذکر کنید و به اطلاعات خاص مصاحبه کننده خاص اشاره کنید.

من می توانم از تجربیات خود به عنوان مصاحبه کننده و مصاحبه شونده به شما بگویم ، ایمیل تشکر پس از مصاحبه بهترین روشی است که اغلب معامله را بسته است. در واقع ، شما نسبت به وقت مصاحبه کننده احترام می گذارید ، از علاقه او به شما و همچنین استعداد خود ابراز قدردانی می کنید ، و علاقه خود را به شرکت یا شرکت به طور کلی و همچنین علاوه بر موقعیت تأیید می کنید. در صورت تردید ، پس از مصاحبه نامه تشکرآمیز ارسال کنید.

در مورد روند پیگیری در استراتژی جستجوی شغل خود س questionالی دارید؟ برای من پیام بفرست LinkedIn یا از طریق اینستاگرام. حتما جواب میدم فراموش نکنید که مقاله گذشته من را در مورد نکات مهم برای بهتر مطالعه کنید نمایه LinkedIn خود را بهینه کنید.


وندی وینر وکیل ، متخصص شغلی و بنیانگذار شرکت است استاد تحریریه، یک شرکت خدمات نویسندگی رزومه اجرایی برنده جایزه. وندی مارک های شغلی و شخصی قدرتمندی را برای وکلا ، مدیران و رهبران C-suite / هیئت مدیره برای جستجوی شغل و ردیابی دیجیتال ایجاد می کند. او همچنین برای نشریات عمده در مورد مشاغل جایگزین وکلا ، مارک تجاری شخصی ، داستان سرایی LinkedIn ، استراتژی شغلی و روند جستجوی شغل می نویسد. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected]، با او در ارتباط باشید LinkedIn، و او را در توییتر دنبال کنید thewritingguru.

logo-footer