Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در طول یک سال همه گیر بی سابقه ، اضطراب های شخصی و شغلی می تواند حتی وکلای باتجربه ترین بازی ها را از بازی های خود دور کند. اگر با کمبود اعتماد به نفس ، کمال گرایی ، سندرم تقلب – یا همه موارد بالا مبارزه می کنید – تنها نیستید. سه وكیل باتجربه اخیراً در جلسه توجیهی استودیو حقوقی موسسه حقوقی برای بحث در مورد موضوع و راهكارهای موفقیت ، سندرم ایمپوستر در جامعه حقوقی – ترس از شکست و کمال گرایی. در اینجا برخی از اقدامات مهم ذکر شده است:

شایعتر از آن است که فکر می کنید. نظرسنجی ها نشان داده است که تا 70 درصد از افراد ممکن است سندرم جعل کننده را تجربه کنند ، تعریف شده به عنوان “ناتوانی مداوم در باور داشتن لیاقت موفقیت یک شخص یا به طور قانونی در نتیجه تلاش یا مهارت شخصی حاصل شده است” ، طبق گفته مجری برنامه ، Cameron G. Stout ، از Stout Heart ، Inc.

Stout ، یک مدعی دفاع و واسطه خدمات مالی که با افسردگی اساسی دست و پنجه نرم کرده است ، اکنون داستان مربیگری امید و بهبودی مقاوم خود را به عنوان مربی دیگر وکلای دادگستری که دوران دشواری را تجربه می کنند ، بیان می کند. گرچه سندرم imposter به عنوان یک اختلال بهداشت روان طبقه بندی نمی شود ، اما می تواند در شرایط جدی مانند اضطراب و افسردگی یک عامل مثر باشد – بنابراین شناخت و رفع علائم آن مهم است.

مقایسه نکنید در زمینه افراد با موفقیت بالایی مانند حرفه وکالت ، نمی توان به اطراف نگاه نکرد و خود را با دیگران مقایسه نکرد. جوزف میلوویچ سوم ، یک شریک مالکیت معنوی در کوین امانوئل و یک بنیانگذار پروژه افسردگی وکلا، خاطرنشان کرد که او اغلب احساس کرده است که کالیبر همکارانش نیست که دارای چندین درجه لیگ پیچک و سایر زمینه های چشمگیر (از جمله یک دانشمند واقعی موشک) است. اما در تلاش برای حفظ و پیشی گرفتن از دستاوردهای دیگران به جای تمرکز بر روی خود ، وی گفت: “من تا حد خستگی دویدم و دیگر نمی توانستم بدوم.” وی افزود: بهبودی از این فرسودگی شغلی نیازمند تغییر چشم انداز بود تا “درک کند که من به اندازه کافی خوب هستم”.

آسیب پذیری را امتحان کنید. آندره ال کلبی ، وکیل دادگستری و مربی حرفه ای Pro Se، LLC ، زمانی را در اوایل کار خود به خاطر آورد که به نقشی ارتقا یافت و در آن بر سایر وکلا نظارت داشت. او که با سندرم جعل طلبی دست و پنجه نرم می کرد ، نگران این بود که ارتقا her جنسیتش با جنسیت او ارتباط داشته باشد و به اندازه وکلایی که نظارت می کرد ، آگاه و باتجربه نباشد. وی گفت ، برای غلبه بر این چالش ، او یاد گرفت که با درخواست بازخورد مستقیم در مورد جایی که کوتاه می آید و اینکه چگونه می تواند به مشتریان و همکاران خدمات بهتری ارائه دهد ، خود را آسیب پذیر کند.

سخنرانان اذعان کردند ، اگرچه نشان دادن آسیب پذیری در محل کار می تواند دلهره آور باشد ، همه می توانند از ارتباط با دیگران بهره مند شوند. اگر ما در کار خود واقعی و واقعی خود را نشان نمی دهیم ، استوت پرسید ، “آیا واقعاً ما فریبکار نیستیم – سعی می کنیم کسی باشیم که فکر می کنیم دیگران از ما هستند؟”

در حقیقت ، اجازه دادن به خود برای داشتن آسیب پذیری و مهربانی در کار می تواند به شما در انجام تعهدات اخلاقی خود نسبت به مشتری کمک کند ، زیرا قادر خواهید بود خدمات بهتری به آنها ارائه دهید.

برای اطلاعات بیشتر ، نکات و منابع ، از برنامه PLI بازدید کنید ، سندرم ایمپوستر در جامعه حقوقی – ترس از شکست و کمال گرایی. اگر شما یا کسی که می دانید با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید ، مراجعه کنید پروژه افسردگی وکلا. راهنما نیز از طریق شما در دسترس است برنامه کمک وکلا در ایالت.

logo-footer