Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اکثر اقتصاددانان اعتقاد ندارند که سیاست های حمایت صریح محافظه کارانه در نهایت به نفع کارگران آمریکایی و مشاغل آمریکایی است.

اما این قطعاً جلوی دولت دونالد ترامپ را نگرفت از اجرای یک سری تشدید تعرفه ها علیه چین.

در ژانویه سال 2018 ، دولت ترامپ تعرفه هایی را بر روی پنل های خورشیدی وارداتی و ماشین لباسشویی وضع کرد و ماه آینده نیز تعرفه های جدید فولاد و آلومینیوم را اعلام کرد.

جنگ تجاری در مارس 2018 به سرعت تشدید شد ، چین چین تعرفه های خود را برای 128 صادرات ایالات متحده اعلام کرد. در ماه مه 2018 کاخ سفید ترامپ اعلام کرد تعرفه های اضافی را اعلام می کند و چین در ماه ژوئن 2018 مجدداً با تعرفه های بیشتر خود تلافی کرد.

این الگوی افزایش تعرفه های تلافی جویانه ماه ها ادامه داشت.

برخی از تعرفه ها در واقع به نفع کارگران برخی از بخش ها بود. اما مزایای این چند نفر در هزینه بسیاری دیگر بود.

برای مثال، جنگ تجاری برای هر شغل ایجاد شده در صنعت ماشین لباسشویی حدود 817000 دلار هزینه بالاتر برای مصرف کنندگان آمریکایی هزینه کرد، طبق یک مطالعه ؛ در صنعت فولاد ، هر شغل ایجاد شده توسط تعرفه ها 900000 دلار برای مصرف کنندگان آمریکایی هزینه دارد. صرف نزدیک به هفت رقم برای ایجاد شغلی با حقوق پنج رقمی ، اقتصاد خوبی نیست.

مطالعه اخیر دیگری متوجه شد که سیاست های تجاری ترامپ آمریکا و چین در نهایت برای اقتصاد آمریکا نزدیک به یک چهارم میلیون شغل هزینه دارد. دفتر بودجه کنگره به این نتیجه رسید که موانع تجاری تحمیل شده از سوی دولت ترامپ از ژانویه 2018 در سال 2020 متوسط ​​درآمد واقعی خانوار را 580 دلار کاهش داد، علاوه بر این که تولید ناخالص داخلی آمریکا را تقریباً یک سوم درصد کاهش می دهد.

البته، علی رغم ادعاهای فراوان وی، دونالد ترامپ در انتخابات سال 2020 شکست خورد. جو بایدن اکنون رئیس جمهور است. با توجه به تأثیر مخربی که تعرفه های ترامپ بر اقتصاد ایالات متحده گذاشت ، به نظر می رسد که این مقادیر برای تهی شدن سیاست قراضه عمو جو در هنگام تمیز کردن خانه تحقق یافته است.

اما خنثی سازی سالها درگیری تجاری به آسانی توقف ساخت و ساز روی دیواری نیست که مکزیک قطعاً برای آن هزینه نکرده است. بسیاری از مشاغل در حال حاضر زنجیره تأمین خود را تغییر داده اند و قطع فعالیت تجاری آن برای چندین سال با چین زمینه مناسبی برای همکاری ایجاد نکرده است. اکثر تعرفه های بالاتر که در دوره ترامپ اعمال شده همچنان پابرجاست.

بایدن قول داده است كه به هيچگونه توافقنامه تجارت بين المللي جديدي منعقد نخواهد شد تا اینکه آنچه را “سرمایه گذاری های عمده در اینجا در خانه ، در کارگران و جوامع ما” می خواند ، آغاز کند. در همین حال ، هر چند ، دولت بایدن در حال بازسازی روابط با متحدان سنتی ایالات متحده است به منظور “ایجاد یک استراتژی منسجم” هنگام رویارویی جمعی چین با تجارت. برخی از کشورها در حال حاضر برای دو برابر کردن رابطه خود با صادرات ایالات متحده به چین از استرالیا ، هزینه های زیادی را پرداخت می کنند ، به عنوان مثال ، در سال 2020 2.3 میلیارد دلار کاهش یافت. اگرچه کوید بدون شک در کاهش صادرات استرالیا به یکی از بزرگترین شرکای تجاری خود در سال 2020 نقش داشت ، اما این کاهش تا حدودی به دلیل افزایش حمایت عمومی استرالیا از ایالات متحده در اختلافات تجاری با چین بود.

تجارت بین الملل پیچیده است و بسیاری از مشكلات اساسی مشكلات تجاری وجود دارد كه منجر به جنگ تجاری دولت ترامپ علیه چین می شود. حتی در این صورت ، اکثر کارشناسان اتفاق نظر دارند که افزایش تعرفه ها روش غلطی برای مقابله با تنش های تجاری ایالات متحده و چین بوده است. هزینه های تعرفه های ترامپ برای مصرف کنندگان و مشاغل آمریکایی بسیار بیشتر از آن است که در بلندمدت ارزش داشتند.

با این حال ، بایدن بیشتر روی مسائل داخلی متمرکز شده است. سیاست های تجاری دولت او تاکنون دنبال کرده است ظریف ، مانند ساختن زنجیره های تأمین که وابستگی زیادی به پیوندهای چینی ندارند. اما با گذشت زمان ، پس از بازسازی حمایت بین المللی متحدان سنتی ایالات متحده ، امیدوارم که دولت جدید بتواند مستقیماً با روابط تجاری ایالات متحده و چین مقابله کند. تعرفه های شیب دار اعمال شده در دولت ترامپ یک مانع اقتصادی است که مشاغل و مصرف کنندگان ایالات متحده نباید مجبور به ادامه مبارزه با آن شوند.


جاناتان ولف یک دعوای مدنی است و نویسنده آن است JD بدون بدهی شما (لینک وابسته). او نویسندگی حقوقی را تدریس کرده ، برای طیف گسترده ای از نشریات نوشته شده است و داشتن سواد اقتصادی و علمی را هم تجارت و هم لذت خود قرار داده است. هر نظری که او ابراز می کند احتمالاً طلای خالص است ، اما با این وجود صرفاً نظر خودش است و نباید به هیچ سازمانی وابسته باشد. به هر حال نمی خواهد اعتبار را تقسیم کند. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer