Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

کدامیک بهتر از دستور اجرایی لغو محدودیت های اخلاقی در مورد لابی در ساعات آخر برای عیاشی فساد دولت ترامپ است؟ آرون سورکین نمی توانست فیلمنامه آن را بهتر بنویسد.

در تاریخ 28 ژانویه 2017 ، هشت روز از زمان ریاست جمهوری خود ، رئیس جمهور ترامپ امضا کرد فرمان اجرایی 13770 حاکم بر تعهدات اخلاقی توسط کارمندان شعب اجرایی. در تحقق وعده مبارزات انتخاباتی ترامپ برای “تخلیه باتلاق” ، کارمندان تعهد می کنند که پس از ترک خدمات دولتی به مدت 5 سال در سازمان های خود لابی نکنند. آنها برای همیشه از حق خود برای لابی کردن برای هر دولت خارجی چشم پوشی می کنند. و آنها سوگند یاد می کنند که از معامله با مشتریان قدیمی خودداری کنند ، و لابی گران سابق قول می دهند که “من برای مدت 2 سال از تاریخ انتصاب خود در هیچ موضوع خاصی که در آن 2 سال قبل از تاریخ لابی کردم ، شرکت نمی کنم. از انتصاب من و یا شرکت در منطقه خاصی که موضوع خاص در آن قرار می گیرد. “

در عمل ، این حکم مورد احترام قرار گرفت بیشتر در نقض نسبت به رعایت اندرو ویلر کمتر از یک سال پس از استعفا به عنوان بزرگترین لابی گر شرکت ذغال سنگ موری انرژی ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست بود. او جانشین گلوله آتشین اخلاق شد ، اسكات پرویت ، كه خدمات دولتی را ترك كرد و برای كار برای بارون زغال سنگ جوزف كرافت سوم ، مگادونور جمهوری خواه و همسر كلی كرافت سفیر سازمان ملل متحد رفت.

وكالت پرویت (بله که) Cleta Mitchell به واشنگتن پست، که قوانین اخلاقی “به منظور از بین بردن مخالفان سیاسی” ناعادلانه “سلاح” شده است. فقط شرم آور است وقتی یک کارمند دولتی فداکار که برای خانه در یک لابی گر زندگی می کند اجاره اسمی، از کارمندان دولت برای تأمین هتل استفاده می کند لوسیون دست و استفاده می شود تشک های هتل ترامپ، و تکیه می کند مدیرعامل Chik-Fil-A برای گرفتن حق رای دادن به همسرش توسط حزب گرایی از سمت اداره رانده می شود!

مارک اسپر در سال 2016 توسط یکی از بزرگترین لابی های شرکت انتخاب شد تپه همانطور که برای ریتون زحمت کشید. در ژوئن سال 2017 ، او به سمت وزیر ارتش درآمد و سرانجام در سال 2019 به عنوان وزیر دفاع منصوب شد. وزیر کشور دیوید برنهارد یکی از لابی های سابق نفت و استخراج معادن بود که مشتریان سابق وی پیش از بخش وی تجارت داشتند.

نیازی به ذکر صدها مقام سطح پایین نیست که اخذ اخلاق دریافت کرد برای برخورد با مشتریان قبلی در سال 2019 ، ProPublica نوشت:

تعداد لابی هایی که در مشاغل دولتی خدمت کرده اند چهار برابر بیشتر از شش سال دولت اوباما است. و لابی گران سابق که به ترامپ خدمت می کنند اغلب در تنظیم صنایعی که در آن کار می کردند مشارکت دارند.

حتی ناظران دولتی که مدتهاست درب گردان را رصد می کنند می گویند مقیاس فعلی آن تغییر عمده ای نسبت به دولت های قبلی است. به گفته ویرجینیا کانتر ، مشاور ارشد اخلاق در سازمان های غیرانتفاعی حقوقی شهروندان برای مسئولیت و اخلاق در واشنگتن ، این “رقم سرسام آوری” است. “این نشان می دهد که لابی گرها خود را موثرتر در پیشبرد منافع ویژه مشتریان خود از داخل دولت و نه از خارج می دانند.”

در حالی که دولت ترامپ چنین وانمود می کرد که شکایت استاندارد حریف هیدر بایدن در DC جنایت قرن است.

به طور طبیعی رئیس جمهور سابق می خواست کارمندان خود را از این محدودیت های سنگین به عنوان هدیه فراق آزاد کند. بنابراین امروز صبح او دستور را لغو کرد به طور کامل ، کارکنان سابق خود را از تعهد عدم لابی به قوه مجریه یا به نمایندگی از دولت های خارجی آزاد می کند. خیابان K ، موتورهای خود را روشن کنید.

واشنگتن پست گزارش ها حاکی از آن است که رئیس جمهور بایدن استانداردهای اخلاقی حتی سختگیرانه تری را برای دولت خود متعهد شده است ، از جمله ممنوعیت کارمندان ورودی که از کارفرمایان سابق خود پاداش جدائی به عنوان مشوقی برای کار در دولت می گیرند. و این یک شرط مطمئن است که بایدن قرار نیست اعضای خانواده اش سیاست خارجی ، تسکین بیماری همه گیر و سیاست ملی مواد مخدر را اداره کنند.

خداحافظ و رهایی خوب

بروزرسانی: ما 281 لابی گر “حیرت انگیز” پیدا کردیم که در دولت ترامپ کار کرده اند [ProPublica]


الیزابت رنگ در بالتیمور زندگی می کند و در آنجا درباره حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer