Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

کنگره زندان بدهکاران را در سال 1833 لغو کرد. از آن زمان به بعد ، دیوان عالی کشور به طور مداوم حکم می دهد که مردم نمی توانند به دلیل بدهی های پرداخت نشده ، در سلول زندان بپیچند. اگرچه انواع و اقسام سازوکارهای درب عقب وجود دارد که هنوز هم افراد را به دلیل تخلفاتی مانند عدم حضور در هنگام تلاش یک طلبکار برای وصول بدهی ، در زندان قرار می دهد ، ایالات متحده دارای یک سیستم ورشکستگی نسبتاً قوی است. ورشکستگی می تواند به پاک کردن تخته سنگ در برابر انواع بدهی های طاقت فرسا کمک کند (صرف نظر از بدهی وام دانشجویی)

البته ، مانند اشخاص حقیقی ، اشخاص واجد شرایط شرکت نیز می توانند از کد ورشکستگی برای تخلیه یا سازماندهی مجدد بدهی استفاده کنند. برخلاف انسانهای گوشت و خون ، سهم مخاطبان چندان زیاد نیست. هیچ خطری وجود ندارد که یک داستان حقوقی به زندان منتقل شود.

دادخواست ورشکستگی شرکتی ، اگر به دنبال سازماندهی مجدد تجارت نباشد تا بتواند امیدوار باشد که دوباره سودآور باشد ، احتمالاً وسیله ای برای تصفیه تجارت است قبل از اینکه عملیات متوقف شود ، سرمایه گذاران و طلبکاران را پرداخت می کند. انسانها می توانند از مرحله تصفیه فصل 7 نیز بگذرند ، اما خوشبختانه پس از آن (موجودی که احتمالاً بخش خوبی از داراییهای آنها دست نخورده است ، به لطف معافیتهای نسبتاً سخاوتمندانه در بیشتر مناطق) ، موجودیت خود را ادامه می دهند.

اما در مورد انسانهای موجود در پشت یک نهاد شرکتی که پرونده خود را برای ورشکستگی ارائه می دهد ، چه می کنید؟ وکلا می دانند که در وهله اول یکی از مزایای اصلی تشکیل یک شرکت این است که به عنوان یک سپر مسئولیت برای سرمایه گذاران عمل می کند. در صورت عدم توانایی شرکت در پرداخت بدهی ، سرمایه گذاران در اکثر شرکت ها به عنوان ویژگی فرم شرکت از حمایت برخوردار هستند. با این حال ، در برخی موارد (معمولاً فاحش ترین) ، دادگاه ها این کار را می کنند حجاب شرکت را سوراخ کنید مدیران یا سهامداران را شخصاً مسئول بدهی های یک شرکت یا اقدامات نادرست بدانند.

دلیل آن این است که در ورشکستگی شرکت ها ، تعهدات شرکت می تواند تخلیه یا بازسازی شود. اگر سوراخ کردن حجاب شرکت روی میز باشد ، اما ایجاد برخی از تعهدات به عنوان معضلی برای یک انسان زنده و تنفس ، منطقی به نظر می رسد که آن شخص برای بدست آوردن حمایت های ارائه شده توسط کد ورشکستگی ، مجبور باشد شخصاً درخواست ورشکستگی کند. دلیل کنار بگذارید ، این نحوه کار در همه حوزه های قضایی نیست. در واقع ، شرکت های بزرگ دارای دسترسی سراسری در اصل می توانند برای یک حوزه قضایی که احتمالاً قرار نیست در آن کار کند ، خرید کنند.

Purdue Pharma سازنده OxyContin است. تاکتیک های تهاجمی بازاریابی مواد مخدر ثروت حداقل 11 میلیارد دلار را به دست آورد برای صاحبان آن ، خانواده ساکلر. این تاکتیک های شایع (که ممکن است برخی “نادرست و خطرناک” باشند) بازاریابی نیز بدون شک باعث شیوع اپیدیم شده و منجر به مرگ تقریباً نیم میلیون آمریکایی شده است. در مقابل نزدیک به 3000 پرونده قضایی توسط دولت های ایالتی و محلی ، Purdue Pharma در سال 2019 درخواست ورشکستگی کرد.

برخی از پرونده های قضایی ، از جمله مواردی که توسط بیش از 20 دادستان کل کشور تشکیل شده است ، تلاش كرد تا افراد خانواده ساكلر را شخصاً مسئول بداند. اما پوردو فارما ترجیح داد دادخواست ورشکستگی خود را در وایت پلینز ، نیویورک تنظیم کند ، جایی که می دانست یکی از دوستانه ترین پذیرش ها را دارد که دلیل آن این است که قطعنامه ورشکستگی پوردو فارما باید اعضای خانواده ساکلر را برای همیشه از هرگونه پرونده قضایی محافظت کند ، حتی اگر هیچ یک از ساکلرها به طور جداگانه تقاضای ورشکستگی نکرده اند. اگر این تاکتیک موفقیت آمیز باشد ، ساکرها با میلیارد ها میلیارد دلار که از راه انداختن طاعون اعتیاد به مواد افیونی برداشت کرده اند ، دور می شوند.

دموکرات های کنگره لایحه ای را لقب می گیرند که به آن قانون SACKLER می گویند، که حمایت از افراد غیر بدهکار از نوع مورد پیش بینی در پرونده ورشکستگی Purdue Pharma را مجاز نمی داند. اگرچه این لایحه به قانون تبدیل نشود ، امیدهای صدها هزار خانواده داغدار برای پاسخگویی اعضای خانواده ساكلر به طور جداگانه توسط یك قاضی ورشكستگی می تواند خنثی شود.

تعداد بسیار کمی از افرادی که ذره ذره انسانیت دارند و درباره این موضوع چیزی می دانند فکر می کنند که ما باید زندان بدهکاران را برگردانیم. در طرف دیگر سکه ، هنگامی که میلیاردرهای منفرد می توانند بدون اینکه حتی پرونده خود را برای ورشکستگی اعلام کنند ، از ورشکستگی حمایت کنند ، برای محافظت از یک مخدر جمع شده از افیون های دستفروش ، شاید ما بیش از حد پیش رفته باشیم. قرار است ورشکستگی به مبارزان ، سخت ترها ، مستضعفان کمک کند. ساكلرها هیچ كدام از این موارد نیستند.


جاناتان ولف یک دعوای مدنی است و نویسنده آن است JD بدون بدهی شما (لینک وابسته). او نویسندگی حقوقی را تدریس کرده ، برای طیف گسترده ای از نشریات نوشته شده است و داشتن سواد اقتصادی و علمی را هم تجارت و هم لذت خود قرار داده است. هر نظری که او ابراز می کند احتمالاً طلای خالص است ، اما با این وجود صرفاً نظر خودش است و نباید به هیچ سازمانی وابسته باشد. به هر حال نمی خواهد اعتبار را تقسیم کند. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer