Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس توسط Congress.gov از طریق گتی ایماژ)

پس از حوادث هفته گذشته ، سرنوشت سیاسی جاش هاولی و تد کروز برای همیشه در هم گره خواهد خورد. این جفت سناتورها در رزومه های خود شباهت های ظاهری دارند – هر کدام در راه رسیدن به سناتورهای جمهوری خواه در یک مدرسه عالی نخبگان تحصیل می کردند – اما تلاش شخصی و تحسین آنها باعث تقویت این دو نفره شده است.

شما یادآوری می کنید ، حتی قبل از اینکه خشونت کودتایی به خشونت کشیده شود ، آنها مشغول تلاش برای براندازی اراده مردم با هدایت تلاش برای اعتراض به دانشگاه انتخاباتی بودند … حرکتی که مورد تحقیر همنوردان هاروارد و قانون ییل قرار گرفت. اما این پایان مشکلات دادخواست هاولی و کروز نبود – یکی دیگر دور زدن است.

آخرین دادخواست صنعت حقوقی توسط دانشجویان دانشکده حقوق ییل تهیه شده و به دنبال خلع سلاح از هاولی و کروز است. این دادخواست در 8 ژانویه به طور مستقیم اجرا شد و در حال حاضر برخی از نام های بزرگ ، از جمله سناتور راس فینگولد ، رئیس سابق اخلاق در کاخ سفید ریچارد پینتر ، پروفسورهای حقوق هاروارد ، لورنس قبیله و مایکل کلارمن ، قاضی بازنشسته دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده اچ. لی ساروکین ، و افراد برجسته والاری کاور ، فعال ، وارد سیستم شده اند. همانطور که چاندینی جها ، دانشجوی حقوق ییل در تهیه طرح دادخواست ، گفت ، اقدامات سناتورها بر خلاف حمایت از قانون است:

“در طول کلاس اخلاق حقوقی من ، ما آموختیم که هیچ وکیلی نباید مرتکب اقدامات مجرمانه ای شود که بر صداقت یا قابل اعتماد بودن آنها تأثیر منفی بگذارد ، یا دست به اقدامات غیر صادقانه ، متقلبانه یا فریبکارانه بزند. در تلاش برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 با ادعای دروغین تقلب در انتخابات و تحریک شورش در پایتخت ایالات متحده ، این دقیقاً همان کاری است که سناتور هاولی و کروز انجام داده اند. هیچ کس بالاتر از قوانین اخلاقی نیست ، حتی اعضای سنای ایالات متحده. “

این دادخواست ادامه می یابد تا اقدامات هاولی و کروز را به خشونت در پایتخت پیوند دهد:

سناتور هاولی و کروز به طور مستقیم شورش 6 ژانویه را تحریک کردند ، اظهارات خطرناک و غیرمستند را در مورد انتخابات تکرار کردند و رفتارهای غیرقانونی رئیس جمهور ترامپ را ترویج دادند. گروهی خشن به پایتخت آمریكا حمله كردند. پنج نفر جان خود را از دست داده اند. ملت و جهان نظاره گر این بودند که آشوبگران سالن ها و اتاق هایی را که مظهر دموکراسی ما هستند ، در اختیار گرفتند. هنوز هم پس از خشونت و وحشت از حوادث روز ، سناتورهاولی و کروز ترجیح دادند در اتاق سنای آمریکا بایستند و در اعتراضات بی اساس خود نسبت به خواست مردم پافشاری کنند.

باید دید آیا خلع سلاح یکی از عواقبی است که سناتورها با آن روبرو هستند.


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر و او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer