Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

این وب سایت و سایر خبرگزاری های حقوقی در مورد افزایش حقوق در Biglaw طی چند ماه گذشته بحث کرده اند. در واقع ، وکلای بزرگ در بزرگترین مغازه های کشور اخیراً حقوق دریافت کرده اند و حقوق اولیه برای اولین بار از مرز 200000 دلار عبور کرده است. حتی اگر بیگلاو در مطبوعات حقوقی مورد توجه بسیاری قرار گیرد ، اکثریت قریب به اتفاق وکلا در مغازه های کوچکتر کار می کنند. به دلایلی ، بعید به نظر می رسد که به زودی وکلا در شرکتهای کوچکتر وکلا افزایش حقوق داشته باشند.

Biglaw موجی در حال افزایش نیست که همه قایق ها را بلند می کند و تصمیمات مربوط به حقوق شرکت های Biglaw تأثیر کمی بر شرکت های کوچکتر دارد. همانطور که بیشتر افراد حرفه وکالت قبلاً درک کرده اند ، Biglaw مجموعه ای متفاوت از استعدادها را نسبت به سایر شرکتهای حقوقی جذب می کند. در واقع ، مغازه های بیگلاو معمولاً فقط از دانشکده های برتر حقوق یا دانشجویان برتر که در مدارس پایین رتبه حقوق تحصیل می کنند ، استخدام می کنند. در نتیجه ، شرکتهای حقوقی کوچکتر نیازی به افزایش حقوق خود برای جذب استعداد ندارند ، زیرا استخر استعدادی که به بیگلاو می رود معمولاً به دنبال کار در شرکتهای حقوقی کوچکتر نیست. در نتیجه ، افراد نباید تصور كنند كه افزایش حقوق در بیگلاو لزوماً به معنای افزایش كلی حقوق در تمام شركتهای حقوقی است.

علاوه بر این ، عوامل اقتصادی شاید بزرگترین دلیلی باشد که باعث می شود بنگاههای کوچکتر به این زودی حقوق اولیه خود را افزایش ندهند. بسیاری از دفاتر حقوقی پیش از این برای شرکت در کنفرانس های دادگاه و سایر وکلای دادگستری در یک شرکت نیاز به رسیدگی به پرونده داشتند. چنین ظاهری اغلب فرصت های صورتحساب طلایی برای دفاتر حقوقی است ، و بسیاری از شرکت ها می توانند سفر به و از چنین مواردی را نیز صورتحساب دهند. با این حال ، بسیاری از این ظاهرها به دلیل همه گیری COVID-19 مجازی شدند و وكلا از توانایی صدور صورتحساب برای سفر به و از این حضورها غافل شدند. بعلاوه ، در بسیاری از این ظواهر ، اکثریت قریب به اتفاق وقتها معمولاً در انتظار فراخوانی پرونده می گذرانند. با حضورهای مجازی برنامه ریزی شده ، هیچ انتظاری وجود ندارد و وکلا می توانند مدت زمان بسیار کمتری را برای چنین حضورهایی محاسبه کنند.

در نتیجه ، بسیاری از بنگاه های حقوقی فرصت های صورتحساب را در طی همه گیر شدن کاهش داده و بر این اساس ، نیاز کمتری به سرشماری داشتند. این انگیزه ایجاد برخی از شرکت ها برای کاهش بود و کاهش موقعیت های آزاد بازار رقابت را برای افرادی که به دنبال کار قانونی بودند ، حتی بیشتر کرد. بر این اساس ، بنگاه ها توانستند استعدادها را با حقوق نسبتاً کم جذب کنند زیرا فرصتهای زیادی در دسترس نبود. با بازگشایی دادگاه ها با کم شدن بیماری همه گیر COVID-19 ، بسیاری از حضورها هنوز بصورت مجازی برگزار می شوند و این احتمالاً برای یک سال آینده یا بیشتر این امر عادی خواهد بود ، اگر نه به طور نامحدود. در نتیجه ، ممکن است تعداد سرمایه کمتر شرکت برای ماندن در اینجا باشد ، که ممکن است حقوق شرکت های مورد نیاز برای جذب استعداد را کاهش دهد.

دلیل دیگر اینکه به احتمال زیاد به زودی شروع حقوق و سایر حقوق در شرکت های کوچکتر افزایش نمی یابد این است که بازار کار ممکن است فشار رو به پایین بر فشارها وارد کند. همانطور که توسط بسیاری از افرادی که در رکود بزرگ زندگی کرده اند پیش بینی شده است (از جمله شما واقعا) ، افراد زیادی اخیراً برای گذر از اوقات سخت اقتصادی ناشی از COVID-19 در دانشگاه به دانشکده های حقوق مراجعه کردند. اگرچه ، مسلماً مدتی طول خواهد کشید تا این دانشجویان از طریق دانشکده حقوق کار کنند و به وکالت تبدیل شوند ، اما افزایش تعداد فارغ التحصیلان حقوق در کوتاه مدت بر بازار کار تأثیر می گذارد.

از آنجا که طی چند سال آینده افراد بیشتری از دانشکده های حقوق فارغ التحصیل می شوند ، مطمئناً بازار کار رقابت بیشتری خواهد داشت. همه گیری به طور قابل ملاحظه ای منجر به افزایش تعداد موقعیت های وکیل در دسترس نمی شود ، و در نتیجه ، یک متقاضی متقاضی بالاتر از حد نرمال به دنبال یک فرصت شغلی ثابت یا شاید کاهش یافته است. در نتیجه ، شرکت های حقوقی قادر خواهند بود برای جذب استعدادها ، حقوق نسبتاً کم شروع به کار دهند. در واقع ، در طول رکود اقتصادی بزرگ حقوق وکلا در برخی از شرکت ها ، داستان های زیادی وجود داشت که از 40،000 دلار یا کمتر شروع می شوند ، حتی در شهرهایی مانند شهر نیویورک ، و این بازار کار آشفته ممکن است طی چند سال آینده در افق باشد.

علاوه بر این ، شرکت های حقوقی کوچکتر مشکل “همگام با جونز” را ندارند به عنوان مغازه های Biglaw بنابراین ممکن است آنقدر فشار برای افزایش حقوق احساس نکنند. بنگاه های Biglaw معمولاً دوست دارند همان حقوق و مزایای سایر موسسات حقوقی را ارائه دهند تا بتوانند در کلاس مغازه هایی قرار بگیرند که چنین غرامت را به همکاران ارائه می دهند. در واقع ، بعضی اوقات شرکت ها چنین حقوق بالایی را ارائه می دهند حتی اگر توانایی پرداخت آن را نداشته باشند زیرا تصویری که از این شرکت ایجاد می کند ارزشمند است. شرکتهای حقوقی کوچکتر کمتر تحت تأثیر کار سایر شرکتها در رابطه با جبران خسارت قرار می گیرند ، زیرا این مغازه ها بیشتر به ارائه ارزش به مشتریان خود متکی هستند تا یک نام تجاری. در نتیجه ، ممکن است موسسات حقوقی کوچکتر فشار کمتری برای افزایش حقوق داشته باشند.

البته ، بیشتر افراد در حرفه وکالت تصدیق می کنند که افزایش حقوق Biglaw به معنای افزایش غرامت در صنعت نیست. با این حال ، برخی از افراد خارجی و دانشجویان احتمالی حقوق ممکن است معتقد باشند که حقوق بالاتر بیگلاو به معنای آینده پرسود به عنوان وکیل است. با این وجود به دست آوردن مشاغل بیگلاو بسیار دشوار است و افزایش قابل توجه حقوق در اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها ممکن است به این زودی ها اتفاق نیفتد.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وامهای دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer