Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اگر یک شرکت Biglaw به چیزی اهمیت می دهد ، راهی برای صدور صورت حساب برای آن وجود دارد. این ساعت قابل پرداخت چیزی فراتر از یک راه برای شرکت برای جمع آوری پول بدهی به خود است (البته obvi ، این هم همین است) اما همچنین راهی برای ردیابی کارهایی است که کارمندانشان با توجه به وقت خود انجام می دهند. ساعات قابل پرداخت – به ویژه در شرکت هایی که ساعت ها به پاداش نیاز دارند – برای زمان و تلاشی که برای انجام یک کار خاص انجام می شود ، مقدار مشخصی تعیین می کند. اکنون یک شرکت Biglaw می گوید تنوع چیزی ارزشمند است و در ساعات قابل پرداخت محاسبه خواهد شد.

هوگان لاولز تازه اعلام کرد فعالیت های متنوع و گنجاندن – حداکثر 50 ساعت – قابل پرداخت خواهد بود و تا آستانه های پاداش محاسبه می شود. و آنها لیستی کاملاً کامل از آنچه در اعتبار حساب می شود ، بدست آورده اند:

فعالیت های D&I واجد شرایط اعتبار قابل پرداخت است:

  1. هدایت یا سازماندهی رویدادهای D&I یا ابتکارات شبکه تنوع.
  2. استخدام متخصصان کم نماینده در شرکت.
  3. راهنمایی یا حمایت از افراد حرفه ای کم نماینده.
  4. شرکت در برنامه های D&I متحد و اقدام محور که فراتر از آموزش است.
  5. آماده سازی و شرکت در فعالیت D&I مربوط به مشتری.
  6. فعالیتهای اضافی مورد به مورد تصویب شود.

رئیس جهانی تنوع و گنجاندن HoLove ، بندیتا سینتیا مالاکیا، تفکر شرکت در مورد گسترش آنچه که از این طریق قابل پرداخت است توضیح داد:

“دلیل تأسیس اعتبار D&I قابل پرداخت دو برابر است: اطمینان از اینکه همکاران کم نماینده ما به دلیل نامتناسب انجام فعالیت های متنوع و گنجانده شده اعتبار دارند و همه مردم ما را برای انجام فعالیت هایی که تنوع ، عدالت ، شمول و تعلق شرکت را افزایش می دهند تشویق می کنند.”

و سوزان برایت، شریک جهانی مدیریت برای تنوع و شمولیت و تجارت مسئولانه ، گفت:

“معرفی اعتبار ساعتی قابل پرداخت D&I بخشی از استراتژی جهانی ما برای ایجاد و حفظ یک محیط کار متنوع و فراگیر در سراسر شرکت ما و در بالاترین رتبه ها است. همچنین این امکان را برای ما فراهم می کند تا به اهداف اقلیت جهانی و LGBT + خود برسیم و میزان تعامل را در سطح اساسی ارزیابی کنیم. ما تشخیص می دهیم که انواع مختلف تیم های بهتری ایجاد می کند و خدمات بهتری به مشتریان خود ارائه می دهیم. “

حرکت به سمت ساعات D&I قابل پرداخت بخشی از تلاش برای تنوع بیشتر در شرکت است. آنها داشته اند قبلا اعلام شده اهداف مشخص 15 درصد شرکای اقلیت تا سال 2025 ، 4 درصد شرکای + دگرباشان جنسی تا سال 2025 و 30 درصد شرکای زن تا سال 2022. اعتبار قابل پرداخت راهی عالی برای اطمینان از این است که همه افراد شرکت به سمت این اهداف بسیار مهم می روند.


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer