Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

برو تیم!

در دنیای تجارت امروز ، موفقیت یا شکست یک سازمان بستگی زیادی به این دارد که آیا کارکنان آن سازمان می توانند در سطح بالا هم به صورت فردی و هم به صورت جمعی عمل کنند. شکی نیست که رهبری قوی همراه با کار گروهی م isثر کلید دستیابی به ثبات ، رشد و موفقیت است. کار گروهی کاملاً رویای کار را می سازد ، اما برای اینکه یک بازیکن تیم م effectiveثر باشید ، باید قلب و ذهن افرادی را که با آنها کار می کنید جلب کنید.

اعتبار و اعتماد

بنابراین تفاوت بین اعتبار و اعتماد چیست؟ برای من ، اعتبار چیزی است که از سر بیرون می آید در حالی که اعتماد چیزی است که از قلب بیرون می آید. شما می توانید یکی بدون دیگری باشید ، اما اگر می خواهید واقعاً به عنوان یک مشاور داخلی م beثر واقع شوید ، باید سخت تلاش کنید تا اعتبار را جلب کنید و اعتماد را جلب کنید.

اعتبار چیست؟

اعتبار مربوط به این است که چگونه کسی تصور می کند که شما برای انجام یک کار واجد شرایط هستید. شما می توانید با نشان دادن صلاحیت انجام یک کار خاص ، اعتبار را ایجاد کنید. شما با رزومه و تجربه خود شروع می کنید.

اعتماد چیست؟

اعتماد کمتر ملموس است و ایجاد آن سخت تر است. این تصوری است که شما با شخص دیگری به جا می گذارید. کسب درآمد آسان نیست ، اما از دست دادن آن آسان است.

چگونه اعتماد ایجاد می کنید؟

ایجاد اعتبار اغلب قسمت آسانی است. شما اغلب می توانید اعتبار را به سادگی و به سادگی با به اشتراک گذاشتن اعتبارنامه خود ، نشان دادن تجربه خود و ارائه منابع محکم از سایر متخصصان معتبر در زمینه خود ، ایجاد کنید.

ایجاد اعتماد می تواند چالش برانگیزتر باشد. ایجاد اعتماد یک فرایند است و یک شبه اتفاق نمی افتد. هنگامی که این مشاور داخلی با سایر کارکنان سازمان به صورت روزانه تعامل نداشته باشد ، می تواند برای یک مشاور داخلی چالش برانگیز باشد. اگر می خواهید اعتماد ایجاد کنید ، توصیه می کنم کارهای زیر را در نظر بگیرید:

1. ایجاد اعتماد از طریق زبانی که استفاده می کنید را در نظر بگیرید. در مورد آنچه می گویید و نحوه گفتن آن عمدی باشید.

  • باید نشان دهید که سپاسگزار هستید.

باید مطمئن شوید که فقط کلمات را نمی گویید. شما باید آنچه را که می گویید منظور داشته باشید و دلیل خاصی را نیز برای شکرگزاری خود ذکر کنید. وقتی به اعضای تیم خود اطلاع دهید که بلافاصله پس از اتمام یک پروژه چالش برانگیز از آنها قدردانی می کنند ، قدردانی بسیار طولانی است. بگذارید هر یک از اعضای تیم دقیقاً بدانند که شما در مورد مشارکت فردی آنها از چه چیزی قدردانی کرده اید. شما باید به آنها اطلاع دهید که چگونه موفقیت پروژه را تضمین کرده است.

  • شما باید نشان دهید که به ایده هایی غیر از ایده خود باز هستید.

شما باید اطمینان حاصل کنید که بدون توجه به موقعیتی که شخص در سازمان دارد ، به طور فعال از همه اعضای تیم ایده می خواهید. هنگام ارائه راه حل برای مشکلات ، باید دیدگاه های دیگر کارکنان را در مورد مشکل و همچنین راه حل های ممکن از آنها بخواهید. با این کار ، شما نه تنها به افراد تیم خود کمک می کنید که احساس کنند بخشی از راه حل هستند ، بلکه سازمان شما به احتمال زیاد به بهترین راه حل ممکن دست پیدا می کند.

  • شما باید با پرسیدن س questionsالات متفکرانه نشان دهید که در حال گوش دادن هستید.

مزایای پرسیدن س questionsالات متفکرانه بسیار است. نه تنها اطلاعات زیادی در مورد افراد و فرایندها خواهید آموخت ، بلکه به شما در برقراری ارتباط با فردی که با او صحبت می کنید نیز کمک می کند. س questionsالات خود را به عنوان بخشی از مکالمه بپرسید و در برابر تمایل به بازجویی مقاومت کنید. ترتیب و لحن س questionsالات خود را تماشا کنید و س questionال باز را بر س questionsالات “بسته” که با “بله” یا “نه” پاسخ داده می شوند ترجیح دهید.

2. با نشان دادن آسیب پذیری ، اعتماد را در نظر بگیرید – به تیم خود اطلاع دهید که می دانید شما کامل نیستید و مایل به درخواست کمک هستید.

شما رهبر هستید. شما یک ابر انسان نیستید. بزرگترین دستاوردهای شما هرگز آن کارهایی نخواهد بود که به تنهایی انجام داده اید. بزرگترین دستاوردهای شما مواردی خواهند بود که وقتی تیمی را گرد هم آوردید و بار را با هم تقسیم کردید ، به آنها دست یافتید.

3. ایجاد اعتماد با نشان دادن اعتماد.

اعتماد یک خیابان دو طرفه است. شما اغلب باید قبل از اینکه تیم شما به شما اعتماد کند ، به تیم خود اعتماد کنید. چگونه می توانید اعتماد خود را نشان دهید؟ شما می توانید با مقاومت در برابر تمایل به مدیریت کوچک و با دادن قدرت و اختیار به هم تیمی های خود برای مدیریت پروژه ها به تنهایی اعتماد نشان دهید. می توانید مسئولیت های جدید و اضافی را تعیین کنید. زمانی که استراتژی مورد بحث و تصمیم گیری قرار می گیرد ، به این فکر کنید که همه اعضای تیم خود را شامل شوید.

از اعتمادی که به دست می آورید محافظت کنید

اگر چیزی را از این مقاله برمی دارید ، بگذارید این یک چیز باشد. اعتبار چیزی است که شغل شما را به عنوان مشاور داخلی به شما نشان می دهد ، اما اعتماد چیزی است که به شما در حفظ آن کمک می کند. اگر زمان لازم را برای ایجاد اعتماد با افرادی که با آنها کار می کنید ، اختصاص ندهید ، خدمات واقعی به سازمان ، مشتری خود را ، به بهترین نحو ممکن ، غیرممکن می سازید. هرچه می توانید انجام دهید تا این اعتماد را به دست آورید و سپس بیش از هر چیز از آن محافظت کنید.


لیزا لنگ یک وکیل داخلی و رهبر اندیشه است که به همه چیز در خانه علاقه دارد. او اخیراً یک وب سایت و وبلاگ راه اندازی کرده است چرا این ، نه آن به عنوان منبعی برای وکلای داخلی. می توانید به او ایمیل بزنید [email protected]، با او در ارتباط باشید لینکدین، یا او را دنبال کنید توییتر.

logo-footer