Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

بسیاری از پزشکان هنگام تعامل با بیماران نه تنها از نظر دانش پزشکی بلکه از “روش کنار تخت” آنها ارزیابی می شوند. روش کنار تخت معمولاً به روشی که پزشک با بیمار در ارتباط است از جمله نحوه انتشار اخبار ناخوشایند ، اطلاع رسانی به بیماران درمورد مسائل پزشکی و سایر خصوصیات تعریف می شود. شغل وکالت نیز یک حوزه مردم محور است و وکلا معمولاً در طول وکالت نیاز به تعامل با موکلین به روشی شخصی و همدلانه دارند. با این حال ، بسیاری از وکلا می توانند روی تختخواب خود کار کنند و نه تنها بر استدلال های حقوقی خود ، بلکه نحوه تعامل آنها با افرادی که نماینده آنها هستند ، تمرکز می کنند.

در بسیاری از مواقع فعالیت خود ، وکلا را دیده ام که هنگام تعامل با موکلین ، مانند وکلا بیش از حد رفتار می کنند ، اخبار ناخوشایند را ارائه می دهند و به افرادی که ممکن است با مسائل حقوقی روبرو شوند ، اطمینان می دهند. بعضی اوقات ، وکلا می خواهند اظهارات خود را بپوشانند تا در صورت خلاف واقع بودن چیزی که می گویند ، نمی توانند مسئولیتی داشته باشند. البته ، در بعضی شرایط ، روشن بودن انتظارات مهم است تا وكلا ، مشتری را گمراه نكنند.

با این حال ، وکلا نباید اجازه دهند که غرایز آنها مانع اطمینان خاطر مشتریان و تعاملات مثبت با افرادی که آنها را نمایندگی می کنند ، شود. به عنوان مثال ، یک بار در اوایل کار خود ، در یک تماس کنفرانسی با مشتری ای شرکت کردم که نامه تحویل نامه ای را به او تحویل داده اند. مشتری از کل شرایط بسیار پریشان بود و مدام می پرسید که آیا همه چیز خوب است؟ موکل نمی خواست از او شکایت شود و البته دادخواست برای همه پیشنهاد دلهره آور است. در نتیجه ، مشتری قطعاً به دنبال اطمینان بخشی از مشاور خود بود. با این حال ، یک وکیل دیگر در تماس مدام همه چیز را که گفت “با بهترین دانش” یا “این درک من” است ، به طوری که در صورت گفتن حرفی که اشتباه است ، از اتاق گول زدن خارج شد. مشتری از این پاسخ ها راضی نبود و مدام می پرسید که آیا همه چیز خوب است؟

سرانجام ، وارد عمل شدم و گفتم كه من به طور قطع نمی دانم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد ، اما مشتری بهترین وكالت قانونی را دریافت می كند. من حتی گفتم که من تمام نگرانی های مشتری در مورد مسئله حقوقی خود را فرض می کنم تا مشتری فقط بتواند زندگی خود را بگذراند بدون اینکه فکر کند چه اتفاقی قرار است بعد بیفتد. مشتری بسیار خوشحال به نظر می رسید که من مانند یک انسان همدل و نه یک وکیل با او صحبت کردم که در وهله اول مشغول پوشاندن لب به لب خود بود ، و این به بهبود وکالت و ارتباط من با مشتری کمک کرد.

روش دیگری که وکلا می توانند بر روی تختخواب خود کار کنند کلمات استفاده شده با مشتریان است. وكلا معمولاً هنگام صحبت با مشتريان و ساير افراد درگير در امور قانوني از اصطلاحات فني استفاده مي كنند. گاهی اوقات ، از چنین مجلسی استفاده می شود زیرا انتقال فکر با این کلمات برای وکلا آسان تر است. در مواقعی دیگر ، ممکن است وکلا بخواهند تجربه خود را با استفاده از اصطلاحات هنری مرتبط با مسئله حقوقی که درگیر آن هستند ، نشان دهند. با این حال ، افرادی که سابقه قانونی ندارند ، ممکن است استفاده از کلماتی که درک آنها دشوار است را تحسین نکنند.

یک بار در آغاز کار حقوقی ام ، وظیفه امضای احضارهای احضاریه مربوط به یک پرونده دادرسی خارج از کشور را داشتم. من مجبور شدم در مورد روند ارائه احضارهای احکام خارج از کشور با مشتری صحبت کنم و مرتباً اسناد را به عنوان subpoenas duces tecum و subpoenas ad testificandum معرفی می کردم. مشتری از استفاده من از چنین اصطلاحاتی گیج شده است و از من می خواهد با زبانی که درک آن راحت تر است با او صحبت کنم. در نتیجه این تجربه ، من دیگر هرگز هنگام صحبت با مشتری از اصطلاحات فنی غیرضروری استفاده نکردم ، و اطمینان حاصل کردم که در مورد یک پرونده فقط با اصطلاح layperson صحبت کردم.

وکلا همچنین می توانند با برقراری ارتباط معنادارتر با مشتری های خود ، حالت بالین خود را بهبود بخشند. خیلی وقت ها ، وکلا خود را صرفاً داشتن رابطه معاملاتی با مشتری می دانند و نمی خواهند برای برقراری ارتباط در سطح عمیق تر ، تلاش کنند. با این حال ، به احتمال زیاد مشتریان در صورت داشتن ارتباط شخصی معنادار با وکالت ، یک شرکت را به دوستان خود توصیه می کنند و تجارت مکرر انجام می دهند.

به عنوان مثال ، من همیشه سعی می کنم بعد از دستیابی به یک پیروزی مهم ، ناهار پیروزی را با مشتریان بخورم. این مناسبت نه تنها یک پیروزی را جشن می گیرد ، بلکه اطمینان می دهد که مشتری خاطره خوبی از وکیل خود دارد و می تواند بیش از صرف غذا در دفتر و یا تلفن با وکیل خود ارتباط برقرار کند. علاوه بر این ، هر زمان که عملی است ، سعی می کنم به جای اینکه از طریق پست الکترونیکی چک ، برای تحویل پول تسویه حساب به مشتریان سفر کنم. به این ترتیب ، من می توانم آنها را رو در رو ببینم و برای مشتری موظفی را انجام دهم که امیدوارم هنگام ارزیابی نیازهای آینده خدمات حقوقی به خاطر بسپارند. علاوه بر این ، قبل از همه گیری ، من سعی کردم که به طور منظم مشتریان عمده را شخصاً ببینم تا شخصاً در مورد مسائل بحث و گفتگو کنم و ارتباط عمیق تری برقرار کنم.

به گفته همه ، متخصصان حقوقی در تعامل با موکلان همیشه نباید مانند وکلا رفتار کنند. گاهی اوقات ، همدلی با مشتری و اتخاذ یک روش خوب کنار تخت می تواند برای خدمت به مشتری و ساختن یک عمل مهم باشد.


جوردن روتمن شریک زندگی است موسسه حقوقی روتمن، یک شرکت حقوقی کامل خدمات نیویورک و نیوجرسی. او همچنین بنیانگذار خاطرات بدهی دانشجویی، وب سایتی در مورد نحوه پرداخت وام های دانشجویی خود. می توانید از طریق ایمیل به اردن برسید [email protected].

logo-footer