Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در اوایل ماه جاری ، کمیسیون ABA در زمینه تنوع نژادی و قومی در حرفه ، اولین دوره ABA را منتشر کرد گزارش همیشه در مورد تنوع و گنجاندن در حرفه وکالت. پس از احتمالاً هزاران دلار و ساعت ، گزارش به یک نتیجه گیری ناخوشایند و آشکار رسید که … قانون بزرگ سفیدپوست و مرد غالب است. تصور کنید که! بله ، برای همه شناخته شده است ، اما ABA بدون سرنخ ، گزارش وکلای سفیدپوست شامل 84 تا 93 درصد از شرکای سهام عدالت و غیر عدالت است ، نرخ فرسایش برای گروه های نژادی اقلیت دو تا سه برابر بیشتر از وکلای سفیدپوست و کمی بیشتر برای زنان از مردان این امر حتی در مورد گزارش اکثر شرکت های حقوقی تا حدی است که آنها سیاستی راجع به تنوع ، عدالت و شمول آنها اعمال می کنند.

آنچه در مورد گزارش ABA کاملاً خنده آور است از جمله بیان مجدد موارد واضح این است که همانطور که مشخص شد ، ABA فاقد صلاحیت اخلاقی برای اظهارنظر در مورد تنوع در این حرفه است. هفته گذشته ، دولت بایدن اعلام کرد که به دلیل معیارهای ذهنی و عملکرد گذشته در پیدا کردن نامتناسب زنان و نامزدهای اقلیت ، نقش ABA در تأیید نامزدهای قضایی را بازیابی نخواهد کرد.

تنوع ممکن است در biglaw وجود نداشته باشد. اما این بدان معنا نیست که از سایر بخشهای حرفه وکالت برخوردار نیست. سپتامبر گذشته ، من و همکارم Jeena Belil میزبان اولین نفر بودیم اجلاس وکیل + مامان + مالک، جایی که یک بازیگر متنوع و کاملا زن از زنان صاحب شرکت های حقوقی پس از بحث بعدی در مورد چگونگی ایجاد شرکت های خود ، یک سخنرانی الهام بخش ارائه دادند – از وکلای انفرادی که تازه شروع به کار می کنند تا وکلای زن با سرپرستی موسسات حقوقی هفت رقمی که اندازه آنها از نیم دوجین است به پنجاه وکیل و اعضای تیم. شرکت هایی از این دست می توانند به طور کامل از biglaw پیشی بگیرند.

گزارش هایی مانند آخرین پروژه ABA مربوط به لباس پوشیدن است ، نه چیز دیگر. همه ما می دانیم که این مشکل وجود دارد و گزارشات صرفاً اقداماتی را برای ایجاد تغییر به تأخیر می اندازند. در واقع ، بارها ، گزارش ها به عنوان جایگزینی برای تغییر عمل می کنند. این اطمینان را دارد که در مورد مسئله در حال انجام است که این کار انجام نشده است به جای ابراز تأسف از انحصار شرکت های حقوقی تحت سلطه مردان سفید پوست ، بیایید زنان و وکلای رنگارنگ را برای شروع به کار در اختیار داشتن شرکت هایی شروع کنیم. ABA می تواند پول خود را در جایی قرار دهد که تنوع آن را بپذیرد و برای حمایت از زنان و اقلیت هایی که به دنبال راه اندازی شرکت های حقوقی هستند ، به ویژه شرکت های حقوقی که با biglaw رقابت خواهند کرد ، یک دستگاه جوجه کشی را تأمین می کند. ABA می تواند مشاوره داخلی را تشویق یا نیاز به ارسال کار برای زنان و شرکت های اقلیت داشته باشد و به طور کامل biglaw را دور بزند. و بیش از همه ، ABA می تواند به جای اینکه از گذشته ما بگذرد و مانند ما رفتار کند ، وضعیت زنان و وکلای اقلیت را به عنوان شریک و صاحب شرکت های خود در همان سطح با شرکای biglaw تصدیق کند. زنان نامرئی.

و حالا ، به قول اولین زن رنگین پوست و وکیل معاون رئیس جمهور ، بیا دست به کار شویم!

logo-footer