Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

مشاغل شرکت های حقوقی در حال رونق گرفتن است و درگیری های داغ برای همکاران – به ویژه استعدادهای معاملاتی – در حال حاضر برای ما چند دور پاداش ویژه و یک چرخه افزایش همچنان داغ ایجاد کرده است. اما تا آنجا که بنگاه ها می توانند برای پرداخت بدهی های مادام العمر خود ، همکاران خود را با پول تحت تأثیر قرار دهند ، در یک زمان خاص ممکن است شرکت ها خارج از جعبه جبران فکر کنند.

دوباره ، وجود دارد جایگزینی برای حقوق و دستمزد نیست وقتی سعی می کنید کسی را از کارفرمای فعلی خود دور کنید ، اما نگه داشتن شخصی در داخل چادر کمی متفاوت است. این جایی است که برخی از مزایای خوش ساخت – مانند یک سیاست دفتر که مدل کار از راه دور را که همه ما موفق به موفقیت آن در سال 2020 شده ایم – می پذیرد ، ممکن است تغییری ایجاد کند.

اما سلاح دیگری که در اختیار شرکت ها قرار دارد حتی ممکن است در رادار آنها نباشد: ALSP ها.

صحبت با اد سون از عامل اخیراً ، او توصیف کرد که “مقیاس کردن” – که به سختی می تواند یک شروع کار باشد که از Axiom رشد کرده است – با بهینه سازی معاملات حقوقی و در حالی که مزایای اصلی آن به صورت محصول با کیفیت بالا با هزینه مناسب ارائه می شود ، پیامد احتباس کاردانی به عنوان یک مزیت حاشیه ای قدرتمند برجسته شد.

همانطور که از نامش پیداست ، هدف بهینه سازی معاملات قانونی این است که گردش کار معاملات را کارآمدتر کند. به طور خاص ، Factor از طریق برش دادن کارهایی که در حال حاضر توسط همکاران سال اول و دوم انجام می شود ، ارزش را فراهم می کند و هزینه ها را بدون کاهش نرخ کاهش می دهد.

با جدا کردن وظایف معاملاتی از مشاوره حقوقی ، صورتحساب شرکت های کوچک حقوقی با نرخ های بالا با تیم های فعال فناوری که در تولید بازده بهتر کار می کنند ، جایگزین می شوند. جدا کردن به معنای برنده شدن شرکت های حقوقی در کارهای مشاوره ای بیشتر و ارزش مشتری بیشتر است.

سپردن این کار به همکاران خردسال به هیچ وجه برای شرکتی که همه چیز را می نویسد یا احساس پیشرفت شغلی و کیفیت زندگی عمومی توسط کاردانی کم است. این کارها را به گزینه های ارزان تر منتقل کنید و به همکاران ارشد اجازه دهید واقعاً از کار خود لذت ببرند.

زیرا سخت کوشی اجتناب ناپذیر نیست. سون حکایتی را از یکی از شرکای ارشد Biglaw که با او کار کرده بود ، به اشتراک گذاشت که به او گفت که دوباره در آنجا بود خود روز ، هر معامله ای با کارایی کمتری انجام می شد و خردسالان هفته ها به کارهای اداری نمی پرداختند. به یک معنا ، برش کاری که نتیجه می دهد جهت جدیدی بنیادی برای صنعت نیست ، بلکه عملکرد را به حالت عادی بازمی گرداند.

همه افراد برابر ، به همکاران کار خوب و آنها نمی خواهند که ترک کنند. با واگذاری مواردی که باعث پیشرفت شغلی آنها نمی شود به یک ارائه دهنده کارآمد ، از همکاران بخواهید که کار خوبی داشته باشند.


عکس سرجو پاتریس سردبیر ارشد بالاتر از قانون و میزبان مشترک در مثل یک وکیل فکر می کنم. در صورت تمایل به پست الکترونیک هر گونه نکته ، سوال یا نظر. دنبالش کن توییتر اگر به حقوق ، سیاست و دوزهای خوبی از اخبار ورزشی دانشگاه علاقه مند هستید. جو همچنین به عنوان یک مدیر عامل در جستجوی اجرایی RPN.

logo-footer