Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اینگونه است که ما در سال 2020 پیشنهادات را جشن می گیریم

طی چند سال گذشته ، جذب دانشجویان حقوق برای دوره های کاردانی تابستانی بسیار موفقیت آمیز بوده است ، و این زمانی است که دانشجویان حقوق پیشنهادات شرکت های Biglaw مانند آب نبات را به سرعت پذیرفتند. با این حال ، چرخه استخدام سال 2020 کاملاً متفاوت بود ، زیرا شرکت های حقوقی و دانشجویان حقوق با ویروسی مهلک روبرو می شدند که تهدید به نابودی کامل تجربه کاردانی تابستان بود – و این یک روش نیز بود. برخی از برنامه ها به طور کامل لغو شد و برخی دیگر به فضای مجازی منتقل شدند ، اما همه آنها مشترک یک چیز بودند: نرخ پیشنهادات فراوان بود ، و مانند واکسن ، آنها امید به آینده است.

طبق آخرین آمار استخدام انجمن ملی جایگزینی قانون (NALP) ، نرخ پیشنهادی برنامه های تابستانی Biglaw فقط از اوج های تاریخی سال گذشته خجالتی نبوده است. علیرغم همه چالش هایی که در اثر بحران ویروس کرونا ایجاد شده است ، نه تنها نرخ پیشنهادی بیگلاو برای برنامه های تابستان 2020 (از جمله برنامه هایی که برگزار شد و آنهایی که لغو شده اند) تقریباً 97 درصد معلق بود ، کمی کمتر از بالاترین رقم تاریخی سال گذشته 98 درصد ، اما نرخ پذیرش این پیشنهادات به بالاترین سطح تاریخی 87.8 درصد رسیده است. جالبتر اینکه این نرخ قبولی تاریخی است به طور قابل ملاحظه بالاتر از نرخ پذیرش قبل از رکود ، که تمایل داشت بین 73 تا 77 درصد معلق بماند.

این چیزی است که جیمز لیپولد ، مدیر اجرایی NALP ، برای گفتن داشت:

تحرک سطح بالا این است: تحمل نکردن اینکه تابستان در اجرای لحظه آخری این برنامه های تابستانی مجازی دشوار بود – نتایج بسیار قوی بود. … پیشنهادات و نرخ قبولی هر دو در بالاترین سطح تاریخی باقی ماندند. کلاس کلاس تابستان پایین بود ، اما این تصمیمات قبل از همه گیری گرفته شده بود ، و این بخشی از سه یا چهار سال عقب نشینی بود که ما به مرور شاهد بودیم شرکت ها کلاس های تابستانی خود را کوتاه می کنند. در سال 2009 وقتی کسی پیشنهادی دریافت نکرد ، هیچ وقفه ای مشاهده نشد و همه این دانشجویان مجبور شدند بدون شغل فارغ التحصیل شوند.

در اینجا چند واقعیت جالب در مورد برنامه های تابستانی بی سابقه سال 2020 آورده شده است:

  • برای برنامه هایی که در واقع برگزار شده اند ، بیش از 86 درصد کاملاً مجازی بوده اند ، در حالی که 8 درصد آنها یک مدل ترکیبی از برخی برنامه های حضوری و برخی برنامه های مجازی بوده اند. فقط 6 درصد برنامه های تابستانی کاملاً حضوری برگزار می شد. طول برنامه تابستان 2020 به طور متوسط ​​5.6 هفته بود ، در حالی که در سال 2019 ، برنامه های تابستانی به طور متوسط ​​9.7 هفته بود.
  • به نظر نمی رسید دانشجویان حقوق از تجربه های اولیه آنها در شرکت هایشان مجازی باشند. با 97 درصد ، نرخ پیشنهادی برای برنامه های تابستانی که برگزار شده اند کمی بیشتر از موارد لغو شده (93.3 درصد) بود. به طور مشابه ، میزان پذیرش برای برنامه های تابستانی که برگزار شد (88 درصد) نسبت به برنامه های لغو شده (6/85 درصد) بیشتر بود.
  • در 11 سالگی ، متوسط ​​کلاس کلاس تابستان از 13 در سال 2019 کاهش یافت ، و قبلاً در 14 در سال 2016 تا 2018 ثابت بود. در بزرگترین شرکت های Biglaw (بیش از 700 وکیل) ، این اندازه کلاس به طور مداوم از سال 2016 کاهش یافته است (از 22 در 2016 تا 20 در 2017 و به همین ترتیب تا وقتی که در سال 2020 به 14 برسیم).

تبریک به همه دانشجویان رشته حقوق که در سال 2020 چرخه جذب پایه را گذرانده اند ، زیرا به نظر می رسد همه چیز برای آنها بسیار عالی رقم خورده است ، هر چقدر همه گیری تلاش کرده تا برنامه های آنها را به خطر بیندازد. بیایید سپاسگزار باشیم که نسل جدید همکاران به لطف COVID از دست نرفتند.

NALP می یابد ، علی رغم برنامه های تابستانی مجازی و کوتاهتر ، نرخ های پیشنهاد و پذیرش همچنان بالا است [NALP]
Pandemic اشتیاق Big Law را برای Associated New کاهش نداده است [Law.com]


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالاتر از قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار می کند. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer