Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

همه چیز به اندازه کافی خوب شروع شد. کمیسیون برابری و حقوق بشر ، یک دفتر دولتی انگلستان که متهم به ترویج و اجرای قوانین برابری و عدم تبعیض است ، توئیتی را درباره دانش آموزی ارسال کرد که به او گفته شد موهای طبیعی او به سبک آفریقایی پوشیده ، سیاست یکنواخت مدرسه را نقض می کند. EHRC درگیر ماجرا شد و مدرسه سیاست خود را از بین برد. این توییت حاوی این پیام بود: “قانون برابری 2010 روشن است. هیچ کس به دلیل نژاد خود نباید با تبعیض روبرو شود “و حاوی یک فیلم کوتاه در مورد این پرونده بود.

شیرین ، اینطور نیست؟ اما سپس جون هالبروک ، از وکلای دادگستری، فقط * مجبور شد * پاسخ دهد. خود توییت، به انگلیسی ترین شکل ممکن ، از تروپ های نژادپرستانه در مورد دانشجویانی که می خواهند موهای خود را به طور طبیعی استفاده کنند استفاده می کند.

هولبروک به Legal Cheek گفت، که علی رغم هیاهو در توییت بی احساس خود ، او آن را حذف نخواهد کرد:

“دموکراسی های لیبرال از آزادی بیان برخوردارند و ما آن را به خطر می اندازیم. سالهاست که از طریق مقالات و توییت های خود قوانینی را نقض کرده ام که حقوق فردی را قادر می سازد تا منافع جمعی را بر هم بزنند. بسیاری از مفاد قانون برابری این کار را انجام می دهد ، به همین دلیل است که من آنها را در مقام سیاسی خود نقد می کنم. “

هولبروک ادامه داد:
“برخی از فعالان حقوقی چپ ترجیح می دهند مخالفان خود را ساکت کنند. آنها قادر به مشاجره مستدل نیستند و به دنبال یک حرفه حقوقی از پزشکان متناسب با نظرات بیدار خود هستند.
“نظرات سیاسی من هرگز به عنوان عضوی از Barristers Cornerstone ابراز نمی شوند ، زیرا آنها هیچ ارتباطی با کار من به عنوان عضو ندارند. کار روزانه من مربوط به قانون است ، منافع سیاسی من مربوط به چگونگی آن است. به نظر می رسد بسیاری از منتقدان من قادر به درک این تمایز نیستند. دیگران به سادگی ناشی از انزجار از نظرات محافظه کارانه و پوپولیستی هستند. آزادی بیان باید بر فرهنگ لغو غلبه کند. “

مطمئناً ، شما * می توانید هر عقیده افتضاحی را بگویید ، اما این بدان معنا نیست که شما * باید آن را انجام دهید. و قطعاً به این معنی نیست که دیگران این کار را نخواهند کرد [should] شما را به خاطر داشتن چنین دیدگاه عمدی نادان و مضر قضاوت کنید. او می گوید یک جوان بدخلق و مشاجره است زیرا می خواهد موهایش را به طور طبیعی بپوشد. این انواع کلیشه های نژادی منفی را در خود جای داده است.

و طبیعتاً ، در نتیجه ، همکاران – از جمله اتاقهای خودش – در تلاشند تا از هولبروک فاصله بگیرند.

که در بیانیه ای که روز شنبه صادر شد، Cornerstone Barristers گفت که اواخر جمعه از این توییت آگاه شد. در بیانیه آمده است: “ما می خواهیم کاملاً روشن کنیم که Cornerstone Barristers محتوای توییت و همه آنچه را که القا می کند رد می کند”.

در حال حاضر ، روسای مشترک اتاقها ، فیلیپ کوپل کیو سی و تام کاسگرو کیو سی ، گفتند که “این رد مجدد را تکرار می کنند”.

در بیانیه مشترک ، کاپل و کاسگروو گفتند گونه حقوقی، “از آقای هالبروک هر دو روز جمعه ، 22 ژانویه و دوباره شنبه 23 ژانویه خواسته شد که توییت را فوراً و برای همیشه حذف کند. آقای هالبروک از این کار امتناع می ورزد. هیئت وکلای دادگستری در این موضوع رسیدگی می کنند. “

بیانیه آنها ادامه داد:

“واضح است: این موضوع بسیار جدی گرفته می شود. مطالب این توییت مغایر با دیدگاه های وکلای دادگستری است. ما به صراحت تبعیض را در همه اشکال آن محکوم می کنیم و به سابقه خود به عنوان اتاق های متنوعی که تحرک اجتماعی را در دادگستری تقویت می کند ، افتخار می کنیم.

و این پایان شمع کاملاً سزاوار نیست:

لسلی توماس QC از Garden Court Chambers درباره همکار سابق خود نوشت: “جون ، من باور نمی کنم تو این توییت را فرستادی ، چه اتفاقی برای تو افتاده است؟ من یک بار افتخار می کردم که شما را به عنوان یک همکار در دادگاه گاردن می جنگید و برای حقوق دیگران در برابر صاحبان سرکش در روزهای جوانتر ما می جنگیدید. این توییت فقط اشتباه است. [It] شما را برای من غیر قابل تشخیص می کند [is] چرا آن را صدا می کنم. “

دیوید ترنر QC از 4 New Square از آن به عنوان “شرم آورترین توییتی” که تاکنون از وکالت دیده است ، توصیف کرد ، در حالی که الکساندرا ویلسون از تپه 5 سنت آندرو گفت: “من از این که در یک حرفه شخصی مانند این شرم آور هستم خجالت می کشم .

ویلسون ، طرفدار صریح تنوع در بار ، ادامه داد: “حقیقت این است که ، او باید خجالت بکشد. این توییت روزها باقی مانده و هنوز پاک نشده است. سخت گیر؟ برای اینکه می خواهد با موهای طبیعی خود به مدرسه برود؟ این واقعاً ناامیدکننده است که بسیاری از ما سعی در بهبود درک عمومی از حرفه خود داریم و افرادی از این دست کاملاً این امر را تضعیف می کنند. “

در همین حال ، بکی آگاتس از اتاق های فورگیت چمبرز نوشت: “من اینجا نشسته ام و به صفحه خیره شده ام … قادر به نوشتن نیستم … شما عضوی از حرفه من هستید … حرفه ای که من آن را دوست دارم و به آن احترام می گذارم … با این وجود احساس امنیت و راحتی می کنید که چیزی شبیه به این را توییت کنید … چه مشکلی دارید (جدا از موارد واضح) … کار درست را انجام دهید ، آن را پایین بیاورید. “

حداقل هولبروک دیگر جهان بینی مسئله دار خود را پنهان نمی کند و کسانی که ترجیح می دهند با او کار کنند اکنون می دانند دقیقاً در چه مکانی قدم برمی دارند.


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر و او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer