Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

BREYER بازنشستگی
استفان بریر به سخنرانی تکیه داده در حالی که جو بایدن با ماسک پشت سر او ایستاده است

قاضی بریر در مراسمی با رئیس جمهور جو بایدن در اتاق روزولت در کاخ سفید صحبت می کند. (C-SPAN)

قاضی استفان بریر روز پنجشنبه گزارش های خبری مبنی بر اینکه او قصد دارد از دادگاه عالی بازنشسته شود را تایید کرد. به طور خلاصه حرف بریر 83 ساله به رئیس جمهور جو بایدن نوشت که قصد دارد در پایان دوره فعلی از دادگاه کناره گیری کند، با این فرض که جانشینی تا آن زمان تایید شده است. و در یک حضور مشترک با بریر که پس از انتشار نامه خود، بایدن تعهد خود را برای معرفی یک زن سیاه پوست برای پر کردن جای خالی ایجاد شده توسط بازنشستگی بریر تکرار کرد. بایدن گفت که هنوز نامزدی را انتخاب نکرده است اما قصد دارد تا پایان فوریه این کار را انجام دهد.

بریر در نامه خود به بایدن گفت که قصد دارد از دادگاه بازنشسته شود، اما به عنوان قاضی در دادگاه های استیناف – به دنبال قاضی بازنشسته دیوید سوتر، که به طور منظم در هیئت های دادگاه استیناف ایالات متحده حضور دارد، به خدمت خود ادامه خواهد داد. برای مدار 1 بریر نوشت که کار خود را در دادگاه «چالش‌انگیز و معنادار» می‌دانست و یک هفته بعد از قضات دیگر بیانیه های عمومی نادری صادر کرد برای عقب نشینی از گزارش های مطبوعاتی درباره تنش در دادگاه – تاکید کرد که رابطه او با هر یک از همکارانش “گرم و دوستانه” بوده است. بریر در طول نزدیک به سه دهه حضور خود در دادگاه نتیجه گیری کرد: “من از افتخار بزرگ شرکت به عنوان قاضی در تلاش برای حفظ قانون اساسی و حاکمیت قانون آگاه بوده ام.”

بایدن و بریر برای حضور مشترک خود در کاخ سفید با نقاب وارد اتاق شدند، اما هر یک از افراد زمانی که زمان سخنرانی فرا رسید، نقاب خود را برداشتند. بایدن اول شد و آن روز را برای او «تلخ شیرین» توصیف کرد. او توضیح داد که رابطه او با بریر به اواسط دهه 1970 باز می گردد، زمانی که بریر برای کمیته قضایی سنا کار می کرد در حالی که بایدن یک سناتور جوان از دلاور بود. بایدن از خدمات عمومی بریر قدردانی کرد و خاطرنشان کرد که بریر “به‌طور خستگی‌ناپذیر تلاش کرد تا به این ایده ایمان بیاورد که قانون برای کمک به مردم وجود دارد.” بایدن با توصیف نظرات بریر به عنوان “عملی، معقول و ظریف”، عدالت را به عنوان یک “کارمند دولتی نمونه در زمان شکاف بزرگ در این کشور” ستود.

بایدن سپس به طور خلاصه به مسئله انتخاب نامزد – که به گفته او، یکی از جدی ترین مسئولیت های رئیس جمهور است- پرداخت. او وعده داد که روند انتخاب “دقیقانه” خواهد بود و نامزدی را که “شایستگی میراث تعالی و نجابت قاضی بریر” را داشته باشد، شناسایی خواهد کرد.

بایدن گفت: «در حالی که سوابق و نوشته‌های نامزدها را مطالعه می‌کردم، هیچ تصمیمی نگرفتم به جز یکی: شخصی که من نامزد خواهم کرد فردی با شرایط، شخصیت، تجربه و درستکاری فوق‌العاده باشد. و این شخص اولین زن سیاه پوستی خواهد بود که تا کنون برای دیوان عالی ایالات متحده نامزد شده است. به نظر من خیلی دیر شده است.»

بایدن اشاره کرد که قبل از انتخاب نامزد خود با سناتورهای هر دو حزب مشورت خواهد کرد. دموکرات های سنا که اکثریت اندکی را در مجلس دارند، نشان داده اند که دارند برای حرکت سریع برنامه ریزی کنید به محض اعلام نامزد، در نظر گرفته شود.

اظهارات بریر برای هر کسی که به طور منظم دادگاه را دنبال می کند، بریر قدیمی بود. او نتوانست در برابر وسوسه مداخله حتی زمانی که رئیس جمهور صحبت می کرد مقاومت کند. وقتی بایدن به این نکته اشاره کرد که بریر قبل از 40 سالگی در هر سه شاخه دولت خدمت کرده است، بریر گفت: «آنها روزهای خوب گذشته بودند، اینطور نیست؟»

بعدها، پس از اینکه بریر سخنرانی کرد، در مورد اینکه چقدر از صحبت کردن با دانشجویان در مورد تاریخ ایالات متحده و نقشی که حاکمیت قانون در آن ایفا کرده و دارد، لذت می برد، صحبت کرد. بریر گفت: «این کشور پیچیده‌ای است، با مردمی از پیشینه‌های مختلف و «هر دیدگاه ممکن». او مشاهده کرد: “این یک نوع معجزه است”، دیدن افراد مختلف که تصمیم گرفته اند “تفاوت های عمده خود را بر اساس قانون حل کنند.” بریر سپس از سخنرانی پرزیدنت آبراهام لینکلن در گتیزبورگ نقل قول کرد (و فاش کرد که همسرش، جوآنا بریر، به نوه هایشان پول داده تا آن را حفظ کنند). او تاکید کرد که ایالات متحده “آزمایشی است که هنوز ادامه دارد” و جوانان “تعیین خواهند کرد که آیا این آزمایش هنوز کار می کند یا خیر.” اما، او نتیجه گرفت، او یک “خوش بین” است که معتقد است این اتفاق خواهد افتاد.

بایدن با دعوت از بریرها برای ماندن در اتاق خواب لینکلن کاخ سفید، که دارای نسخه ای دست نویس از آدرس گتیزبورگ است، به حضور خود پایان داد. او به خبرنگاران گفت که هیچ سوالی نمی‌پذیرد، اما این موضوع مانع از آن نشد که وقتی بریر و بایدن از اتاق خارج می‌شوند، فریاد بزنند.

این مقاله بود ابتدا در Howe on the Court منتشر شد.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer