Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

رئیس جمهور بایدن

مرک برخی از کارهای تولید واکسن Johnson & Johnson Covid-19 را عهده دار خواهد بود اتحاد رئیس جمهور بایدن بر اساس یک قانون فدرال که به او اختیار می دهد تولید محصولات حیاتی را در مواقع اضطراری ملی تأمین کند ، میانجیگری کرد.

رئیس جمهور بایدن با ظرفیت تولید اضافی Merck گفت كه برنامه J & J برای ارائه 100 میلیون دوز واكسن خود تا اواسط سال یك ماه تسریع می شود.

بایدن بعد از ظهر روز سه شنبه در یک سخنرانی در کاخ سفید گفت: “ما اکنون در مسیر آماده سازی کافی واکسن برای هر فرد بالغ در آمریکا هستیم.”

وزارت بهداشت و خدمات انسانی و مرک در حال کار برای تبدیل برخی از سایت های غول دارویی Kenilworth ، نیوجرسی برای تولید سریع و در مقیاس بزرگ واکسن ها و داروهای درمانی برای همه گیری هستند. این سایت ها برای شرکت هایی که با دولت فدرال در مورد پاسخ Covid کار می کنند در دسترس خواهد بود.

طبق گفته HHS ، J&J اولین شرکتی است که به عنوان یک شریک فدرال به این طرح می پیوندد. مرک از دو امکان خود برای تولید مواد لازم برای واکسن J&J استفاده خواهد کرد ، که مجوز اضطراری FDA را شنبه گذشته دریافت کرد. مرک همچنین از سایت های خود برای تهیه و پر کردن ویال ها با واکسن استفاده خواهد کرد. آژانس افزود که در بلند مدت ، این مراحل ظرفیت J & J ایالات متحده در تولید مواد دارویی برای واکسن ها را دو برابر می کند و ظرفیت پر کردن شرکت را افزایش می دهد.

اقدامات اعلام شده در روز سه شنبه تحت قانون تولید دفاع (DPA) ، قانونی مربوط به دوران جنگ سرد است که در سال 1950 امضا شد و طی سالها فراتر از منشأ نظامی خود اصلاح و گسترش یافت. این قانون به رئیس جمهور این اختیار را می دهد كه مشاغل را مجبور به اولویت قراردادن كالاهایی كند كه “حیاتی و استراتژیك” تلقی می شوند.

طبق قانون ، این قانون در سال 2001 توسط رئیس جمهور بیل کلینتون و سپس رئیس جمهور جورج دبلیو بوش برای رسیدگی به بحران انرژی در کالیفرنیا استفاده شد PolitiFact. رئیس جمهور بوش نیز در طول جنگ عراق به آن استناد کرد.

رئیس جمهور سابق ترامپ از DPA استفاده کرد ، اما وی از قدرت کامل قانون برای هدایت شرکت ها به تولید کالاهای مهم استفاده نکرد. در روزهای ابتدایی همه گیری ، او یک دستور اجرایی امضا کرد که به DPA استناد کرد تا شرکت ها را وادار کند ابتدا تجهیزات پزشکی را قبل از فروش به بیمارستان ها ، ایالت ها و سایر کشورها به دولت فدرال بفروشند. او همچنین از آن استفاده کرد اوت گذشته برای اطمینان از خریدهای گسترده سیستم های تشخیص Covid و آزمایشات حمل و نقل به خانه های سالمندان.

DPA شامل بخشی است كه به رئیس جمهور اجازه می دهد مشاغل را برای گسترش تولید کالاهای حیاتی تشویق كند. مرک در حال دریافت انگیزه ای در قالب بودجه از سازمان تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست پزشکی (BARDA) است. HHS گفت BARDA 105 میلیون دلار اولیه برای تبدیل و انطباق تسهیلات این شرکت به مرک در اختیار می گذارد تا بتواند واکسن J&J را تولید کند. مرک گفت که بودجه موجود برای شرکت می تواند به 268.8 میلیون دلار برسد.

علاوه بر استناد به DPA برای تقویت تولید واکسن ، بایدن گفت که وی از این قانون برای سرعت بخشیدن به تولید سایر موارد مهم برای ساخت این واکسنها از جمله تجهیزات ، ماشین آلات و ملزومات مانند کیسه های یکبار مصرف استفاده کرد. وی افزود J&J هفت روز هفته و 24 ساعت در روز فعالیت تولید واکسن خود را آغاز می کند.

عکس: داگ میلز ، استخر ، گتی ایماژ

logo-footer