Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس از درو آنگرر / گتی ایماژ)

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب در جریان مبارزات انتخاباتی خود گفت که از بخشش 10،000 دلار بدهی دانشجویی برای هر آمریکایی حمایت می کند. اگرچه این مقدار سخاوتمندانه پیشنهادی سناتورهای برنی سندرز و الیزابت وارن در مبارزات انتخاباتی نبود ، اما نشان داد که وی موضوع را درک کرده است.

از آنجا که تقریباً قطعی است که جو بایدن در ژانویه افتتاح خواهد شد ، مردم شروع به پرسیدن می کنند که برنامه بخشش دولت او چیست؟ رهبر اقلیت سنا ، چاک شومر و سناتور وارن ، قطعنامه ای را خواستار شده اند که خواستار بخشش حداکثر 50 هزار دلار از بدهی دانشجویان فدرال از طریق دستورالعمل اجرایی شده است. آنها استناد می کنند که بخشش وامهای دانشجویی موجب تحریک اقتصاد می شود.

آیا رئیس جمهور می تواند وام های دانشجویی فدرال را یک طرفه بخشود؟ با توجه به نظر از مرکز خدمات حقوقی دانشکده حقوق هاروارد ، او می تواند. در سال 2019 ، رئیس جمهور ترامپ بخشش وام دانشجویی اعطا شده است برای جانبازان معلول. یک دستور اجرایی ممکن است تنها گزینه باشد زیرا مشخص نیست دموکرات ها سنا را در ژانویه کنترل می کنند. حتی اگر چنین کنند ، برخی از سناتورهای دموکرات ممکن است به ایده بخشش عمده وام که توسط مالیات دهندگان پرداخت می شود ، تردید داشته باشند و برای جلوگیری از تصویب هرگونه لایحه بخشودگی ، فقط یک رأی موافق لازم است.

متأسفانه ویروس کرونا از آنجا که کار خود را از دست داده اند یا درآمد معمول خود را از دست داده اند ، مشکل وام دانشجویی را برای بسیاری بدتر کرده است. این بدان معنی است که از آنجا که غذا و سرپناه از اهمیت بیشتری برخوردار است ، بیشتر افراد سعی در به تعویق انداختن یا پرداخت هزینه های وام دانشجویی دارند.

به دلیل دستورات خاموشی دولت ، مشاغل باید ظرفیت محدودی را خاموش یا کار کنند. این بدان معناست که تجارت مجبور است کارمندان خود را اخراج کند یا به طور کلی تعطیل شود. برای بسیاری از مردم ، تنها منبع درآمد آنها افزایش مزایای بیکاری بود. ممکن است صاحبان مشاغل برای تأمین هزینه ها ، وام فاجعه آسیب اقتصادی اقتصادی SBA یا وام برنامه قابل حمایت از پرداخت حقوق را گرفته باشند.

در حالی که بخشش وام های دانشجویی برای بسیاری از کسانی که درگیر وام های گسترده دانشجویی هستند خبر خوبی خواهد بود ، آیا پیشنهاد 10،000 دلار بایدن کافی است؟ و آیا با توجه به چالش های منحصر به فرد ارائه شده توسط ویروس کرونا ، اقتصاد را تحریک خواهد کرد؟ من می خواهم به طور خاص بر اثر اقتصادی (یا فقدان آن) بخشش تمرکز کنم ، بنابراین از بحث های اخلاقی موافق و مخالف بخشش و همچنین تأثیر آن بر افراد رنگارنگ صرف نظر می کنم.

اول ، بیایید بررسی کنیم که آیا پیشنهاد بخشش 10،000 دلار بایدن کافی است؟ برای کسانی که بدهی وام دانشجویی نسبتاً کمی دارند ، این می تواند قسمت قابل توجهی از آن را از بین ببرد. این می تواند با تعادل باقی مانده انعطاف پذیری بیشتری به آنها بدهد. مذاکره در مورد یک برنامه پرداخت ماهانه کمتر یا بازپرداخت با نرخ بهره پایین آسان تر خواهد بود. یا ممکن است تصمیم بگیرند که لاته و آووکادو را به مدت یک سال قطع کرده و برای پرداخت باقیمانده وام در مدت زمان مشخص شلیک کنند.

اما برای کسانی که وام دانشجویی زیادی دارند ، بخشش 10 هزار دلاری تأثیر کمی در اقتصاد آنها خواهد داشت یا هیچ تأثیری نخواهد داشت. بیایید تصور کنیم کسی 150،000 دلار با نرخ بهره 6.8٪ که نرخ چند سال پیش بود ، مانده وام فدرال دارد. سود سالیانه تنها 10200 دلار است. به همین ترتیب ، برای کسی که 250 هزار دلار بدهی وام دانشجویی با نرخ بهره 4 درصد پایین دارد ، سود تعهدی 10،000 دلار خواهد بود. برای کسانی که به دلیل بیکاری یا پرداخت حداقل هزینه ها اجازه می دهند سود تعلق بگیرد ، بخشش 10،000 دلار بایدن در صورت استفاده از سود اول ، تاثیری بر تراز اصل نخواهد داشت.

حتی اگر بیشتر یا کل 10،000 دلار به اصل مانده بدهد ، فقط قسمت کوچکی از آن پرداخت می شود. سود متعلق به مانده مانده تقریباً به همین میزان خواهد بود و اگر افراد به دلیل افزایش بیکاری یا کم کاری نتوانند سود را پرداخت کنند ، پس از چند سال به جایی که از نظر مالی در آن بودند برمی گردند.

دوم ، آیا بخشش موجب رونق اقتصاد می شود؟ این احتمال وجود دارد که تأثیر روانی بخشش وام باعث ترغیب مردم به صرف هزینه آزادتر شود. اما برای تحریک اقتصاد ، مردم باید پولی برای خرج کنند. و آنها باید به جای انجام کارهای محتاطانه مالی مانند پرداخت بدهی ها ، پس انداز یا کمک به حساب بازنشستگی ، مایل باشند آن را برای کالاها و خدمات خرج کنند.

بخشش وام های موجود به خودی خود موجب تحریک اقتصاد نخواهد شد. بیایید فرض کنیم شخصی درآمد ندارد یا کم کار است و پول کافی برای پرداخت فقط برای وعده های غذایی فست فود دارد. برای این فرد بخشیدن وام ها پول بیشتری برای صرف هزینه در اختیار او قرار نمی دهد.

یا اینکه از یک مثال واقع بینانه تر استفاده کنید ، فرض کنید شخصی در یک برنامه بازپرداخت مبتنی بر درآمد (IBR) قرار دارد و برای پرداخت هزینه های حقوق و دستمزد فقط برای مایحتاج اولیه ، زندگی می کند. بخشش وام های دانشجویی برای بیشتر این افراد پول اضافی فراهم نمی کند یا وجوه آزاد می کند. تا زمانی که آنها در برنامه IBR هستند ، پرداخت ماهانه آنها احتمالاً ثابت خواهد ماند. و اگر این افراد پس از هزینه های خود هیچ گونه بودجه اختیاری باقی نگذارند ، دیگر هیچ پولی برای هزینه باقی نخواهند داشت.

ویروس کرونا به رغم خبرهای واکسن های امیدوار کننده ، به این زودی ها از بین نمی رود. دستورات تعطیلی آینده به دلیل افزایش موارد در سراسر کشور ، به مشاغل آسیب می رساند و افراد بیشتری را در معرض بیکاری قرار می دهد. بخشش وام های دانشجویی کمکی نمی کند. اگرچه دیدن تراز کمتری در قبض وام دانشجویی خوب است ، اما قرار نیست پول بیشتری در جیب مردم بگذارد.

من فکر می کنم ایده بهتر بازپرداخت پرداخت های وام دانشجویی است که قبلاً انجام شده و قابل بخشش است. با این کار پولی به مردم تعلق می گیرد که می تواند برای پرداخت کالاها و خدمات مورد استفاده قرار گیرد که باعث تحریک اقتصاد می شود. ارائه بازپرداخت نیز یک راه حل عادلانه تر است زیرا به نفع کسانی است که فداکاری کرده اند تا وام های خود را به طور کامل پرداخت کنند. سرانجام ، اگر هدف اصلی تحریک اقتصاد است ، هیچ محدودیتی در میزان بازپرداخت برای افرادی که درآمد بیشتری دارند ، نباید ایجاد شود.

مشکل وام دانشجویی یک مسئله پیچیده است که فقط به دلیل اثرات اقتصادی کنترل ویروس کرونا ویران شده است. اگرچه بخشش وام های موجود دانشجویی خوب به نظر می رسد ، اما در اکثر موارد ، افراد را در چند سال در همان وضعیت مالی قرار می دهد و به احتمال زیاد تحریک کننده اقتصاد نیست. تحریک اقتصاد مستلزم داشتن پول برای خرج کردن است. بازپرداخت پرداخت های وام دانشجویی که قبلاً انجام شده است ضمن داشتن انصاف نسبت به همه ، این هدف را محقق می کند.


استیون چونگ وکیل مالیاتی در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. او به افراد با برنامه ریزی اساسی مالیاتی و حل و فصل اختلافات مالیاتی کمک می کند. او همچنین با افرادی که وام دانشجویی زیادی دارند دلسوز است. از طریق ایمیل به آدرس [email protected] می توان با او تماس گرفت. یا می توانید از طریق توییتر با او ارتباط برقرار کنید (stevenchung) و با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer