Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

چه کسی حق بازی گل رز و گلدان رز را دارد؟ انجمن پاسادنا گل رز ادعا می کند که این صاحب حق مارک ها است و از شهر پاسادنا به دلیل نقض علامت تجاری ، رقابت ناعادلانه و نقض قرارداد شکایت کرده است.

شکایت، که در 4 فوریه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای منطقه مرکزی کالیفرنیا تشکیل شد ، به این موضوع می پردازد که آیا شهر پاسادنا سردرگمی در بازار در مورد اینکه آیا دارای هیچ حقی در علائم تجاری Rose Bowl و Rose Bowl است و همچنین اینکه آیا در صورت بروز یک رویداد فورس ماژور ، مانند بیماری همه گیر ویروس کرونا ، مسابقات Pasadena of Roses Association به موجب رضایت نامه شهر پاسادنا به میزبانی مسابقات معروف کالج فوتبال رز در خارج از پاسادنا ، کالیفرنیا نیاز دارد. در واقع ، رز گلدان امسال واقعاً دور از پاسادنا برگزار شد و به جای آن در آرلینگتون ، تگزاس میزبانی شد.

انجمن پسازنا تورنمنت گل رز دارای ثبت نام فدرال در علامت تجاری Rose Bowl Game است و از سال 1975 ثبت نام را در اختیار دارد. همچنین سالهاست که در رابطه با لباس ، جواهرات ، کارتهای بازی و بالن ثبت نام برای Rose Bowl داشته است. با این حال ، شهر پاسادنا از سال 2000 تاکنون مالک ثبت نام تجاری علامت تجاری Rose Bowl در رابطه با ارتقا مسابقات ورزشی است.

انجمن پاسادنا گل رز این موضع را اتخاذ می کند که ثبت نام شهر پاسادنا برای گل رز نباید در دعاوی نقشی داشته باشد ، و با اشاره به قرارداد فوق الذکر بین طرفین جایی که شهر پاسادنا ادعا می کند مالکیت انجمن گل رز مسابقات پاسادنا است. علامت گذاری کرد و توافق کرد که از این علامت در ارتباط با تبلیغات یا تبلیغ بازی گل رز استفاده نکند. این قرارداد به شکایت پیوست نشده است ، اما مسابقات Pasadena of Roses Association شامل بخشهای مربوط به این قرارداد است ، مانند:

انجمن موافقت می کند که باعث شود این بازی انجام شود
روز بازی در استادیوم کاسه گل رز در هر سال مسابقات ،
مگر در موارد فورس ماژور که مانع از انجام بازی می شود
علی رغم استفاده انجمن و شهر از تلاشهای تجاری معقولانه آنها برای رفع چنین واقعه فورس ماژور ، در روز بازی در استادیوم رز بول بازی شد. با این حال ، اگر طرفین نتوانند چنین واقعه فورس ماژور را برطرف کنند و انجمن تصمیم بگیرد که بازی را در روزی غیر از روز بازی انجام دهد ، انجمن باید بازی را در استادیوم رز باول انجام دهد در چنین تاریخ جایگزین به شرطی که ورزشگاه گل رز در شرایطی باشد که اجازه دهد بازی در چنین تاریخ متناوبی برگزار شود.

در این شکایت همچنین آمده است که توافق نامه علامت تجاری بین طرفین می گوید که شهر پاسادنا “علامت تجاری ROSE BOWL ، ROSE LOGO ، ROSE BOWL DESIGN را ثبت نمی کند. […] یا سایر علائم تجاری حاوی کلمات “Rose Bowl” […] برای رویدادهای انجمن” یک توافق نامه جداگانه ادعا می کند که شهر پسادنا توافق کرده است “از هیچ علامت حاوی کلمات ROSE BOWL در یا در ارتباط با کالاها و خدمات انجمن استفاده نکند.”

تنش ها بین طرفین پس از نیویورک تایمز مقاله ای منتشر کرد، در تاریخ 1 ژانویه ، اظهار داشت ، “بازی رز کاسه ، جواهری که ارزش آن را نشان تجاری کرده است ، ربوده شده ، غصب شده و با توجه به نوع بی ادبی بی اعتنایی به سنت که در غیر این صورت ممکن است فقط در پاسادنا مشاهده شود ، فقط در صورت محافظت درخت پوست کاغذ برگ کتان خرد شده است. “

ویکتور گوردو ، شهردار تازه انتخاب شده شهر پاسادنا افزود: “بازی فوتبال متعلق به شهر پاسادنا و مردم پاسادنا است.” انجمن مسابقات گل سرخ پاسادنا مخالف است و همچنین ادعا می کند که قراردادش با شهر پاسادنا بر اساس شهر پاسادنا با استفاده از مارک تجاری رز بول برای تبلیغ و تبلیغ بازی رز کاسه شکسته شده است.

تنش بین طرفین زمانی بیشتر شد که شهر پاسادنا نامه ای به موضع اعلام شده به انجمن مسابقات گل رز پاسادنا ارسال کرد مبنی بر اینکه برای میزبانی بازی کاسه گل رز دور از استادیوم کاسه گل رز ، رضایت شهر پاسادنا لازم است. انجمن پسادنا تورنمنت گل رز می گوید که چیزی فراتر از حقیقت نیست ، به ویژه در یک موقعیت فورس ماژور ، که در حال حاضر وضعیت ارائه شده توسط COVID-19 است. این دادگاه به این منظور به دادرسی ادامه خواهد داد که دادگاه موافقت با موضع اعلام شده خود را اعلام کند.


دارن هایتنر بنیانگذار هایتنر حقوقی. او نویسنده است نحوه بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، منتشر شده توسط کانون وکلای دادگستری آمریکا ، و استاد کمکی در کالج حقوق دانشگاه لوین فلوریدا است. می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید @ DarrenHeitner.

logo-footer