Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

والدین ممکن است روی حیله و تزویر باشد. اما در مورد تعیین اینکه چه کسی ، به طور دقیق والدین کودک است ، چه می کنید؟ این باید آسان باشد ، درست است؟ والدین یا بچه را به دنیا آورده اند ، از نظر ژنتیکی با کودک ارتباط دارند ، با شخصی که زایمان کرده ازدواج کرده یا فرزند را به فرزندی قبول کرده اند. اوه صبر کنید ، یا اگر آنها خود را به عنوان پدر و مادر کودک نگه داشتند ، همانطور که امروز خواهیم دید. هوم بسیار خوب ، شاید این خیلی ساده نباشد.

دادگاه ها به طور فزاینده ای تشخیص می دهند که خانواده ها اشکال مختلفی دارند. این فرم ها غالباً شامل افراد مجرد و نامشخص است که دقیقاً چه کسی والدین است. دادگاه عالی کانزاس اخیراً به چنین پرونده ای رسیدگی کرد ، اما تصمیم گرفت از تصمیم گیری درباره واقعیت های پیچیده جلوگیری کند ، و در عوض پرونده را برای دادرسی جدید مطابق با قانون ایالت بازگرداند. هر پدر و مادر و پدر و مادر بالقوه ، به ویژه کسانی که در کانزاس در روابط همجنس هستند ، باید توجه زیادی داشته باشند.

مورد در تاریخ 6 نوامبر سال 2020 ، دادگاه عالی کانزاس حکم خود را صادر کرد در ماده والدین MF. در حالی که شواهد متناقضی در مورد واقعیت ها وجود داشت ، خلاصه اینکه ، دو زن با هم در یک رابطه زندگی می کردند. در طی این رابطه ، زنی که کودک را حمل و تحویل داده بود ، تحت لقاح داخل رحمی اسپرم دهنده قرار گرفت تا باردار شود. او با موفقیت باردار شد و فرزندی به دنیا آورد. وقتی بعداً رابطه با رابطه مهم دیگر او پایان یافت ، زن با مردی ازدواج کرد. در آن مرحله ، شخص مهم دیگر سابق برای شناسایی به عنوان والدین کودک شکایت کرد.

شواهد مخلوط. حقایق در مورد اهداف این دو زن به شدت مورد اختلاف است. شخص مهم دیگر استدلال می کرد که او در واقع خواهان فرزند است ، اما طرفین اختلاف نظر دارند که آیا برای او همیشه پدر و مادر بودن فرزند در نظر گرفته شده است و آیا او هرگز خودش را نگه داشته یا به عنوان پدر و مادر عمل کرده است. سایر موارد قابل توجه شواهدی را در حمایت از نقش او به عنوان پدر و مادر ارائه داده اند ، از جمله حضور او در روش تلقیح و دوش گرفتن بچه برای نوزادان مشترک. با این حال شواهد دیگر ، تصویری متفاوت از زنی را كه كودك را كاملاً یا كاملاً کارهای مربوط به والدین را تحمل كرده و تحویل داده است ، ارائه می دهد ، و همچنین موارد مهم دیگری كه از نظر مالی كم و كمی از كودك حمایت می كند.

دادگاه بدوی و دادگاه تجدیدنظر هر دو به نفع مادر بیولوژیکی رای دادند و تشخیص دادند که شخص مهم دیگر والدین کودک نیست. دادگاه تجدیدنظر استدلال کرد که این زوجین توافق نامه کتبی یا نانوشته ای برای والدین ندارند و به نظر نمی رسد که هنگام جلسات درک دیگری از والدین ، ​​”جلسه ای از ذهن” برگزار شود.

معکوس به نوبه خود ، دادگاه عالی کانزاس ، حکم دادگاه منطقه و دادگاه تجدیدنظر را لغو کرد و پرونده را به دادگاه منطقه ارسال کرد تا با دستورالعمل های خاص ، پرونده را مجدداً ارزیابی کند. این دستورالعمل ها برای هر کسی در کانزاس دارای فرزند مهم است – LGBTQ + یا نه – در حالی که در روابطی کاملا مشخص نیستند که می خواهند شریک زندگی آنها برای همیشه و همیشه پدر و مادر فرزندشان باشد ، کاملاً مشخص نیست.

دستورالعمل ها. اولاً ، دادگاه دریافت كه بر اساس قانون كانزاس برای برقراری رابطه والدین و فرزندان هیچ توافقنامه والدین چه كتبی و چه نانوشته لازم نیست.

دوم ، دادگاه دریافت که والدین موردنظر فقط باید نشان دهند که “به طرز مشهوری تشخیص می دهد[d]”مادر بودن / پدری کودک آنها از طریق تسلط بر شواهد (استاندارد نسبتاً کم) ، سپس بار را به دوش والدین دیگر بیندازد تا فرض رابطه والدین و کودک را با این کار رد کند. روشن و قانع کننده شواهد و مدارک. (این استاندارد بسیار بالایی است!)

دادگاه عالی ایالت آفتابگردان خصوصاً توصیف غلط دادگاه تجدیدنظر از استاندارد “به رسمیت شناختن بدنام” را شامل می شود که شامل “تظاهرات آشکار و بدنام والدین” یا “فرض آشکار و بدنام مسئولیت های والدین” است. دادگاه گفت ، این استانداردهای درستی نبود. با حکم دادگاه فقط لازم است پدر یا مادر مشخصاً وضعیت والدین خود را از بدو تولد به رسمیت بشناسند ، اما به طور خاص نیازی به پیگیری یا انجام واقعی فرزندپروری نیست.

رضایت ، یک بار داده شد ، قابل پس گرفتن نیست.

در یک خبر خوب ، برای والدین نگران این که هر کسی در دنیا می تواند به طور مشهور اذعان کند که والدین فرزند دیگری هستند ، دادگاه عالی کانزاس استاندارد دیگری را اعمال کرد که در قانون کانزاس یافت نشد ، اما بر اساس سابقه قانون اساسی ایالات متحده در پرونده ای به نام تروکسل. دادگاه عالی کانزاس استدلال کرد که ضروری است زنی که حمل و زایمان کرده است در وهله اول به رابطه والدین و فرزند فرد مهم دیگری رضایت داده باشد. اما هنگامی که این رضایت نامه داده شد ، آن شخص مهم را با حق والدین برابر و برابر برابر کرد. و همین که این اتفاق افتاد ، هیچ کمکی در کار نخواهد بود. به عبارت دیگر ، اگر شما موافقت کنید که همسرتان در زمان تولد کودک پدر و مادر فرزندتان باشد و شریک زندگی وی به عنوان پدر و مادر شناخته شود ، شما نمی توانید این رضایت را لغو کنید یا این حق را لغو کنید. حتی اگر معلوم شود شریک مذکور پدر یا مادری وحشتناک است یا شخصی وحشتناک. شاید هر دو!

پنج نگاه کنید

من فرصتی داشتم تا با وكیل متخصص فن آوری تولید مثل كمك كنزاس صحبت كنم کریستینا میلر در مورد پرونده میلر به طور خلاصه این حکم 46 صفحه ای را به صورت پنج نتیجه اصلی خلاصه کرد:

  1. وقتی از فناوری های کمک باروری برای باردار شدن کودک استفاده می شود ، قوانین والدین کانزاس قوانین مناسب برای ایجاد فرزندپروری هستند ، نه قوانین فرزندخواندگی ایالت.
  2. قوانین والدین کانزاس اکنون به وضوح خنثی از نظر جنسیتی است و بدون توجه به همجنسگرایان یا مخالف بودن آنها ، برای زوج های متاهل و مجرد نیز به همان اندازه اعمال می شود.
  3. توافق نامه های نوشتاری مربوط به همکاری ، بهتر است برای نشان دادن قصد به والدین باشد ، اما لازم نیست.
  4. دادگاه قصد دارد زوجین در هنگام تولد به ازدواج با یکدیگر بپردازند تا مشخص شود آیا والدین غیرتولدی / غیر بیولوژیکی از حقوق والدین برخوردار هستند یا خیر.
  5. هنگامی که والدین عدم تولد توافق متقابل و پذیرش / نمایش والدین هنگام تولد کودک را نشان دهند ، والدین غیر متولد شده حق داشتن پیش فرض فرزندپروری را دارند.

در حالی که میلر شماره شش را شامل نمی شود ، به طور واضح این است كه قبل از اینكه در این وضعیت قرار بگیرید ، با وكلی مانند میلر صحبت كنید.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل ، و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer