Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

این یک آزمایش فکری است.

دموکرات ها به نوعی موفق به پیروزی در هر دو مسابقه سناتوری گرجستان می شوند و سنا را بین 50-50 تقسیم می کنند. معاون رئیس جمهور کمالا هریس روابط خود را قطع کرده و اکثریت را به دموکرات ها می دهد.

سپس ، فرض کنید برای رئیس جمهور جو بایدن اتفاقی افتاده است. (در اینجا مرا اشتباه نگیرید. من برای او آرزوی زندگی طولانی و شادی دارم. اما او 78 ساله است و ریاست جمهوری استرس زا است. تصور نمی شود که بایدن طی چهار سال آینده در مقطعی قادر به ادامه کار نباشد .)

بر اساس بیست و پنجمین متمم قانون اساسی ، معاون رئیس جمهور هریس جانشین ریاست جمهوری می شود و معاون رئیس جمهور خالی می شود. در اینجا روند جانشینی وجود دارد:

هر زمان در دفتر معاون رئیس جمهور جای خالی وجود داشته باشد ، رئیس جمهور معاون رئیس جمهور را معرفی می کند که پس از تأیید با اکثریت آرا both هر دو مجلس کنگره ، کار خود را آغاز می کند.

بنابراین هریس کسی را معرفی می کند.

اکثریت دموکرات در مجلس نمایندگان وجود دارد ، بنابراین مجلس رأی می دهد تا معاون جدید رئیس جمهور را تأیید کند.

اما سنا اکنون 50-50 به بن بست رسیده است و هیچ معاون رئیسی برای شکستن تساوی وجود ندارد.

من از بودن متنفرم بدبین واقع بینانه است ، اما میچ مک کانل مهره هایی است که هر کسی را به عنوان معاون رئیس جمهور تأیید می کند. با خالی بودن دفتر ، مک کانل می تواند هر رأی در مجلس سنا را در 50-50 به بن بست برساند و بدون رضایت جمهوریخواهان هیچ چیز نمی تواند عبور کند. مک کانل فوری اجازه تأیید معاون رئیس جمهور را داد ، معاون رئیس جمهور دموکرات می تواند شروع به قطع روابط به نفع دموکرات ها کند.

سه فکر:

اول ، فکر نمی کنم اصلاحیه 25 این وضعیت را پیش بینی کند. کسی که توانایی حرف زدن با قدرت را دارد باید این وضعیت را شناسایی کند و باعث شود ، یا با اصلاح قانون اساسی (که بعداً در آینده لازم الاجرا می شود ، بنابراین کسی فکر نمی کند تلاش برای تأیید نامزد هریس باشد) یا با اساسنامه

دوم ، آزمایش اندک اندکی من نانسی پلوسی را در ردیف بعدی ریاست جمهوری قرار می دهد اگر اتفاقی برای هریس بیفتد. به نظر می رسد هریس زنی قدرتمند و سرزنده است ، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم این اتفاق می افتد ، اما من شرط می بندم که ایده رئیس جمهور پلوسی لرزش به میچ مک کانل می دهد. شاید او فقط برای جلوگیری از احتمال پیروزی پلوسی در ریاست جمهوری با برخی از معاونان میانه رو رئیس جمهور موافقت کرده باشد. یا شاید واکنش مک کانل به زمان ناتوانی بایدن در انجام وظایف شغلی خود بستگی دارد: اگر بایدن در فوریه 2021 ناتوان بود و هریس را به مدت چهار سال در سمت خود ترک می کرد ، ممکن است مک کانل نگران باشد. اگر بایدن در اواخر سال 2024 ناتوان بود ، مک کانل ممکن است اجازه دهد آن را سوار کند.

سرانجام ، آیا واقعاً به این مسئله رسیده است؟ آزمایش اندک اندکی من نشان می دهد که من چقدر از حزب گرایی در آمریکا و عدم تمایل آشکار احزاب برای انجام هر کاری به سود کشور عصبی هستم.


علامت هرمان 17 سال را به عنوان شریک در یک شرکت حقوقی بین المللی پیش برد و اکنون معاون مشاور عمومی در یک شرکت بزرگ بین المللی است. او نویسنده است راهنمای Curmudgeon برای تمرین قانون و استراتژی دعوی مسئولیت مواد مخدر و محصولات دستگاهبله (پیوندهای وابسته). می توانید از طریق ایمیل با وی در تماس باشید [email protected]

logo-footer