Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

هفته گذشته ، نیویورک پست در مورد تأثیرگذار تیک توک گزارش شده است که پدیده ای را تجربه می کند که superfetation نامیده می شود. این یک بیماری استثنایی نادر است ، جایی که یک زن باردار همزمان با بارداری دیگر باردار می شود. در مورد تیک توکر ، او در واقع از قبل دوقلو باردار بود ، وقتی که باردار شد سوم کودک! وی گزارش داد که وضعیت کاملاً طبیعی اتفاق افتاده است و او داروی باروری مصرف نمی کند.

البته به لطف یک رحم اجاره ای عجیب و غریب مورد از چندین سال پیش ، خوانندگان وفادار این ستون قبلاً با شرایط غیرمعمول superfetation آشنا بودند. نیویورک پست در این مقاله حتی به آن پرونده رحم اجباری اشاره شده است – – از جسیکا آلن ، یک زن کالیفرنیایی که ندانسته فرزند خود را باردار شد ، در حالی که قبلاً به عنوان جایگزین حاملگی برای یک زوج چینی باردار شده بود. این دوقلوها در دسامبر سال 2016 به دنیا آمدند و در سال 2018 از سوی آلن علیه آژانس جایگزینی شکایت شد.

چه اتفاقی برای آن پرونده افتاده است؟ خیلی معلوم است از جمله پرونده سازی اخیر ادعاهای متقابل ، در دسامبر سال 2020 ، توسط آژانس جایگزینی علیه آلن!

تازه کردن در مورد. این مورد ذهن بسیاری را به باد داد ، زیرا اکثر مردم نمی دانستند که از نظر علمی امکان بارداری مضاعف برای یک زن وجود دارد. در الگوی واقعیت غیرمعمول ، جسیکا آلن موافقت کرد که یک رحم جایگزین حاملگی باشد و از طریق Omega Family Global، Inc ، یک آژانس جایگزین بد نام خارج از سن دیگو ، با یک زن و شوهر همسان شد. پدر و مادر امیدوار از چین بودند ، اما این غیر معمول نیست. طبق شرایط معمول اجاره بارداری ، آلن با والدین مورد نظر خود قراردادی منعقد کرد که آنها به عنوان جایگزین حاملگی ، به وی زمان و تلاش های خود را جبران کنند ، از جمله پرداخت غرامت اضافی 1000 دلار در ماه از هفته بیستم بارداری ، اگر دوقلو داشته باشد.

فقط یکی از جنین های والدین مورد نظر چینی در رحم آلن به عنوان بخشی از پروسه جایگزینی حاملگی منتقل شد. بنابراین کمی تعجب آور بود که بعداً با سونوگرافی مشخص شد که آلن دو جنین حمل می کند. اما واقعاً خیلی تعجب آور نیست. در درصد کمی از بارداری ها ، جنین تقسیم شده و دوقلو می شود. و این همان چیزی است که همه تصور می کردند اتفاق افتاده است.

طبق قرارداد ، والدین مورد نظر هزینه های اضافی و غرامت مربوط به بارداری دوقلو را به آلن پرداخت کردند. با این حال ، پس از تولد ، مشخص شد که نوزادان در واقع دوقلوهای یکسان از جنین شکسته نیستند. در عوض ، پس از برخی سردرگمی ها و آزمایش های ژنتیکی ، مشخص شد که یک نوزاد فرزند ژنتیکی والدین چینی است ، در حالی که دیگری فرزند ژنتیکی آلن و شریک زندگی او است. آلن و نوزادش در فوریه 2017 ، یعنی تقریباً دو ماه پس از تولد ، دوباره به هم پیوستند.

آلن در ژوئیه 2018 ، با گزارش تند و تیز رفتارهای خود پس از تولد ، علیه آژانس اجاره مادر شکایت کرد. ما فقط در حال شنیدن طرف دیگر ماجرا از طریق شکایت متقابل جدید هستیم.

طرف دیگر. واقعیتهای اساسی این پرونده بلامنازع است. آلن موافقت کرد که یک رحم اجاره ای باشد و او همزمان با حاملگی مادربزرگ با فرزند خود باردار شد. با این حال ، یکی از بزرگترین نکاتی که آژانس جایگزینی به طور مکرر بیان می کند این است که آلن در قرارداد خود با والدین مورد نظر توافق کرده است ، “نه [to] از روز اول چرخه قاعدگی قبل از انتقال جنین تا تاریخ تأیید بارداری توسط پزشک IVF رابطه جنسی برقرار کنید. ” به عبارت دیگر ، این وضعیت کاملا مقصر آلن است. او حق خود را برای برقراری رابطه جنسی در یک دوره مهم در طول مراحل اجاره منعقد کرد. او با شکستن توافق خود ، از نظر عاطفی آسیب زا و گران قیمت را برای همه افراد درگیر ایجاد کرد.

ویرانی والدین قصد. این شکایت متقابل بیان می کند که چگونه هنگامی که کشف دوقلوها در هنگام سونوگرافی انجام شد ، “والدین با هدف از داشتن دوقلوها سرخوش بودند ، بنابراین آنها شروع به هماهنگی برای اسکان هر کودک کردند. آنها همچنین اخبار را با دوستان و خانواده خود به اشتراک گذاشتند. ” در ادامه به توصیف ویرانی والدین مورد نظر می پردازند ، هنگامی که آنها فهمیدند یکی از نوزادان آنها در واقع از آنها نیست.

و البته مسئله پول هم وجود داشت. این شکایت متقابل توضیح می دهد که چگونه آژانس اجاره ای مادر با پدر و مادر مورد نظر خود در جایی که 8000 دلار به آنها پرداخت کرد ، به آنها پرداخت و هزینه های اضافی را که به آلن برای بارداری دوقلو پرداخت کردند ، جبران کرد. در ازای آن ، والدین مورد نظر کلیه حقوق خود را طبق قرارداد با آلن از جمله علل اقدام علیه آلن انتقال داده و به آنها اختصاص دادند.

چه زمانی همه می دانستند که مسئله ای وجود دارد؟ در شکایت اصلی که توسط آلن ارائه شد ، او زنگ هشدار را نسبت به اینکه دوقلوها شبیه هم نیستند ، توصیف کرد ، زمانی که مادر مورد نظر کمی از تولد به او عکس دوقلوها را نشان داد. آلن مشاهدات خود را توسط آژانس جایگزینی اعلام کرد. در مقابل ، پرونده آژانس اجاره مادر در توصیف رفتار آلن با آلن اختلاف نظر دارد ، در عوض ادعا می کند که “خانم آلن ادعا کرد که به نظر می رسد این دوقلوها از نژاد آسیایی هستند. ” بعداً ، هنگامی که به آلن اطلاع داده شد که آزمایش DNA نشان داد که یکی از نوزادان فرزند والدین مورد نظر چینی نیست ، “اولین نگرانی آلن این بود که آیا ممکن است عواقبی برای [her] به عنوان جایگزین. ” در این شکایت متقابل ادعا می شود که آلن در ابتدا رابطه جنسی را در مدت زمان ممنوع قرارداد منع کرده و استدلال می کند که کودک از او نیست. “در حمایت از [her] استدلال ، خانم آلن ادعا كرد كه نوزادان كيسه چشم و بيني مشابهي دارند. “

کودک مورد بحث اکنون چهار ساله است. باید اعتراف کنم که من تعجب کرده ام که چنین پرونده ای سالها پیش حل نشده است. این وضعیت برای همه شرایط ناخوشایندی بود و امیدوارم همه احزاب بتوانند از راه سالم از آنجا پیش روند. در این میان ، این پرونده به عنوان هشدار برای همه شرکت کنندگان در یک روش جایگزینی حاملگی حاملگی در مورد اهمیت آن محدودیت های قراردادی فعالیت جنسی است – و این کلاس های آموزش بهداشت کلاس 5 ممکن است برخی از حقایق شگفت آور در مورد تولید مثل انسان را کنار گذاشته باشند.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل ، و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer