Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

با شروع بحران ویروس کرونا در سراسر آمریکا ، تا زمان انتشار این مقاله ، مرگ و میرها به 427،626 رسیده است ، به نظر می رسد شرکت های Biglaw از یک استراتژی صبر کنید و ببینید وقتی صحبت از واکسیناسیون نیروهای کار آنها می شود. طبق راهنمایی CDC ، وکلا و متخصصان حقوقی در گروه بعدی توزیع واکسن خواهند بود ، بنابراین شرکت های حقوقی به سرعت وقت خود را برای تصمیم گیری در مورد سیاست های واکسن خود از دست می دهند.

آیا شرکت های Biglaw از وکلا و کارمندان خود برای دریافت واکسن COVID-19 استفاده خواهند کرد؟ در یک بررسی مختصر توسط قانون بالاتر از قانون ، 48٪ از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که فکر می کنند شرکت هایشان باید به واکسیناسیون احتیاج داشته باشند ، در حالی که 41٪ گفتند که شرکت هایشان باید واکسیناسیون را تشویق کنند ، اما نیازی به آن ندارند.

یک شرکت Biglaw تصمیم گرفته است به عنوان شرکت خارج شود اولین تا این تصمیم مهم را برای کارمندان خود بگیرد. آیا سایر موسسات حقوقی از این پیروی پیروی خواهند کرد؟

دیویس رایت ترماین اعلام کرده است که کارمندان این شرکت واجد شرایط واکسیناسیون می شوند ، آنها واجد شرایط می شوند تشویق انجام این کار در اسرع وقت پس از آن ، فقط کسانی که واکسینه شده اند اجازه ورود به مطب یا شرکت در رویدادهای تحت حمایت شرکت را دارند. در آینده ، شرکت به اثبات واکسیناسیون احتیاج دارد. وکلا و کارمندان که به دلیل ازکارافتادگی ، مشاوره ارائه دهنده خدمات پزشکی یا اعتقادات مذهبی قادر به واکسیناسیون نیستند ، قادر به جستجوی سازگاری مناسب با این شرکت خواهند بود.

“DWT همچنان سلامت و ایمنی همه وکلا و کارمندان ما را به عنوان بالاترین اولویت ما قرار داده است. با در دسترس قرار گرفتن واکسن های COVID-19 به طور فزاینده ای ، ما در حال اتخاذ سیاستی برای حفاظت از سلامت کارمندان و خانواده های آنها ، مشتریان و بازدید کنندگان و جوامع خود هستیم. ”” جف گری ، شریک مدیر DWT گفت. “ما اعتقاد داریم که وظیفه ماست که وظیفه خود را انجام دهیم و به کمک همه نیاز داریم تا بتوانیم هرچه سریعتر به کارهای عادی تر برگردیم.”

در صورت لزوم ، نه تنها دیویس رایت ترماین برای کارمندان خود مرخصی استحقاقی برای دریافت واکسن و بهبودی از عوارض جانبی در نظر می گیرد ، بلکه در صورت عدم پرداخت دولت یا بیمه ، این شرکت هزینه واکسن را نیز به کارمندان بازپرداخت خواهد کرد. . اگر شرکت قادر به انجام این کار باشد ، واکسیناسیون COVID در مطب برای وکلا و کارمندان ارائه می شود ، دقیقاً مانند کلینیک های قبلی واکسیناسیون آنفلوانزا که شرکت ارائه داده است.

DWT خواسته است که همه کارمندان آن تا زمانی که واکسن به طور گسترده در دسترس نباشد و بخش قابل توجهی از مردم واکسینه نشوند ، به کار خود در خانه ادامه دهند ، مگر اینکه کار در مطب کاملاً ضروری باشد. اگر یک وکیل یا کارمند باید به دفتر مراجعه کند ، باید تمام راهنمایی های بهداشتی و ایمنی را رعایت کنید (یعنی استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی) ، حتی اگر آن کارمند واکسینه شده باشد.

اکنون که یک شرکت Biglaw راهنمایی معقولی برای واکسیناسیون COVID-19 ارائه داده است ، به احتمال زیاد دیگران برنامه های خود را اعلام خواهند کرد – برنامه هایی که بدون شک طرحی را که دیویس رایت Tremaine قبلاً اجرا کرده است ، تکرار می کند.

کدام شرکت بعدی خواهد بود که سیاست های واکسیناسیون خود را صادر کند؟ دنیای بیگلاو بی صبرانه در حال تماشا و انتظار است.

زودتر: آیا شرکت های Biglaw برای دریافت واکسن COVID-19 به وکلا و کارمندان نیاز دارند؟


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالاتر از قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار می کند. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer