Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(عکس اسپنسر پلات/گتی ایماژ)

روز دوشنبه ، داگ کالینز ، وکیل دونالد ترامپ ، اخراج کرد nastygram به چندین مقام سابق وزارت دادگستری شهادت خود را در تحقیقات مجلس در مورد وقایع منجر به شورش 6 ژانویه نشان دادند.

کالینز خطاب به سرپرست سابق دادگستری نوشت: “لطفاً به شما اطلاع دهید که ادعای معافیت و مجوز وزارت خارجه غیرقانونی است و رئیس جمهور ترامپ همچنان ادعا می کند که اطلاعات غیرعلنی که کمیته ها در جستجوی آن هستند و باید توسط امتیازات اجرایی از افشای آنها محافظت شود.” جفری روزن ، اگرچه او سرانجام پذیرفت که “رئیس جمهور ترامپ موافقت می کند که برای جلوگیری از شهادت شما به دنبال مداخله قضایی نباشد[.]”

پس از آنکه DOJ به روزن و چند شاهد احتمالی دیگر گفت که چنین خواهد بود ادعای امتیاز نامناسب است در تحقیقات 6 ژانویه ، ترامپ با چشم انداز نامشخصی از تلاش برای ادعای امتیازات اجرایی پس از ریاست جمهوری به حساب خود روبرو شد. بنابراین در عوض تیم قانونی او به تهدید شهود با آتش و گوگرد در صورت تصمیم کنگره برای فراخوان شاهدان بیشتر بسنده کرد – گویی جف روزن کنترل دموکرات های مجلس نمایندگان را بر عهده دارد.

پیرمرد روی ابر فریاد می زند “تا زمانی که کمیته ها از مقامات دیگر یا مشاوران دولت ترامپ به دنبال اطلاعات ممتاز نباشند” همه چیز خوب خواهد بود. اگر کمیته ها چنین اطلاعاتی را جستجو کنند ، ما از طرف رئیس جمهور ترامپ ، تمام اقدامات لازم و مناسب را برای دفاع از دفتر ریاست جمهوری انجام خواهیم داد. “

معاون سابق روزن ، پاتریک هواکیمیان ، صبح روز بعد به سرعت با کارکنان کمیته نظارت مجلس برای مصاحبه رونویسی شده نشست ، سیاست گزارش ها و چندین شاهد دیگر در حال حاضر برنامه ریزی شده است.

اما کالینز هنوز شبح را تسلیم نکرده بود. ادامه سنت طولانی ترامپ از تکان دادن مبهم در جهت امتیازات اجرایی بدون استناد واقعی ، نماینده سابق کنگره تماس گرفت اخبار فاکس سه شنبه ، فقط برای بیان آنکه این شاهدان می توانند به تنهایی از پاسخگویی به سوالات خودداری کنند. می دانید ، اگر آنها به دلایلی تمایل به پاسخگویی ندارند.

کالینز با اشاره به امتناع وزارت امور خارجه از دستور مقامات سابق خود برای سکوت گفت: “ما همیشه برای این امتیاز دفاع کردیم ، مگر در این مورد و فقط تحت این شرایط.”

وی در پاسخ به این س ifال که آیا رزن و دیگر شاهدان باید در مورد تلاش های ترامپ برای استفاده از DOJ برای سرنگونی اراده رای دهندگان شهادت دهند ، گفت: “امیدوارم آنها به آن احترام بگذارند.” رئیس جمهور سابق هنوز معتقد است که این ارتباطات ممتاز هستند و تحت پوشش امتیازات اجرایی قرار می گیرند. “

بنابراین روز دوشنبه او تهدید کرد که در صورت احضار شاهدان دیگر به افشیت می رود. و سه شنبه او بدون گواهی از شاهدان فعلی خواست بازی کنگره-امتیاز-اما-واقعاً بازی کنگره را ادامه ندهند. بسیار عالی ، بسیار قانونی.

هنوز مشخص نیست که گامبیت کالینز کار می کند یا خیر. در ماه مارس ، رزن از پاسخگویی به سوالات کنگره در مورد گفتگوهای خود با رئیس جمهور خودداری کرد و گفت: “وقتی از من در مورد ارتباطات با رئیس جمهور سوال می کنید ، من به عنوان یک وکیل نمی توانم تصمیم بگیرم که آیا می توانم مکالمات خصوصی را فاش کنم. افراد دیگر چنین تصمیمی می گیرند و امروز از من خواسته شده است که به قوانین اساسی پایبند باشم که باید آنها را رعایت کنم. ” هنگامی که نماینده جری کانولی از وی خواست توضیح دهد که دقیقاً آن “افراد دیگر” چه کسانی هستند ، رزن از توضیح بیشتر خودداری کرد.

اما حتی اگر برخی از شاهدان از همکاری با تحقیقات کنگره امتناع کنند ، حقیقت همه آشکار می شود. Politico یک نسخه از 3 ژانویه 2021 دریافت کرد نامه استعفا توسط هواکیمیان برای خود و ریچارد دانوگو تهیه شده است تا در صورت موفقیت ترامپ در تهدید وی به برکناری روزن به نفع جفری کلارک ، یک مقام وزارت دادگستری ، برای همه همکاران ارشد آزاد شود. امید داشت استفاده از این وزارتخانه برای لغو انتخابات و نگه داشتن ترامپ در کاخ سفید.

هواکیمیان نوشت: “عصر امروز ، پس از آنکه سرپرست دادستان کل کشور جف روزن در طول هفته گذشته بارها از دستورات مستقیم رئیس جمهور مبنی بر استفاده از اختیارات اجرای قانون وزارت دادگستری برای اهداف نامناسب خودداری کرد ، رئیس جمهور جف را از این وزارتخانه برکنار کرد.” “PADAG غنی Donoghue و من از وزارت استعفا می دهیم ، بلافاصله اعمال می شود.”

ترامپ پس از آنکه کل تیم حقوقی ارشد وی تهدید به استعفا کرد ، از انجام وظیفه کلارک منصرف شد ، بنابراین هواکیمیان و دانوگو هرگز مجبور نشدند این ایمیل را ارسال کنند. اما مطمئناً هنگام گفتگو با کنگره از آنها در مورد “دستورالعمل های مستقیم برای استفاده از قدرت های اجرای قانون وزارت دادگستری برای اهداف نامناسب” سوال خواهد شد. و کارولین مالونی ، رئیس نظارت قبلاً کتاب Donoghue را منتشر کرده است یادداشت های معاصر در تماس تلفنی که در آن ترامپ از رزن خواست “فقط بگویید انتخابات فاسد بود و بقیه را به من و نمایندگان کنگره بسپارید.”

پس موفق باشید با زیر لب زدن چیزی در مورد امتیازات اجرایی همه این موارد را زیر پا بگذارید. همانطور که خود کالینز می گوید ، با صدای حراج سرخ شده ذرت خود ، آن سگ شکار نمی کند

یکی از مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا در میان فشارهای انتخاباتی ترامپ ایمیل استعفایش را تهیه کرد [Politico]
ترامپ مبارزه با امتیازات اجرایی در تحقیقات انتخابات را پیش بینی می کند ، اما هنوز سعی نمی کند شهادت را مسدود کند [Fox News]


الیزابت دای در بالتیمور زندگی می کند و در مورد حقوق و سیاست می نویسد.

logo-footer