Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

این فقط تصور شما نیست – استخدام کاردانی تابستانی برای فصل 2021 پایان یافت. در واقع ، با توجه به داده های جدید که توسط انجمن ملی جایگزینی قانون (NALP) منتشر شد ، 56 درصد از شرکت های حقوقی گزارش دادند که پیشنهادات تابستانی خود را در سال 2021 کمتر ارائه کرده اند. تقریباً 75 درصد دانشکده های حقوق 5 درصد کاهش جذب در دانشگاه را گزارش کرده اند و 29 درصد نیز گفته اند که 30 تا 30 درصد جذب نیرو برای 21-20-2020 داشته اند.

مانند گزارش شده توسط ژورنال ABA ، علائم دیگری از یک دوره استخدام پایین وجود دارد:

درصد مصاحبه های تماس تلفنی که منجر به پیشنهاد کلاس های 2022 دانشجو در برنامه های تابستانی 2021 شد ، به 50٪ کاهش یافت ، از 51٪ سال قبل و از 52٪ به 54٪ برای پنج سال گذشته. بازده پیشنهادها با نزدیک به 5 درصد افزایش به حدود 41 درصد رسید. نرخ عملکرد تنها تا سال 2009 که عملکرد 43 درصد بود ، کسوف است.

جیمز لیپولد ، مدیر اجرایی NALP ، گفت اگرچه COVID امسال این سال را با فصل های گذشته غیر قابل مقایسه کرده است ، اما شرکت ها ممکن است در مورد شیوع نیرو بسیار احتیاط کنند:

لیپولد گفت: “با این وجود داستانی وجود دارد که ظاهر می شود ، و این یکی از مقاومت و احتیاط است.” “شرکت ها تصمیماتی محافظه کارانه درباره استعدادهای آینده در لحظه ای گرفتند که آینده نامشخص بود. با نگاهی به گذشته ، برخی از این تصمیمات ممکن است بیش از حد محافظه کارانه باشد ، و در واقع می بینیم که برخی از ارقام اندازه گیری شده در این چرخه جذب به برخی از مارک های کم آب رسیده است که پس از آن پس از رکود اقتصادی بزرگ رسیده است. “

اما به نظر نمی رسد که این افت استخدام دائمی باشد. در نتیجه به بازار جانبی داغ در Biglaw ، لیپولد همچنین می بیند که کلاس بعدی همکاران تابستانی بیشتر خواهد بود:

“در واقع ، حرف در خیابان این است که چرخه جذب نیرو برای کارمندان تابستانی برای اعضای کلاس 2023 در جولای / آگوست 2021 از قبل شروع شده است.”

بیایید امیدوار باشیم که COVID در هنگام استخدام ، یک لغو صرف باشد ، نه منادی یک حالت عادی جدید.


کاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون ، مجری برنامه پادکست Jabot، و میزبان مشترک مثل یک وکیل فکر می کنم. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer