Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در حالی که کنگره تلاش می کند تا لایحه هزینه زیرساخت ها را مورد مذاکره قرار دهد ، یک موضوع مورد بحث 40 میلیارد دلار اختصاص یافته به خدمات درآمد داخلی برای افزایش اجرای قوانین مالیاتی است. اعتقاد عمومی بر این است که بودجه برای خود و بیشتر برای پرداخت هزینه های زیرساخت هزینه می شود. نه تنها این ، “شکاف مالیاتی” را کاهش می دهد – تفاوت مالیاتی که مردم بدهکار هستند و آنچه که در واقع پرداخت می کنند. اما پیشنهاد بودجه به دلیل فشار سیاسی سیاستمداران جمهوری خواه کنار گذاشته شد.

مخالفت جمهوری خواهان دلایل مختلفی دارد. آنها این امر را افزایش مالیات درب عقب می دانند که حسابرسان بیش از حد آن را به لرزه درآورده اند. در نتیجه ، برخی ممکن است تصمیم بگیرند مالیات اضافی را پرداخت کنند نه اینکه زمان و هزینه خود را برای جنگ صرف کنند. برخی دیگر بر این باورند که سازمان امور مالیاتی از قدرت تحقیق گسترده خود برای حمله به حریم خصوصی مودیان استفاده خواهد کرد. سرانجام ، جمع كنندگان مالیات قدرت بیشتری برای گرفتن پول و دارایی به زور از مالیات دهندگان درگیر یا از مشاغلی دارند كه ممكن است بخواهند از این پول برای سرمایه گذاری در كارمندان یا گسترش استفاده كنند.

برخی از این نکات گفتگو شایسته است. ممکن است بسیاری هنوز جلسات کنگره را در دهه 1990 به یاد بیاورند که مودیان متضرر در مورد اقدامات سو from کارکنان IRS شهادت می دادند. این شهادت منجر به تصویب قانون بازسازی و اصلاح IRS در سال 1998 شد که اختیارات IRS را محدود کرد ، یک هیئت نظارت ایجاد کرد ، و همانطور که از نامش پیداست ، به طور کلی عملیات IRS را بازده تر می کند تا کارآیی بیشتری داشته باشد و مالیات دهندگان پسند باشد.

برخی از بودجه احتمالاً برای بهبود فناوری موجود برای بهبود خدمات استفاده می شود. بیشتر کارکنان سازمان امور مالیاتی از تجهیزات IT کند و منسوخ استفاده می کنند. ممکن است به همین دلیل باشد که برخی از دفاتر IRS فقط ارسال مقاله و فکس را به جای CD یا درایو فلش حاوی کپی دیجیتالی اسناد می پذیرند. از فناوری بهبود یافته می توان برای پردازش سریعتر اظهارنامه مالیاتی (و بازپرداخت) استفاده کرد. همچنین می تواند برای شناسایی اظهارات مالیاتی تهیه شده به طرزی مشکوک و در عین حال به حداقل رساندن موارد مثبت کاذب مورد استفاده قرار گیرد.

این بودجه همچنین می تواند برای استخدام نمایندگانی که می توانند به س questionsالات مpدیان در مورد حسابهایشان پاسخ دهند ، مورد استفاده قرار گیرد. در ماه های اخیر ، زمان نگهداری در IRS بدتر از حد معمول بود. در بیشتر روزها ، سازمان امور مالیاتی حتی به دلیل عقب ماندگی تماس شما را نمی گیرد (علی رغم ویژگی برگشت تماس فوق الذکر). افزایش کارکنان باعث کاهش زمان نگهداری و افزایش رضایت مودیان می شود.

یکی از ابزارهای ساده ای که IRS به تازگی اجرا کرده است ، امکان پاسخگویی به منظور کاهش دردسرهای مدت زمان طولانی است. اگر با IRS تماس بگیرید و انتظار می رود مدت طولانی نگه دارید ، هنگامی که در صف بعدی برای صحبت با یک نماینده هستید ، IRS با شما تماس می گیرد. اگر بار اول را تحویل نگرفتید ، پس از 10 دقیقه با شما تماس می گیرند. این مورد توسط هیئت مالیاتی Franchise در کالیفرنیا اجرا شد و از این ویژگی استقبال شد زیرا مزاحمت برای مودیان را به حداقل می رساند.

سرانجام ، افزایش بودجه می تواند برای بهبود اجرای ثروتمندان از طریق حسابرسی ، جمع آوری و یا هر دو مورد استفاده شود. در حالی که نظارت دقیق از نزدیک به٪ 1 احتمالاً مورد پسند 99٪ مردم قرار خواهد گرفت ، سازمان امور مالیاتی باید یک گروه کنترل بزرگ را مورد بررسی قرار دهد تا مشخص کند آیا مالیات دهندگان به 1٪ تعلق دارند (حداقل برای اهداف مالیاتی). برخی ممکن است نه تنها برای جلوگیری از مالیات درآمد خود را کمتر گزارش دهند بلکه فکر می کنند با این کار از نظارت IRS جلوگیری خواهد شد. برخی صحبتها در مورد الزام بانکها به گزارش معاملات بیشتر به سازمان امور مالیاتی جهت تعیین کارآیی بیشتر برای حسابرسی وجود داشته است.

نظر جامعه حرفه ای مالیات خصوصی در این باره چیست؟ شاید تصور شود که آنها با یک IRS ضعیف خوشحال می شوند. اما بیشتر آنها در واقع طرفدار افزایش بودجه هستند زیرا باعث صرفه جویی در وقت آنها می شود و برای بیشتر مشتریان آنها سودمند است. آنها توافق می کنند که افزایش بودجه منجر به بازگشت مثبت خالص سرمایه به خزانه داری فدرال می شود. آنها همچنین می خواهند بودجه ای را برای افزایش کارکنان به منظور از بین بردن مدت طولانی نگهداری ، تأمین کنند. و آنها از استخدام حسابرسان اضافی پشتیبانی می کنند به شرط آنکه از نظر مالیات دهندگان منصفانه و منطقی باشند.

اکثر موافقند که افزایش بودجه به IRS می تواند شکاف مالیاتی را که به بودجه لایحه هزینه زیرساخت کمک می کند ، کاهش دهد. اما برای اینکه این لایحه حداقل برخی از اعضای جمهوری خواه (یا رای دهندگان آنها) راضی کند ، باید به گونه ای به آنها بفروشد که خدمات بهتر مالیات دهندگان را برجسته کند. ارتقا Technology فناوری منجر به پردازش سریعتر بازپرداخت و شناسایی بازدهی کارآمدتر می شود که نیاز به نظر دوم از حسابرس دارد. بودجه می تواند برای استخدام کارکنان خط مقدم استفاده شود که می تواند زمان نگهداری برای مودیان و متخصصان را کاهش دهد. در حالی که استخدام حسابرسان اضافی منجر به پس زدن می شود ، هر دو طرف باید از این فرصت استفاده کنند و بحث کنند که چگونه حسابرسان می توانند نسبت به مالیات دهندگان مشاغل کوچک که ممکن است منابع لازم برای تهیه یک دفاع حسابرسی مناسب را نداشته باشند ، منصف باشند. در صورت تحقق این امر ، این می تواند اولین گام در کاهش شکاف مالیاتی باشد بدون اینکه مودیان از ترس سلطنت رژیم تروریستی توسط مأموران مالیات ترسیده باشند.


استیون چونگ وکیل مالیاتی در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. او به افراد با برنامه ریزی اساسی مالیات و حل و فصل اختلافات مالیاتی کمک می کند. او همچنین با افرادی که وام های دانشجویی زیادی دارند دلسوز است. از طریق ایمیل به آدرس [email protected] می توان با او تماس گرفت. یا می توانید از طریق توییتر با او ارتباط برقرار کنید (stevenchung) و با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer