Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

این بیماری همه جانبه وکلا را به بسته های اداری در اتاق خواب ، زیرزمین و اتاق زیر شیروانی خود فرستاده است. اما چه اتفاقی می افتد که دفتر خانه وکیل در خارج از ایالتی واقع شود که وکیل در آن پروانه فعالیت دارد؟ آیا اخلاقی است که وکیلی که در یک ایالت دارای مجوز است از یک دفتر داخلی در آن سوی ایالت فعالیت کند؟

در یک نظر اخلاقی مشترک دیروز ، کانون وکلای پنسیلوانیا و کانون وکلای فیلادلفیا نتیجه گرفت که یک وکیل دارای مجوز در پنسیلوانیا ممکن است از راه دور از حوزه قضایی دیگری کار کند ، حتی اگر وکیل در آن حوزه مجوز نداشته باشد ، به شرط اینکه وکیل اقدامات مناسب را انجام دهد.

در این حکم ، دو کانون وکلا تصویب کردند 495، صادر شده توسط کانون وکلای دادگستری آمریکا در 16 دسامبر سال 2020 ، که طبق آن وکیل ممکن است قانونی را که از طرف صلاحیت صدور مجوز وکیل برای مشتریان آن حوزه قضایی مجاز است ، اعمال کند ، در حالی که از نظر فیزیکی در یک حوزه قضایی واقع شده است که وکیل مجاز نیست.

نظر ABA شامل یك شرط بود: وكیل نمی تواند “حضور یا در دسترس بودن وكیل برای انجام خدمات حقوقی در حوزه قضایی محلی را تأمین كند یا در واقع خدمات حقوقی را برای موضوعات مربوط به حوزه قضایی محلی ارائه دهد ، مگر اینکه خلاف آن مجاز باشد.”

دو بار پنسیلوانیا با رویکرد ABA موافقت کردند و آن را به عنوان یک قانون در ایالت خود پذیرفتند.

“كمیته ها نتیجه گرفتند كه یك وكلای دارای پروانه پنسیلوانیا كه در خارج از پنسیلوانیا در ایالتی زندگی می كند كه مجوز آن را ندارد ، می تواند از یك دفتر خانگی كه به طور فیزیكی در ایالت دیگر واقع شده است ، فعالیت كند ، مشروط بر اینكه ایالت دیگر مانند دور قانون غیرمجاز قانون “، نظر آنها گفته شده است.

هر دو نظر به تفسیر تبدیل شد قانون ABA مدل 5.5، حاکم بر قانون غیر مجاز و چند قضایی قانون. از جمله ، این قانون می گوید که وکیل ممکن است:

  • ایجاد یک دفتر یا حضور منظم و مداوم در این حوزه قضایی برای عمل به وکالت ؛ یا
  • در معرض دید عموم قرار گیرد یا در غیر این صورت وكیل پذیرش وكیل را برای وكالت در این حوزه قضایی اعلام كند.

نظرات ABA و پنسیلوانیا موافقت می کنند که وکیل فقط با کار در یک دفتر داخلی در آن حوزه قضایی دفتر “در یک حوزه قضایی” ایجاد نمی کند. همانطور که نظر ABA گفت:

“اگر وكیل آدرس عمومی در حوزه قضایی محلی را به عنوان دفتر و یا آدرس حوزه قضایی محلی در معرض دید عموم قرار ندهد ، دفتر محلی به معنای قاعده توسط وكیل شاغل در حوزه قضایی محلی” ایجاد نمی شود ” در سربرگ ، کارت ویزیت ، وب سایت یا سایر نشانه های حضور وکیل. “

نظر پنسیلوانیا با استناد به زبان ABA مبنی بر اینكه هدف از مدل 5/5 محافظت از مردم در برابر پزشكان غیرمجاز و فاقد صلاحیت است ، و نه مجازات كردن وكیلی كه “برای همه اهداف نامرئی است” با این نتیجه موافقت كرد. به عنوان یک وکیل به یک حوزه قضایی محلی که وکیل از نظر جسمی در آن واقع شده است. “

در اینجا نظرات کامل وجود دارد:

logo-footer