Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به لطف بیماری همه گیر ، شرکت های Biglaw تلاش کردند تا هزینه های خود را در طول سال 2020 با استفاده از اقدامات کاهش هزینه کاهش حقوق ، اخراج از کار و اخراج از کار پرداخت کنند. در حالی که به نظر می رسید اعضای کارمندان هدف اکثریت قریب به اتفاق کاهش ها هستند ، تعداد سران کاردانی شرکت های حقوقی با کنجکاوی کم می شود و طی یک سری اخراج های مخفی کاری کاهش می یابد. البته ، شرکت های Biglaw مورد بحث اعتراف به انجام چنین کاری نمی کنند ، اما تعداد آنها دروغ نیست.

بر اساس گزارش جدید شاخص تامسون رویترز Peer Monitor Index ، شرکت های Biglaw شروع به اعطای شرکای خود به سه ماهه سوم سال 2020 کردند. اگر بخاطر داشته باشید در سال 2009 چه اتفاقی افتاد ، هنگامی که هزاران وکیل به لطف رکود اقتصادی شغل خود را از دست دادند ، ممکن است شروع به چند فلاش بک داشته باشید این گزارش خاطر نشان می کند که همکاران “اهداف اصلی کاهش در میان وکلا” بوده اند ، اما نحوه تخفیف را مشخص نکرده اند (هومم…). وقتی همه کارها گفته شد و به پایان رسید ، شرکت های Biglaw به طور متوسط ​​در سال 2020 1.6 درصد وکیل کمتری نسبت به زمان مشابه در سال 2019 به کار گرفتند و کاهش شغل “با سرعت یادآور سال 2009 و رکود بزرگ” انجام شد. ما در مورد فلاش بک شوخی نمی کردیم.

وکیل آمریکایی برخی از گزارش های اضافی گزارش:

مایک ابوت ، معاون بینش بازار و رهبری اندیشه در تامسون رویترز ، در مصاحبه ای روز دوشنبه گفت ، کاهش تعداد سرانه در سال 2020 نتیجه کاهش تقاضا به طور کلی و همچنین مشتریان و شرکت ها بود که به وکلای سطح بالاتری کار می کردند.

شرکت ها “مستقیماً از مشتریان می شنیدند که در یک دوره عدم اطمینان ،” ما واقعاً می خواهیم به مشاوره افرادی که تجارت ما را بهتر می دانند و روابط دیرینه دارند اعتماد کنیم. ” “و این اغلب سطح شریک زندگی است. بنابراین بسیاری از این کارها ماندن در شرکت های حقوقی با افراد مسن تر یا واقعاً مراجعه به آنها بود. “

بنابراین ، چه چیزی از همه اخراج ها – به جز بدبختی در میان عدم اطمینان اقتصادی برای همه کسانی که تحت تأثیر آنها قرار گرفته اند؟ افزایش 1.4 درصدی بهره وری و افزایش نرخ صورتحساب برای وکلا ، همین است. اما صبر کنید ، موارد بیشتری وجود دارد:

[A]برش چشمگیر و نرخ “بالای آسمان” در ماه های آخر سال 2020 عملکرد بازار شرکت های حقوقی را به سطوح تقریباً رکورد رساند. تامسون رویترز نمایه نظیر نظیر– ترکیبی از عوامل موثر بر سودآوری شرکت های حقوقی مانند تقاضا ، نرخ ها ، بهره وری و هزینه ها – در Q4 به 69 رسیده است. این بالاترین امتیاز از سال 2006 است.

بر اساس گزارش Peer Monitor ، رشد سود هر شریک سهام در سه ماهه چهارم سال 2020 در حدود 15٪ در قانون Am 100 و در حدود 13٪ برای صد دوم نسبت به سه ماهه چهارم در سال 2019 افزایش یافته است. میانگین برای همه شرکت ها در سه ماهه چهارم حدود 11.5 درصد بود.

افزایش سود مطابق با است نتایج نظرسنجی ولز فارگو روز دوشنبه که رشد درآمد خالص را نشان می دهد در سال 2020 به طور متوسط ​​9.9٪ در 130 شرکت و 12.7٪ در شرکت های Am Law 50 افزایش داشته است.

حداقل همکارانی که شغل خود را از دست داده اند برای یک هدف خوب این کار را انجام داده اند. اوه

اگر شرکت یا سازمان شما در حال کاهش حقوق ، بستن درهای خود ، یا کاهش ردیف وکلا یا پرسنل خود است ، خواه از طریق اخراج های آزاد ، اخراج های مخفیانه یا خریدهای داوطلبانه ، لطفاً در این باره اطلاع ندهید. شبکه گسترده ما خبرچینان بخشی از آن است که باعث بالا رفتن قانون می شود. تو می توانی برای ما ایمیل بزنید یا برای ما پیامک کنید (646-820-8477)

اگر می خواهید برای اخطارهای اخراج ATL ثبت نام کنید ، لطفا پایین بروید و آدرس ایمیل خود را در کادر زیر این پست وارد کنید. اگر قبلاً برای هشدارهای اخراج ثبت نام کرده اید ، نیازی به انجام کاری نیست. ظرف چند دقیقه از اخراج کارگران ، کاهش حقوق و یا اعلامیه های مضمونی که منتشر می کنیم ، یک اعلان ایمیل دریافت خواهید کرد.

همکاران در سال 2020 بار وکالت را متحمل شدند [American Lawyer]


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالای قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار کرده است. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer