Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

به عنوان بخشی از مقاله “بالاتر از قانون 2020” ، هر یک از ویراستاران با هم جمع می شوند لیست خود را از داستان های برتر سال 2020. البته ، سال 2020 آتش زباله دانی بود ، بنابراین تقریباً تمام داستان های لیست شخصی من یادآور وحشتناک است.

با این یادداشت دلگیر ، این است: داستان های برتر من در سال 2020.

شماره 10 رتبه بندی دانشکده حقوق جدید چرخش های مختلفی را در T14 ایجاد می کند

وکلا عاشق یک رتبه بندی خوب ، به خصوص یک رتبه غیر منتظره هستند. رتبه بندی دانشکده های حقوق – حداقل در بالای لیست – کاملاً ایستا است ، 14 دانشکده برتر همیشه تقریباً یکسان بوده اند. بنابراین یک رتبه بندی جدید که این سنت را پشت سر می گذارد – خوب ، خوانندگان آن را دوست داشتند.

رئیس حقوق Pepperdine ، Paul L. Caron آنچه را که او به عنوان رتبه بندی کلی دانشکده حقوق Princeton Review نامیده است ، جمع آوری کرد و با دادن وزن برابر به هر یک از جامع ترین رتبه بندی Princeton Review ، مدارس را رتبه بندی می کند: انتخاب پذیرش ، تجربه علمی ، استادان: تدریس ، اساتید: دسترسی ، و رتبه شغلی.

پس نتیجه چیست؟ خوب ، در حالی که بسیاری از دانشکده های حقوق وجود دارد که ما معمولا در بالای رتبه بندی می بینیم ، برخی از شگفتی ها وجود دارد. به عنوان مثال ، BU و Notre Dame را در نظر بگیرید ، که بسیار بالاتر از رتبه خود در USNWR شلیک می کنند و با تساوی 7 ام به میدان می روند.

شماره 9 اخراج موسسات حقوقی در میان COVID-19
داستان شماره 9 از اوایل اوضاع همه گیر ، هنگامی که اخراج کارگران یا سایر اقدامات ریاضت اقتصادی هنوز یک امر جدید به نظر می رسد ، به ما می رسد.

شرکت 50 وکیلی رابینسون بروگ مستقر در شهر نیویورک تصمیم سختی را برای اخراج کارمندان در بحران جهانی بهداشت گرفت. همانطور که شریک مدیر راجر A. Raimond در ایمیل ارسال شده به افراد باقیمانده در شرکت نوشت:

[T]او کمیته اجرایی تصمیم گرفت لیست ما را کوتاه کند تا جلوی تأثیرات منفی اقتصادی را که با آن روبرو هستیم ، بگیرد. اگرچه همه ما از کاهش کارکنان خود ناراحت هستیم ، اما تصمیمات در تلاش برای حفظ ماندگاری طولانی مدت شرکت گرفته شده است. من وقتی می گویم ما به هر یک از شما متعهد هستیم ، برای کل کمیته اجرایی صحبت می کنم و اطمینان دارم که با هم این اوقات سخت را پشت سر خواهیم گذاشت.

گرچه در حال حاضر مشخص نیست که دقیقاً چه تعداد کارمند تحت تأثیر تصمیم شرکت برای “اصلاح” قرار گرفته اند [their] لیست ، “ما با هر کسی که مجبور است با اضطراب یک بحران بهداشت جهانی PLUS ناامنی مالی کنار بیاید همدردی می کند.

شماره 8 حتی یک میلیارد دلار درآمد نیز نمی تواند مانع از کارگیری COVID-19 شود

25 شرکت برتر Biglaw Goodwin Procter نیز مجبور به کاهش سختی شد.

به گفته راهنمایان بالای قانون ، 50 کارمند کارمند توسط شرکت Biglaw اخراج شدند. سخنگوی گودوین پروکر کاهش را تأیید کرد و اظهارات زیر را ارائه داد:

ما اخیراً با توجه به تأثیرات فعلی و پیش بینی شده ویروس کرونا در اقتصاد جهانی ، عملکرد و اندازه تیم عملیات جهانی خود را بررسی کردیم. در نتیجه تجزیه و تحلیل ، تصمیم دشواری گرفتیم که از تعداد محدودی از اعضای تیم عملیات جهانی خود بخواهیم شرکت را ترک کنند. ما بسته به حق تصدی ، کارکنان تحت تأثیر بسته های جدایی ارائه می دهیم. علاوه بر این ، ما از 30 سپتامبر 2020 برای کلیه پرسنل آسیب دیده به مزایای مراقبت های بهداشتی کمک خواهیم کرد. تیم عملیاتی جهانی ما همچنان در حمایت از فعالیت های شرکت ، وکلا و مشتریان در سراسر تجارت و تجارت شرکت نقش اساسی دارد.

و گرچه به نظر می رسد این شرکت در حال حاضر بهترین کارهایی را که می تواند توسط این کارمندان سابق انجام دهد انجام می دهد ، اما از توصیه هایی که دریافت کرده ایم ، مردم تحت تأثیر قرار نگرفته اند یک خبرچین گزارش داد که “شوکه شده” است.

شماره 7 25 موسسه حقوقی برتر اخراج های خفا را انجام می دهد

این پایان کاهش در گودوین نبود.

ما می دانستیم که این اتفاق شروع می شود. اخراج های مخفی کاری ویژه Biglaw است و تحولات اقتصادی COVID-19 برای آنها کاملاً مناسب است. در بالا قانون ، از طرف چندین شرکت داخلی در شرکت شنیده می شود که در طی ماه گذشته ، گودوین پروکر اجازه همکاری خود را داده است. آنها قبلاً کارمندان خود را اخراج کرده اند و اکنون به نظر می رسد که این کار برخی از همکاران را از لیست حقوق خود حذف کرده است. برای یادآوری ، این شرکت در سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار درآمد ناخالص کسب کرده است – به طور دقیق 1،330،176،000 دلار – با 22 Am در آخرین قانون 100 ، 22 است.

به خصوص در دوران رکود اقتصادی ، اخراجهای پنهانکاری به شرکتها اجازه می دهد بدون تأیید اخراجهای اقتصادی بر اساس آنها ، حسابهای خود را کاهش دهند. بجای اینکه برخی ضعف های قابل درک را نشان دهد ، یک شرکت سعی می کند بدون ایجاد سر و صدا سربار را کاهش دهد. بنابراین ، آنها ماه ها / هفته ها به همکاران X فرصت پیدا می کنند تا شغل جدیدی پیدا کنند و حتی ممکن است شرکت در زمینه کاهش عملکرد بازنگری کند ، و این باعث می شود که افراد در مهارت های وکالت خود شک کنند.

شماره 6 شریک همه دلسوزی هایی را که از Biglaw انتظار دارید نشان می دهد (بخوانید: هیچکدام)

آشفتگی COVID-19 همه را تحت تأثیر قرار داد ، اما در Kirkland & Ellis ، یک شریک می خواست همه بدانند که این امر باعث تغییر شغل مورد نیاز همکاران نمی شود:

ایمیل مورد نظر توسط اندی کالدر ، شریک و عضو کمیته مدیریت جهانی شرکت ، برای همکاران در دفتر هرکستان در Kirkland & Ellis ارسال شده است. این ایمیل افراد را سرزنش می کند که آنها برای ادامه ساعات کاری قابل پرداخت به آنها احتیاج دارند و این شرکت “قطاری نیست که بتوانید در آن سوار شوید و همراه باشید” و اینکه “ریاضیات برای شما خوب نخواهد بود در پایان سال.”

در صورت تمایل ، به عدم همدلی کامل در نامه توجه کنید – بدون ذکر این نکته که افرادی که در این شرکت کار می کنند ممکن است از COVID-19 رنج ببرند یا عزیزی را در این ویروس در بیمارستان بستری کرده باشند ، یا اینکه مدرسه حضوری لغو شده است و همه والدینی که برای او کار می کنند به احتمال زیاد در تلاشند تا خواسته های فرزندان خود را با خواسته های این شغل متعادل کنند ، یا اینکه انزوای ناشی از بیماری همه گیر می تواند مسائل موجود روانی را تشدید کند. نه ، هیچ یک از این نگرانی های واقعی ذکر نشده است ، چه رسد به اینکه در ایمیل تأیید شود. پیام – از طرف یکی از اعضای کمیته مدیریت – واضح است: شما فقط در صورت ادامه کار قبض ، برای شرکت مفید هستید. و اگر نمی توانید صورتحساب را انجام دهید زیرا همه گیری خداپسندانه ای در جریان است؟ گه سخت ، خودت بفهمی

شماره 5 اوه ، برای پرواز در دیوار در روز جونز همانطور که اختلاف در شرکت رشد می کند

روز جونز 20202020 جالب بود. نیویورک تایمز وجود داشت منفجر شدن مقاله جونز دی (و پورتر رایت) به دلیل نمایندگی های دعوا در انتخابات. سپس کم خونی جونز دی بود پاسخ به جنجال پروژه لینکلن همچنین قول داد 500000 دلار برای آن هزینه کند یک کمپین تبلیغاتی به دنبال آنها – و مهمتر از همه ، مشتریان آنها – بیش از نمایندگی. اما MeidasTouch PAC در واقع آنها را با انتشار a ضرب و شتم می دهد فیلم حمله روز جونز اولین. در تمام این مدت ، سایر شرکت های Biglaw فرار کرده اند دادخواهی انتخابات مانند موش از یک کشتی.

اما داستان اصلی روز جونز مربوط به یک ایمیل داخلی بود که از شرکت نسبت به نمایندگی آنها از حزب جمهوری خواه در دعاوی انتخابات ابراز ناامیدی می کرد.

کاملاً واضح است که صدمه ای که این نمایندگی باعث ایجاد روز جونز می کند عمیق تر از افراد خارج است. فراموش نکنیم ، هفته “Pile On Jones Day” آغاز شد زیرا منابع داخلی در روز جونز که از دخالت شرکت در دادرسی های انتخاباتی ناراحت بودند با نیویورک تایمز صحبت کردند. بنابراین ما * می دانیم * افرادی در داخل شرکت غول پیکر Biglaw وجود دارند که از … همه کارهای شرکت در حال حاضر ناراحت هستند. اما این یکی از اولین شبه عمومی است (چیزی را به کل دفتر بفرستید و مجبور است از آن خارج شود) اظهاراتی که هرکسی از روز جونز در مورد این موضوع انجام داده است ، و از طرف یک همکار ارائه می شود.

تاکنون ، شرکای این شرکت به وضوح ساکت بوده اند ، گرچه من گمان می کنم آنها در پشت درهای بسته به این زودی نیستند. از آنجا که اگر من کتاب قابل توجهی از مشاغل و مشتریان قابل حمل داشتم و پیگیری شرکت از یک نظریه حقوقی راست گربه حیوان خانگی تهدید می کرد که این کابوس روابط عمومی را بر روی آنها راه بیندازد ، خوب ، من خیلی فکر می کنم که چگونه خودم را به بهترین وجه خدمت کنم مشتری ها

شماره 4 نه ، جدی ، ایمی کانی بارت می تواند یک آتش سوزی یک دادگستری دیوان عالی کشور باشد

از لحظه عبور ناخوشایند روت بدر گینسبورگ ، ناظران دادگاه می دانستند كه دولت ترامپ قصد دارد امی كنی بارت را روی صندلی خود نصب كند. فقه معکوس بارت آخرین مرحله در تصرف دیوان حق مذهبی است.

مسئله اینجاست – این یک معامله واقعاً بزرگ است. این فقط به این دلیل نیست که بعنوان فردی با رحم ، برای من غیرممکن است که با فرسایش نزدیک به آزادی تولید مثل مخالفت نکنم. اما این فقط نوک کوه یخ است – یکی از حقانیان از یک سالگی کونی بارت در حال شروع به کار مردم است. مطمئناً گروه های حاشیه ای دیگری نیز خواهند بود که می بینند حقوق سخت آنها به دست می آید ، زیرا نوع خاصی از فلسفه محافظه کار تسلط خود را بر فقه آمریکا حفظ می کند. برای دیدن مشكل قدرت بخشیدن به این فقه ، شما نباید به حقوق خود در بخش خرد كننده نیاز داشته باشید.

شماره 3 با آرزوی بهبودی سریع دیوید لات از COVID-19

این یکی از ستون های ناجورتری است که تاکنون مجبور به نوشتن آن شده ام. بالاتر از قانون به دلیل بی احترامی و شوخی شناخته شده است ، بنابراین یک ارسال صمیمانه در مورد یک دوست شخصی کمی عجیب احساس می شود. تصدیق اینکه شخصیت برجسته ای در دنیای حقوقی در حال حاضر با ویروس کرونا بستری است نیز عجیب است. درست است: دیوید لات ، بنیانگذار Above the Law در سال 2006 ، ویروس کرونا تشخیص داده شده است.

خوشبختانه لات بهبود یافت و به وظایف منظم خود به عنوان مقاله نویس بالای قانون بازگشت. اما تجربه دلهره آور او یادآوری کننده خطرناک بودن COVID-19 بود.

شماره 2 شرکت Am Law 100 اخراج کارمندان و سایر اقدامات کاهش هزینه را اعلام می کند

به طور کلی ، اخراج کارمندان به عنوان آخرین هزینه برای کاهش هزینه های شرکت است. بنابراین ، هنگامی که یک شرکت Biglaw شروع به قطع وکلا از لیست حقوق و دستمزد می کند ، ما توجه می کنیم.

طبق منابع مختلف در این شرکت ، وامبل باند دیکینسون بعد از ظهر جمعه یک سری اقدامات کاهش هزینه را اعلام کرد. این شامل اخراج کارمندان ، اخراج کارمندان و کاهش جبران خسارت وکالت برای افراد باقیمانده در شرکت است. همانطور که یک راهنما گزارش می دهد:

FYI Womble Bind Dickinson امروز بعد از ظهر در مورد اخراج و اخراج کارمندان به همکاران و کارمندان خود اعلامیه کرد. آنها همچنین کاهش 10 درصدی دستمزد را برای هرکسی که بیش از 100 هزار دلار درآمد داشته باشد و درصد کمتری را در محدوده 50 تا 100 هزار دلار و محدوده زیر 50 هزار دلار اعلام کردند. اعلامیه از طریق تماس کنفرانسی صورت گرفت. هنوز هیچ یادداشتی برای کسی ارسال نشده است

احساس خیلی شبیه سال 2009 اینجاست.

شماره 1 آنچه بیگلاو درباره ناآرامی های فراگیر ملت می گوید

داستان برتر من بالای قانون 2020 دقیقاً نحوه واکنش بیگلاو به ناآرامی های ناشی از قتل جورج فلوید را مستند کرد.

انتقاد ناعادلانه از بیگلاو نیست که بگوییم آنها از جامعه ای که در ظاهر به آن خدمت می کنند جدا شده اند. آنها اغلب در دنیای مالی بالا فعالیت می کنند و شرط می بندند که دعوای شرکتی که احساس می شود از زندگی روزمره خیلی ها کنار گذاشته شده است. اما این مسئله در مورد سال 2020 است ، این مهارت در آوردن مشکلات جهان به درب ورودی شما است.

بنابراین در پی اعتراضات به نژادپرستی ناشی از مرگ جورج فلوید زیر زانوی افسر پلیس درک شووین ، بیگلاو چگونه پاسخ می دهد؟ هر بنگاه اقتصادی پاسخ خود را از طریق بتن (اهدای منابع و ساعات کار اضافی) به نمادین (ابراز خشم) به سکوت خواهد داشت (کار هرگز در بیگلاو متوقف نمی شود). بالاتر از قانون متعهد شده است که واکنش های همه شرکت های Biglaw را ثبت کند.


عکس سرکاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون و مجری برنامه است پادکست Jabot. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر و او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer