Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

بسیاری از گفتگوهای من این روزها حول محور برنامه ریزی افراد جویای کار برای مشاغل خود بعد از کرونا است. اغلب می پرسم: آینده کار برای شما چگونه است؟ آیا می خواهید در یک موقعیت کاری از راه دور بمانید یا خود را در حال تغییر کار به یک دفتر می بینید؟ چه چیزی باعث شده که بخواهید حرفه خود را به سمت جدیدی تغییر دهید؟ از زمان شروع COVID-19 چه چیزی برای شما در محل کار تغییر کرده است؟

همه اینها س questionsالات معتبری هستند و هیچ پاسخ اشتباهی وجود ندارد. به نظر می رسد اجماع شکاف بین تمایل به کار از راه دور دائمی یا وضعیت کاری ترکیبی (چند روز در دفتر و چند روز WFH) است. بسیاری علاقه مند به امکان جابجایی به شهر یا ایالت جدید هستند. بسیاری متوجه شده اند که شرکت های آنها بر فرهنگ یا رفاه تمرکز ندارند و بازسازی های درون سازمانی این را به طور مستقیم نشان داده است.

بازار حقوقی در سال گذشته دچار تحول عمیقی شده است. وکلای فعال تری در LinkedIn (افزایش مهارت های دیجیتالی) ، استخدام بیشتر (افزایش شبکه های شغلی) و بحث های بازتر پیرامون سلامت روان (رفاه بالاتر) وجود دارد. این سال گذشته به علاوه همه گیری همه گیر ، قدرت انعطاف پذیری ، سازگاری ، مدیریت بحران ، شبکه های اجتماعی و قدردانی فوق العاده را به ما آموخته است. با این حال ، استرس احساس تنگ بودن در فضاهای موقت میز کار ، ناتوانی در تشخیص زمان شروع/توقف کار ، و فراوانی فراوان تماس های زوم که می تواند ایمیل باشد را مجدداً تأیید کرده و به ما یادآوری کرده است.

تغییر زیادی در نحوه نگرش بسیاری از وکلا به کار و خواسته های آنها در دراز مدت از مشاغلشان وجود دارد. بیشتر اینها به خاطر پارادوکسی است که حرفه ما به آن قبل از کووید معتقد بود: زمان حضور در دفتر برابر با بهره وری بیشتر و علاقه به کار است.

وضعیت اجباری WFH همه چیز را ترمز کرد. این به ما نشان داد که برنامه های کاری انعطاف پذیر و کار از راه دور امکان پذیر و بسیار سودآور است. این باعث شد بسیاری از افراد متوجه شوند که زمان از دست رفته با خانواده را سپری می کنند. چک های اداری 6 بعد از ظهر به گذشته تبدیل شد – همه ما می توانیم وارد Zoom شویم ، مشاغل در بالا ، jammies در پایین ، و هنوز هم بیشتر از آنچه پیش بینی می کردیم کار کنیم. شام های هفتگی و حمام کردن با کودکان در حال حاضر به جای یک بار در هفته عادی است. در نتیجه ، بسیاری از وکلا حاضرند از شهرت بیگلاو ، اعتبار 25 ثروت یا حقوق بیشتر در ازای فرهنگ کاری بهتر که شامل گزینه های کاری انعطاف پذیر و رفاه بالا می شود چشم پوشی کنند.

با افزایش تعداد COVID-19 در سراسر کشور به دلیل نوع دلتا ، بسیاری از وکلا (و متخصصان در این زمینه) در حال پیکربندی مجدد آینده کار در دراز مدت هستند. حمل و نقل عمومی ، رفت و آمد طولانی و ساعات کاری بیشتر در حال حاضر کمتر از ایده آل است. استرس بازگشت کودکان به مدرسه شخصی (یا ادامه تحصیل در خانه/یادگیری مجازی) را نیز به آن بیفزایید و آینده شغلی برای بسیاری از افراد بیش از حد معمول اضطراب ایجاد می کند. همچنین سروصدای واکسن های اجباری و گذرنامه واکسن در شهرهای خاصی در سراسر کشور وجود دارد. خیلی چیزها برای ما تغییر کرده است حتی بدون اینکه بدانیم. با بازگشت به مارس 2020 ، ما نمی دانستیم که چگونه این اتفاق می افتد. سناریوهای فرضی جدیدی وارد شده است بدون اینکه ما حتی متوجه آن باشیم.

همانطور که در حال ورود به چرخه جدید ناشناخته ها در همه گیری هستیم ، یک چیز مسلم است: مهارت های آموخته شده ما به عنوان وکلا ما را برای حرکت در تغییرات ناگهانی و پیش بینی نشده در محل کار مجهز می کند. به مهارتهای سخت و نرم ما که در این مدت استفاده کرده ایم فکر کنید – مدیریت بحران ، حل تعارض ، برنامه ریزی تجاری و مدیریت نیروی کار. اینها مهارت هایی هستند که باید قبل از COVID-19 به آنها تسلط داشتیم ، و اکنون ما آنها را در آزمایش واقعی قرار می دهیم: مدیریت عدم قطعیت با ظرافت و استفاده از آن ویژگی های شخصیتی نوع B.

آینده کار برای شما در جهان پس از COVID چگونه است؟ دوست دارم بدانم که آیا در این مدت تصفیه شده یا در حرفه حقوقی خود تغییر جهت داده اید. با خیال راحت با من از طریق ایمیل ، LinkedIn یا یکی دیگر از کانال های رسانه های اجتماعی من تماس بگیرید.


وندی واینر وکیل ، متخصص شغل و بنیانگذار شرکت است گوروی نویسندگی، برنده جایزه شرکت خدمات رزومه نویسی. وندی برندهای شغلی و شخصی قدرتمندی را برای وکلا ، مدیران و رهبران C-suite/Board برای جستجوی کار و ردپای دیجیتالی خود ایجاد می کند. او همچنین برای نشریات اصلی درباره مشاغل جایگزین وکلا ، نام تجاری شخصی ، داستان سرایی LinkedIn ، استراتژی شغلی و روند جستجوی کار می نویسد. می توانید از طریق ایمیل در او تماس بگیرید [email protected]، با او در ارتباط باشید لینکدین، و او را در توییتر دنبال کنید thewritingguruبه

logo-footer