Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

حتی قبل از آن که بیماری همه گیر اقتصاد جهان را به سمت لپ تاپ و میزهای غذاخوری سوق دهد ، دفاتر فیزیکی در دنیای تجارت از مد افتاده بودند. شرکت های بین المللی مانند چهار شرکت بزرگ حسابداری بوده اند آزمایش هتلینگ و مفاهیم مشابه برای کاهش ردپای املاک و مستغلات آنها برای سالها. هنگامی که بحران COVID-19 شروع به کار کرد ، این روند به بیش از حد افزایش یافت. شرکت های فناوری مانند فیس بوک ، گوگل و اینتل به کارمندان خود گفته اند که حداقل تا تابستان سال 2021 در خانه کار کنند. REI اخیراً تصمیم گرفته است به جای اینکه به محوطه دانشگاه جدیدترین دفتر مرکزی خود بفروشد ، به فروش برسد. آینده ای که مدتها پیش بینی شده است به نظر می رسد سرانجام کار از راه دور به ما تحمیل شده است.

اگرچه بنگاه های حقوقی به طور کلی روند انتقال نیروی کار خود به کار از راه دور را دنبال کرده اند ، اما بسیاری در دنیای حقوقی همچنان پیش بینی بازگشت به دفتر را دارند. به نظر می رسد در میان شرکای مدیریت دفتر حقوقی که با آنها صحبت کرده ام ، اشتیاق کمی برای پایدار نگه داشتن وضعیت فعلی امور وجود دارد. اکثر آنها انتظار تغییر پایدار را دارند ، اما آنها همچنین معتقدند که تأثیر کلی آن در بلند مدت کمتر از انتظار است. در کمال تعجب ، چندین رهبر دفاتر حقوقی حتی یک اولویت استراتژیک را تعیین کرده اند تا در نهایت مهار COVID-19 ، به سرعت طبیعی قبل از همه گیری برگردند.

آیا این رهبران دفاتر حقوقی پیشگام هستند ، از تماس با آنها خلاص نیستند یا به سادگی در اجاره های طولانی مدت حبس شده اند؟ پاسخ ممکن است هر سه باشد.

تنها ثابت تغییر می کند

قانون به طور سنتی در اتخاذ تغییرات در دنیای تجارت گسترده تر کند است ، اما در این مورد من تصور می کنم که شرکت های حقوقی سال 2022 و بعد از آن مانند سال 2020 به نظر می رسند. غیرمجاز به مکان فیزیکی هیچ کس دوست ندارد که وقت خود را در رفت و آمد که می تواند صرف عزیزان ، بهبود شخصی ، صورتحساب اضافی یا فقط چند چشم خواب دیگر شود ، دوست دارد. همچنین یک چیز مغذی برای روح وجود دارد: میخ زدن یک استدلال در دادگاه یا نهایی کردن یک مذاکره هشت رقمی هنگام پوشیدن دمپایی Ugg. رهبری دفتر حقوقی که انتظار دارد همه افراد هفته ای به 50 ساعت معمول در دفتر کار برگردند ، احتمالاً اکنون که همه گیری اثبات کرده است که می توانیم کارهای خود را در اتاق های اضافی و مهمانسراها انجام دهیم ، در برابر این تصور مقاومت می کنند.

سپس بحث دلار و سنت خالص وجود دارد. همانطور که اجاره نامه های اداری بالا می رود و شرکت ها اقدام بعدی خود را ارزیابی می کنند ، فریب پس انداز پول برای اجاره باید قوی باشد. املاک و مستغلات بعد از پرسنل معمولاً دومین مورد بزرگ در برگ هزینه های شرکت است. هر دلار پس انداز شده ، دلار دیگری در پایان سال تقسیم مشارکت باقی مانده است. اکثر مشارکت ها با کاهش هزینه ها و چاق شدن کیف پول خود روبرو می شوند.

چه چیزی باقی خواهد ماند

با این حال من انتظار ندارم که بازار قانونی املاک و مستغلات یک شبه از بین برود. حداقل دو دلیل قوی برای شرکت ها برای حفظ حداقل فضای اداری اختصاصی وجود دارد: همکاری و مشتری.

فضای اداری هم به روشهای عملی واضح و هم روشهای کمتر واضح و جذاب ، همکاری را تقویت می کند. برخی از روش ها نمی توانند روی لپ تاپ و تلفن همراه و همچنین برخی دیگر کار کنند. اصحاب دعوی بعضی اوقات هنوز هم نیاز به ذخیره و بررسی اسناد و مدارک فیزیکی دارند. بسیاری از واسطه ها هنوز اتاقهای کنفرانس را به اتاقهای بزرگنمایی بزرگ برای مذاکره ترجیح می دهند. وکلای معاملاتی ممکن است دریابند که معاملات با شرایط بهتر شخصاً بدون تاخیر و قطع ارتباط تیم های مایکروسافت بسته می شوند. در اختیار داشتن فضای اختصاصی برای رفع این نیازها منطقی است. حتی اختصاصی ترین شرکت های حقوقی مبتنی بر ابر نیز دوست دارند فیشر برولیز فضای اداری را حفظ می کند. در همین حال ، هیئت منصفه هنوز در مورد اینکه آیا شرکت هایی با ریشه خشت و خمپاره انداز قادر به انتقال به دنیای دیجیتال هستند ، در حالی که روحیه را بالا نگه داشته و احساس انزوا را پایین نگه دارند ، هنوز اظهارنظر نمی کند.

خوب یا بد ، زیرمجموعه ای از مشتریان – هر چند در حال کاهش – نیز وجود دارد که هنوز هم ممکن است مورد توجه اجسام براق یک شرکت حقوقی فانتزی قرار بگیرند. کسانی هستند که می خواهند با انبوه فرش یا براق بودن مجسمه لابی بدانند که شرکتی که آنها به دنبال استخدام آن هستند بسیار هوشمند ، قوی و گران است تا ارزش وقت خود را داشته باشد. برخی از تصمیمات در مورد استخدام یک دفتر حقوقی هنوز ممکن است هنگام بلند شدن آسانسور و خروج مشتری از منطقه پذیرایی انجام شود. ممکن است تئاتر خالی به نظر برسد ، اما اگر برای برخی از مشتریان مهم باشد ، موضوعی است که باید جدی بگیریم.

جایی که عجیب می شود

بنابراین ، هر روز که گذر از آن ضروری است ، دفاتر لوکس خصوصی وکالت هستند که بسیاری از ما با مفهوم اصلی وکالت در ارتباط هستیم. اینجاست که می بینم بیشترین بازنگری در طرح شرکت حقوقی سنتی انجام می شود. برخی از شرکت ها ممکن است به طور کامل به نفع کار در خانه دفاتر را رها کنند یا به مفاهیمی مانند هتل بزرگ چهار بروند. برخی دیگر ممکن است به وکلای خود این امکان را بدهند که از جیب خود برای فضای اداری و مبلمان هزینه کنند. بعضی دیگر ممکن است دفاتری داشته باشند که نیمی از اندازه رد پای فعلی آنها باشد. من انتظار دارم آزمایشاتی را در راه حل های دفتری و در نهایت مدل های کاملاً مقرون به صرفه و مقرون به صرفه خدمت در صنعت حقوقی بیش از آنچه در دهه های گذشته داشته ایم ، ببینم.

در همین حال ، من حداقل تعجب نمی کنم اگر برخی از پس اندازهای کوچک شدن دفاتر وکالت برای ارتقاred فضاهای باقی مانده بازگردانده نشود. این امر به ویژه اگر تقاضای بیشتر بازار برای املاک و مستغلات تجاری کاهش یابد ، قیمت ها را کاهش می دهد. برخی از پس اندازها می تواند صرف موفقیت در پیش بینی موفقیت مشتریان جدید و مداوم ، یا پرورش و رشد روحیه وكیل و كارمندان و فرهنگ مستحكم از طریق تقویت مشاع و اتاق های همکاری باشد. شرکت هایی که می خواهند دفاتر وکالت خود را کاهش دهند اما پرسنل خود را راضی نگه دارند ، ممکن است سالن ها ، فضاهای قهوه خانه مانند ، فضاهای ساکت ، اتاق های پرستاری و دیگر کالاهای رایج را تجربه کنند که به روش های بسیار مقرون به صرفه تری جامعه و لذت را فراهم می کند.

من در مورد چشم اندازهای Biglaw برای آزمایش و رشد صعودی هستم. مشوق ها ، اعم از شخصی و جمعی ، مردم محور و کاملاً مالی ، همه با هم مطابقت دارند تا ما را به سمت راه حل های موثرتر ، جالب و متناسب با املاک و مستغلات سوق دهند.

مهم نیست که این دفاتر جدید چگونه شکل می گیرند ، شما می توانید مطمئن باشید که وکلا و سایر متخصصان حقوقی به طور منظم تری در داخل و خارج از فضا شناور می شوند. روزهای پنج یا شش روز در هفته در دفتر برای همیشه از بین رفته است – مهم نیست که چقدر برخی از رهبران دفاتر حقوقی سعی می کنند آن را از بین ببرند. در دنیای رقابتی ، اگر بنگاه ها سیاست های انعطاف پذیر کار از راه دور را اتخاذ نکنند ، کارمندان به شرکت هایی که این کار را انجام می دهند واگذار می شوند.

پس از همه ، چرا ما می توانیم Uggs یا کفش های لباس را انتخاب کنیم وقتی که می توانیم هر دو را داشته باشیم؟


جیمز گودنو مدیر عامل و شریک مدیر شرکت NLJ 250 است کریگ فنمور. در سن 36 سالگی ، وی جوانترین مدیر اجرایی شناخته شده یک شرکت حقوقی بزرگ در ایالات متحده شد. وی JD خود را از دانشکده حقوق هاروارد و گواهینامه های مدیریت تجارت دوگانه از MIT را در اختیار دارد. وی در حال حاضر در دانشکده تجارت قاضی دانشگاه کمبریج (انگلستان) تحصیل می کند ، جایی که در حال کار برای کارشناسی ارشد در زمینه کارآفرینی است. جیمز یکی از نویسندگان کتاب است انگیزه هزاره ها، که در رده انتشار نسخه جدید مدیریت کسب و کار در آمازون به رتبه یک رسید. وی و همکارانش به عنوان یک تمرین دهنده ، یک فناوری مبتنی بر فناوری را ایجاد و اجرا کردند عمل شاکیان و مدل تجاری می توانید با جیمز در توییتر (JamesGoodnow) یا از طریق ایمیل با وی در آدرس ارتباط برقرار کنید James@JamesGoodnow.com.

logo-footer