Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اد توجه داشته باشید: این آخرین قسمت از سری پست های مربوط به مادر شدن در حرفه وکالت است ، با همکاری دوستان ما در MothersEsquireبه خوش آمدید ژوزلین ژان لوئیس هاردریک به صفحات ما. کلیک اینجا اگر می خواهید به MothersEsquire کمک مالی کنید.

اگر به اندازه کافی مشتاق هستید ، متوجه خواهید شد که اکثر محیط های شرکتی از نظر ظاهر شخصی بر اساس نیروی کار سفید ، با استانداردهای “حرفه ای” مطابقت دارند.

موها ، به ویژه ، ناحیه ای است که افراد رنگین پوست به طور ناعادلانه در آن آسیب دیده اند. بسیاری از افراد رنگین پوست ، به ویژه سیاه پوستان ، موهای محکم پیچیده ، پیچیده و فر دارند. تلاش برای مطابقت موها با استانداردهای حرفه ای در نیروی کار آمریکایی به طور معمول به این معنی است که موها را در معرض حرارت شدید و درمانهای شیمیایی قرار دهید تا موها صاف شوند یا نصب اکستنشن ، بافت یا کلاه گیس های گران قیمت و با مراقبت بالا. به لطف قانون CROWN ، بسیاری از افراد در از دست دادن شغل یا فرصت های ارتقاء خود احساس امنیت بیشتری می کنند.

بیایید کمی به نظافت حرفه ای در محل کار و قانون تاج بپردازیم که برای نجات تاج های طبیعی و زیبا ما آمده است.

تعریف “نظافت حرفه ای”

می توان استدلال کرد که “حرفه ای گری” بر اساس جانبداری ضمنی است ، به ویژه هنگامی که به نظافت مو می آید. در حالی که مطابقت برخی افراد بدون زحمت ، این استاندارد می تواند دلیل اصلی اعزام زنان و مردان سیاه پوست به منابع انسانی باشد. این درگیری به دلیل شکایت های مربوط به “مدل موهای غیرحرفه ای” ایجاد می شود. این مدل موها ممکن است برای برخی از افراد ناآشنا و عجیب باشد ، اما در بخش بزرگی از فرهنگ سیاه پوستان در آمریکا معمول است.

کارفرمایان تأکید می کنند که چنین سیاست هایی برای حفظ محیط کار حرفه ای ضروری است. اما آیا واقعا اینطور است؟ در دهه گذشته ، این سیاست ها (مانند ممنوعیت برخی از مدل موها ، نیاز به چهره های تراشیده و ممنوع کردن موها ، شانه ها و قوزک ها) به دلیل تأثیر تبعیض آمیز آنها بر کارکنان سیاه پوست با واکنش منفی روبرو شده است.

این حتی با توجه به تنوع مدل موهای سیاه مانند:

  • آفروس طبیعی
  • پیچ و تاب
  • Dreadlocks ، همچنین به عنوان locs شناخته می شود
  • بافته های جعبه ای
  • گره های بانتو
  • پف های زیاد و کم
  • پیچ های بیرون و دور بافته را بپیچانید
  • میکرو بافته ها
  • گوشه ها و پیچ و تاب های تخت

افرادی که این مدل موها را انتخاب می کنند به دلیل نقض قوانین نظافت ، بازتاب و مقاومت خواهند داشت. سازمان هایی مانند شرکت ها ، ارتش و حتی مدارس می خواهند کارکنان خود را با استانداردی که در درجه اول یورو مرکز است مطابقت دهند. سالهاست که صنایع تحت کنترل و تسلط اصلی نیروی کار حرفه ای سفیدپوست هستند. با افزایش تنوع و فراگیر شدن نیروی کار ، سیاست های نظافت نیز باید متناسب با آن تنظیم شود.

بسیاری از مواقع زبان این سیاست ها به صورت “مرتب” ، “مرتب” ، “حواس پرت کننده” یا در غیر این صورت خیلی “قومی” کدگذاری نمی شود. در حقیقت ، آنها به دنبال نیروی کار با موهایی هستند که صاف یا بریده به نظر برسند تا بافت مو را پنهان کنند. اما برای اینکه سیاه پوستان به این ظاهر صاف دست پیدا کنند ، باید گرما و مواد شیمیایی زیادی را پشت سر بگذارند که در دراز مدت به موها آسیب می رساند ، هزینه زیادی دارد و زمان بر است.

اگرچه برخی از مدل موها ، مانند گره های بانتو با شاخ های کوچک بیرون آمده ، حالت معمولی تری دارند ، اما طبیعی است که در موها “حواس پرت کننده” چه اشکالی دارد؟

تاریخچه مختصر در مورد Dreadlocks

اولین نمونه شناخته شده از قفل ها به مصر باستان برمی گردد. مدل مو را می توان در مصنوعات مصری (یعنی مومیایی ها) یافت.

کتاب مقدس همچنین در داستان سامسون و دلیله بازگو کننده قفل های مخوف است ، جایی که “هفت قفل بر سر مرد” قدرت او را تعیین می کند. همچنین ، رومیان سلت ها را مویی شبیه مار داشتند. وایکینگ ها و یونانی ها نیز قفل می پوشیدند. حتی در زمان های قدیم ، قلم ها در قسمت هایی از آسیا ، استرالیا ، آمریکای جنوبی و اخیراً در ایالات متحده استفاده می شد.

راستافاریسم

اکثر مردم Dreadlocks را با Rastafarians مرتبط می کنند ، اما این کاملاً متفاوت است. راستافاریسم در دهه 1930 با تاجگذاری امپراتور اتیوپی ، راس تفری ، ظهور کرد. بعداً ، تهاجمی صورت گرفت و هنگامی که او مجبور به تبعید شد ، رزمندگان نذر کردند موهای خود را کوتاه نکنند تا زمانی که راس تفری به کار گرفته شود. اما اگرچه راستافاریس بیشتر با این مدل مو شناخته می شود ، اما اکنون ریشه های خود را در سراسر جهان گسترش داده است.

اجازه دهید اکنون به dreadlocks و محیط کار بازگردیم.

آیا می خواهید منصف باشید؟ مو را در نظر بگیرید!

بسیاری از شرکت ها خود را مترقی و فراگیر می دانند ، اما آیا سیاست های آنها با پیام آنها مطابقت دارد؟ فراگیر بودن تنها به معنی استخدام نیروی کار متنوع نیست. همچنین به این معنی است که شما اطمینان حاصل می کنید که نیروی کار به عنوان خود اصیل خود در جامعه محل کار استقبال می کند.

این قابل درک است که مردم معمولاً آنچه را که نمی فهمند دوست ندارند. و موهای سیاه ، بسیار پیچیده است – حتی برای افراد سیاه پوست. ما انواع مو (4a ، 4b ، 4c ، و غیره) ، تخلخل مو و تراکم مو داریم. بدون ذکر همه بافتهای مختلف و پدیده ای به نام انقباض. این همان چیزی است که باعث می شود موهای سیاه بسیار متنوع باشند ، زیرا می توان آنها را در انواع مدل موها دستکاری کرد. موها به دلیل تنوع و برنامه نگهداری کم از آنها به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین مدل موها-به ویژه در زمان همه گیری COVID-19-هستند. همچنین به بسیاری از افراد این امکان را می دهد که بافت طبیعی موهای خود را به طور اصیل بپوشند.

اگرچه بسیاری از سازمانها به نام “حرفه ای گری” از استاندارد قدیمی نظافت استفاده می کنند. قانون CROWN را وارد کنید ، که به دنبال اصلاح تبعیض بر اساس “مدل مو” است ، که در نهایت تأثیر متفاوتی بر سیاه پوستان و سایرین با موهای بلند دارد.

قانون CROWN

قانون CROWN که مخفف ایجاد جهانی محترمانه و باز برای موهای طبیعی است ، تبعیض علیه دیگران را به دلیل موهایش غیرقانونی می کند.

شما فکر می کنید چنین قانونی در همه 50 ایالت به تصویب رسیده است ، اما متأسفانه ، تصویب نشده است. فقط 10 ایالت این قانون را به رسمیت می شناسند: دلاویر ، نیوجرسی ، کالیفرنیا ، کانکتیکات ، واشنگتن ، مریلند ، کلرادو ، ویرجینیا ، نیویورک و نبراسکا.

این قانون تضمین می کند که هرکسی که موهای طبیعی خود را انتخاب کند یا از مدل موهای محافظ استفاده کند ، مجازات نخواهد شد. به عبارت دیگر ، موهای طبیعی و موهای شما حرفه ای هستند.

خبر خوب

در 22 سپتامبر 2020 ، این قانون توسط مجلس نمایندگان در سطح فدرال تصویب شد. با تصویب قانون تاج ، تبعیض مو در همه ایالت ها غیرقانونی می شود. اکنون همه نگاه ها به سنا دوخته شده است زیرا ما یک قدم به حذف تبعیض مو در سراسر کشور نزدیک می شویم.

تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که دادخواست را برای تقاضای قانونگذاران ایالتی برای حمایت از این لایحه امضا کنیم.

تغییری در راه است

حتی زمانی که منتظر تصمیم سنا هستیم ، مردم از این تبعیض بیمار و خسته شده اند. مارکوس شوته ، وکیل را در نظر بگیرید ، که هنگام شروع رشد موهای خود در سال 2002 بیش از چند ابرو بالا آورد و از کوتاه کردن آنها خودداری کرد تا به این نتیجه برسد که ظاهر او هیچ ارتباطی با حرفه او ندارد. و مطمئناً اینطور نیست زیرا مارکوس یک وکیل خوب است و شرکت حقوقی خود را در نشویل دارد.

اگرچه برای او آسان نبوده است. به او نه تنها گفته شده که اگر وکالت خود را قطع نکند ، وکیل موفقی نخواهد بود ، او همچنین از ارتقاء های متعدد صرفنظر می کند زیرا “با ظاهر مناسب نیست”. با وجود همه اینها ، او به خود اصیل خود پایبند بود ، که او را مجبور کرد تا شرکت خود را باز کند. او می خواست مشتریان و کارکنانش با او ارتباط برقرار کنند.

صنعت حقوق ، مانند سایر صنایع ، به پذیرش ، تنوع و شمول نیاز دارد. نه فقط از طریق دهان به دهان و روی کاغذ ، بلکه به روشهای معنی دار و واقعی. به عنوان مثال ، بسیاری از وکلای برجسته ، قضات و قانونگذاران از مدل مو استفاده می کنند ، از جمله قاضی Ketanji Brown Jackson که رئیس جمهور جو بایدن به تازگی به عنوان دادستان کل مریک گارلند به عنوان جانشین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در ناحیه کلمبیا انتخاب کرده است. کاندیدا کانادا جکسون آکیوومی ، نامزد دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده در حوزه هفتم ، که از سال 2010 تا 2020 به عنوان مدافع عمومی فدرال خدمت کرده و در یک شرکت حقوقی بزرگ ملی شریک است. و گوئن مور نماینده کنگره در منطقه 4 کنگره ویسکانسین ، فقط نام سه مورد را ذکر کردند.

در اینجا یک ویدیوی عالی ارائه شده است تاریخچه موهای سیاه و قانون


ژوزلین ژان لوئیس هاردریک ، Esq. پروفسور دانشگاه میشیگان وسترن- دانشکده حقوق Thomas M. Cooley’s Tampa Bay Campus ، بنیانگذار Diversity Access Pipeline، Inc.’s Journey to Esquire® Programs ، نویسنده کتاب کودک ، کارآفرین اجتماعی و وکیل مامان است. برای اطلاعات بیشتر ، مراجعه کنید www.joselinehardrick.comبه

logo-footer