Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

جدیدترین رحم اجاره ای رسوایی یکی از افراد مشهور چینی است که توسط دوست پسر سابق خود متهم شد که دو کودک متولد ایالات متحده و جانشین خود را رها کرده است. ژنگ شوانگ ، بازیگر زن چینی ، از چند سال گذشته عاشقانه با تهیه کننده تلویزیون چین ژانگ هنگ همکاری داشته است. هفته گذشته ، ژانگ در Weibo (مانند اینستاگرام چینی) فاش کرد که از یک سال گذشته در مراقبت از دو فرزند زوج ، که ژنگ آنها را رها کرد ، در ایالات متحده گیر کرده است. او تصاویری از گواهی تولد نوزادان را منتشر کرد – یکی در دسامبر 2019 در کلرادو متولد شد ، دیگری در ژانویه 2020 در نوادا متولد شد ، هر کدام “Shuang Zheng” به عنوان مادر و “Heng Zhang” به عنوان پدر نامگذاری شده اند.

آیا واقعیت دارد؟

بسیاری از ما تمایل به اعتماد به پست های شبکه های اجتماعی نداریم. اما قطعاً نشانه هایی وجود دارد که ژانگ رسیدها را در اختیار دارد. این داستان توسط تعدادی از منابع خبری از جمله نیویورک تایمز و سی ان ان انتخاب شده است. در حالی که رسانه های آمریکایی از هر دو طرف راهرو با انتقاد روبرو شده اند ، من باید اعتقاد داشته باشم که برخی از رسانه های خبری بزرگ قبل از اجرای مطلبی در مورد حادثه ، بررسی واقعیت انجام داده اند. و ، به عنوان یک وکیل کلرادو ، و همچنین والدین یک کودک متولد کلرادو ، می توانم بگویم که گواهی تولد کلرادو قانونی به نظر می رسد.

او اولین سلبریتی نیست که ذهنش را تغییر دهد

متأسفانه ، این اولین بار نیست که پدر یا مادر مورد نظر در یک قرارداد اجاره ای نظر خود را در مورد تمایل به والدین خود تغییر می دهند. اگرچه این تعداد چند ساله است ، اندرو وورزیمر ، وكیل مددكاری فن آوری تولید مثل قبلاً آماری را به اشتراک گذاشته است كه از بیش از 148،000 زایمان جایگزین كه از سال 1979 ردیابی شده است ، 13 جانشین حاملگی اقدام به تغییر عقاید خود كرده اند. در حالی که 89 والد مورد نظر سعی کرده اند نظر خود را تغییر دهند. بنابراین در حالی که وضعیت ژنگ هنوز از نظر آماری بسیار غیر معمول است ، مطمئناً او تنها نیست.

و ژنگ اولین سلبریتی هم نیست که در این وضعیت قرار بگیرد. در سال 2016 ، Sherri Shepherd ، میزبان سابق The View بود کم شده نبرد دادگاه او برای نپذیرفتن تعهدات والدین در قبال پسر جانشین خود. چوپان و شوهر آن زمان لامار سالی اقدامات جدی را برای داشتن یک فرزند مشترک انجام دادند. آنها به دنبال کمک یک کلینیک باروری بودند ، تخمک اهدایی دریافت کردند و جنین تشکیل دادند. این دو با یک حامل حاملگی در پنسیلوانیا قرارداد منعقد کردند و قرار گذاشتند که او با جنین خود یک روش انتقال جنین را طی کند.

هنگامی که زن و شوهر در دوران بارداری از هم جدا شدند ، چوپان از امضای مدارک برای تأیید اینکه وی پدر یا مادر قانونی فرزندشان است ، امتناع کرد. جانشین دادخواست را آورد. چوپان ادعا كرد كه توسط سالی اغوا شده در چارچوب جایگزینی ، و هیچ مسئولیتی در قبال كودك ندارد.

دادگاه آن را خریداری نکرد. قاضی متوجه شد كه چوپان پدر و مادر كودك است و مسئول پرداخت های قابل توجه ماهیانه حمایت از كودك است.

در اینجا ، ژنگ قبلاً در شناسنامه به عنوان مادر فرزندان نامگذاری شده بود. در کلرادو ، این بدان معنی است که وی در تأیید مادر بودن کودک خود و همچنین یک دادخواست و اسناد پشتیبان ، نامه ای را امضا کرده است. یک قاضی پس از آنکه از بیمارستان تولد به Vital Records کلرادو می رود ، حکمی صادر می کند که او را به عنوان والدین نام می برد و این حکم در برنامه شناسنامه وجود دارد. انتظار دارم روند مشابهی در نوادا به نظر برسد.

هیچ پروسه قانونی وجود ندارد که پدر یا مادر مورد نظر – که دیگر آنقدر “قصد” ندارند ، زیرا آنها سعی می کنند از والدین خارج شوند – فقط تصمیم خود را تغییر دهند. و فرزندخواندگی یک گزینه نخواهد بود ، مگر اینکه هر دو والدین توافق کنند که فرزندان را برای فرزندخواندگی در نظر بگیرند. طبق قوانین ایالات متحده ، ژنگ پدر و مادر آن كودكان است و كاملاً در قبال رفاه آنها به همان نسبت كودكانی كه مستقیماً به دنیا آورده بود ، مسئول است.

آیا قوانین شکسته شد؟

پرونده ژنگ بحث در مورد اخلاق و قانونی بودن رحم اجباری را در چین و جاهای دیگر افزایش داده است. چین در حال حاضر متخصصان پزشکی خود را از انجام روش های جایگزینی برای بیمارانشان منع کرده است. اما این مانع رفتن شهروندان چینی به خارج از کشور برای انجام این روش ها نمی شود. خود ژنگ بیانیه ای صادر کرد و گفت که “این برای من یک موضوع بسیار ناراحت کننده و خصوصی است” و گفت که او قانون چین را نقض نکرده است. اما قانون آمریكا در مورد ترك فرزند كودكی كه از رحم اجدادی متولد شده است چه می گوید؟

آیا رحم جایگزین شاه ماهی قرمز است؟

در هر ایالت ایالات متحده ، کنار گذاشتن کودک ، جرم است. گرچه ممکن است تعریف دقیق در هر ایالت متفاوت باشد ، کلرادو شامل شرایطی می شود که “والدین حضانت بدنی کودک را به مدت شش ماه یا بیشتر تسلیم کرده است و در آن دوره ، والدین تمایلی به از سرگیری حضانت فیزیکی کودک یا برای مراقبت از کودک ترتیب قانونی نداده است. ” برای اتباع خارجی هیچ استثنائی وجود ندارد و همچنین از نحوه تولد کودک نیز هیچ استثنائی وجود ندارد ، بنابراین به نظر می رسد اگر داستان همان چیزی باشد که گزارش شده است ، ژنگ ممکن است دچار مشکل جدی حقوقی شود.

رها کردن در قلب غم انگیز این داستان قرار دارد. در حالی که من هرگز آماری ندیده ام ، اما من گمان می کنم که کودکان متولد شده کمتر از کودکان بدون جایگزین رها می شوند ، زیرا والدینی که از طریق رحم اجباری اقدام به بارداری می کنند ، غالباً برای باردار شدن بسیار تلاش می کنند. بیشتر کودکان متولد جایگزین پس از جاده ای طولانی ، دشوار و گران قیمت برای والدین مورد نظر باردار می شوند.

در نتیجه گیری گسترده در مورد اقدامات ژنگ که منعکس کننده جایگزینی به طور کلی است ، خطر قابل توجهی وجود دارد. پرونده وی تفسیری در مورد جایگزینی به طور گسترده تر نیست ، بلکه به ویژه ترک کودک است. غم انگیز خواهد بود اگر این شرایط دلیل بر قطع والدین امیدوار از فن آوری کمک باروری به طور کلی و حاملان باردار تمایل و حمایتی تلقی شود که مایلند به آنها در آوردن کودکان بسیار متقاضی به این دنیا کمک کنند.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer