Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین


C-Span Screengrad

در زیر نسخه طولانی ستون من است که در واشنگتن تایمز در مورد پیشنهاد غیرعادی رئیس سازمان نگهبانان سوگند برای شهادت علیرغم محاکمه جنایی در انتظارش به دلیل توطئه فتنه‌انگیز ارائه شد.

در اینجا ستون است:

در حالی که تنها یک جلسه استماع برنامه ریزی شده باقی مانده است، کمیته 6 ژانویه مجلس این هفته جلسه استماع طولانی مدتی را درباره ارتباط انتقادی بین رئیس جمهور سابق ترامپ و دستیارانش با گروه های افراطی مانند پسران مغرور و وفاداران سوگند برگزار کرد.

در آغاز این جلسات، اعضای کمیته گفتند که شواهدی دال بر یک توطئه جنایتکارانه برای براندازی انتخابات ریاست جمهوری 2020 از طریق شورش در کاپیتول هیل وجود دارد. برای ایجاد یک توطئه جنایتکارانه، کمیته ادعا کرد که ترامپ و سایرین در کاخ سفید با این گروه‌ها تبانی کردند که قرار بود سربازان قیام باشند.

عضو کمیته، نماینده آدام شیف (D-Calif.) اصرار دارد که “شواهد فراوان” برای حمایت از اتهامات جنایی. همکار او، نماینده جیمی راسکین (D-Md.) گفت که کمیته نشان خواهد داد که ترامپ سازماندهی یک “کودتا” در 6 ژانویه 2021.

جلسات استماع موفق شد بسیاری از آنچه در آن روزهای حساس رخ داده بود را آشکار کند. شهادت مشروح رفتار بسیار آزاردهنده و پیشنهادهای دلخراشی دارد، اما توطئه جنایتکارانه روشنی را اثبات نکرده است. در واقع، بسیاری از شواهد به جای افزودن اطلاعات مهم جدید در مورد رفتار مجرمانه، آنچه را قبلاً می دانستیم، تقویت کرده است. اگر کمیته در مورد چنین ارجاعی به وزارت دادگستری جدی باشد، باید یک جهش کوانتومی در شواهد انجام دهد. حتی دادستان سابق و سناتور دموکرات هایدی هایت کمپ گفت که هفتمین جلسه دادگاه به او نشان داد که “من خودم به عنوان یک دادستان سابق، هر آنچه که شنیده ام، فکر می کنم گرفتن کیفرخواست بسیار سختی است.”

اگر کمیته به طور جدی می خواهد مریک گارلند دادستان کل را متقاعد کند که رئیس جمهور سابق را متهم کند، باید شواهد مستقیم و غیرقابل تعرض ارائه کند، نه شواهد غیرمستقیم بر اساس توییت های “وحشی خواهد بود”. یا شهادت یک کارمند سابق ناشناس توییتر که «به نظر می‌رسید که یک اوباش سازماندهی شده است».

جلسه هفتم زمان قابل توجهی را صرف اقدامات کرد نه توسط ترامپ اتخاذ شد – راهی عجیب برای ایجاد یک پرونده جنایی. وجود داشت پیش نویس توییت که ارسال نشد و اجراییه که بود هرگز امضا نکرد.

حتی کنجکاوتر، انتخاب شاهدان مورد انتظار از گروه های دست راستی درگیر در حمله به ساختمان کنگره بود. یکی از آنها جیسون ون تاتنهو، سخنگوی سابق تیم نگهبانان سوگند بود سالها قبل از گروه خارج شد شورش و هیچ دخالتی در هیچ برنامه ریزی یا اعتراضی در آن روز نداشت. تاتنهو، استوارت رودز، رئیس نگهبانان سوگند را به عنوان یک رهبر شبه نظامی خطرناک نامید. دیگری استفان آیرس بود که به طور غیرقانونی در 6 ژانویه وارد کاپیتول شد و بعداً درخواست کرد. متهم به اتهام فدرال رفتار بی نظم هر دو بینش‌هایی درباره افراط‌گرایی این گروه‌ها ارائه کردند، اما ارتباط مجرمانه واضحی با ترامپ نداشتند.

کمیته اکنون با پیشنهاد نسبتاً عجیبی از رودز مواجه شده است. در واقع، من نمی توانم هیچ موقعیتی را کاملاً مانند این مورد به یاد بیاورم.

با وجود متهم به توطئه فتنه انگیز و محکوم به 20 سال زندان است، گفت که هست حاضر است در مورد اعمال خود شهادت دهد مربوط به 6 ژانویه به شرطی که این کار را در ملاء عام انجام دهد تا از ویرایش یا تحریف کلمات خود جلوگیری کند.

خطرات برای رودز بسیار زیاد است و تعداد کمی از وکلای مدافع از چنین پیشنهادی حمایت می کنند. آ فارغ التحصیل حقوق دانشگاه ییلرودز می‌داند که نه تنها می‌تواند خود را به اتهامات معلق متهم کند، بلکه می‌تواند اتهامات دیگری را برای شهادت دروغ یا سایر جنایات ایجاد کند. این عملاً حق او را برای سکوت در دادگاه نفی می کند، زیرا هر گونه شهادت کمیته می تواند در دادگاه مورد استفاده قرار گیرد. این امر نه تنها به دادستان‌ها یک بررسی گسترده از رودز بدون قوانین محدودکننده شواهد می‌دهد، بلکه اگر رودز تصمیم بگیرد (که با توجه به این پیشنهاد محتمل‌تر به نظر می‌رسد) در محاکمه‌اش شهادت دهد، در معرض هرگونه تناقض قرار می‌گیرد.

برای کمیته، خطر بالقوه شهادت رودز از دست دادن کنترل و این احتمال است که او بتواند یک جلسه استماع را با اظهارات خارجی، احساسی یا نفرت انگیز ربوده باشد. من می توانم بی میلی به برگزاری یک جلسه دادرسی علنی را درک کنم. با این حال، اگر رودز سرکش می شد، کمیته همیشه می توانست جلسه استماع را خاتمه دهد.

اکنون سوال این است که آیا کمیته حاضر است ریسک یک جلسه استماع بدون سند را برای تشکیل پرونده جنایی علیه ترامپ بپذیرد؟ شاهدی دارد که می تواند چنین ادعاهایی را تأیید یا رد کند – اما این نیاز به یک جلسه استماع عمومی غیرقابل پیش بینی و غیرقابل پیش بینی دارد. این یک تولید کنترل شده توسط یک مدیر سابق شبکه نخواهد بود – اما عموم مردم شاهد بررسی واقعی یک بازیگر کلیدی خواهند بود و می توانند اعتبار و مقصر بودن او را خودشان قضاوت کنند.

این کمیته قبلاً پایه و اساس چنین امتحانی را گذاشته است و فهرست بلندبالایی از موضوعات دارد. می‌تواند از رودز در مورد عکس‌های همراهان ترامپ مانند راجر استون یا ذخیره‌سازی یک انبار تسلیحات بپرسد. می تواند شهادت قسم خورده را در مورد هر کسی تضمین کند هماهنگی با پسران مغرور و سایر گروه های افراطی.

رودز حفظ کرده است او معتقد بود که ترامپ قانون شورش را فعال خواهد کرد و آماده شد تا بخشی از یک شبه نظامی قانونی شود. شاهدان گفته‌اند که رودز از ترامپ خواسته است تا بر اساس این قانون، شهروندان را معاونت کند اما فاقد مخاطبین یا «نقاط دسترسی» در کاخ سفید این کمیته می‌تواند از او بپرسد که آیا کسی در کمپین ترامپ (یا خود ترامپ) به این باور عجیب و غریب تضمین یا تشویق کرده است یا خیر.

این کمیته یک تئوری توطئه جنایی در مورد این گروه ها و به ویژه رودز ایجاد کرده است. این فرصتی است برای بررسی یک توطئه اصلی اصلی در قالبی بدون محدودیت. البته خطراتی در اطراف وجود دارد، اما بزرگترین خطرات متوجه رودز خواهد بود. کمیته باید او را در مورد پیشنهاد او بپذیرد.Source link

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

logo-footer