Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در سال 1985 ، شرکت کوکا کولا فرمول نوشابه کلاسیک خود را تغییر داد و “کک جدید” را منتشر کرد. این محصول بسیار خوب مورد تحقیق قرار گرفت و برنامه های پرتاب آن به طور دقیق ساخته شد ، اما “New Coke” به نمونه ای از داستان نادرست در تجارت بزرگ تبدیل شد.

چرا این شرکت در وهله اول فرمول جدیدی را توسعه داده است؟ برای متن ، کوکاکولا با یک مشکل روبرو بود. آنها سالها بود که سهم بازار خود را در صنعت نوشیدنی از دست داده بودند و آزمایش های طعم کور نشان داد که حتی افراد وفادار به کک طعم پپسی را ترجیح می دهند. بنابراین کوکاکولا به دنبال ایجاد محصولی با طعم بهتر بود. آنها تلاش خود را با استفاده از همان نوع تحقیقات بازار کور ادامه دادند تا اینکه فرمولی برای “کک جدید” پیدا کردند که به پپسی ارجح است.

ظرف سه ماه پس از راه اندازی “New Coke” ، شرکت Coca-Cola مجدداً Coca-Cola اصلی را با نام “Coke Classic” معرفی کرد. “جدید کک” نام جدیدی به خود گرفت (Coke II) و در نهایت متوقف شد. در حالی که این اقدام اشتباه مورد انتقاد گسترده قرار گرفت ، با این وجود کوکا کولا توانست بهبود یابد (که موضوع کاملاً دیگری است).

مبتکران می فهمند که روش های جدیدی برای نزدیک شدن به مشکلات وجود دارد که نیاز به حل دارند. ورودی مشتری یا کاربر برای روند نوآوری موفقیت آمیز حیاتی است ، اما در صورت استفاده نادرست یا تفسیر اشتباه – به عنوان موارد برجسته راه اندازی محصول “New Coke” – یک حرکت ابتکاری می تواند نسبت به یک قوطی نوشابه که یک شب باز است ، چاپلوس تر شود.

در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به متخصصان حقوقی در درک چگونگی پیمایش و تفسیر تحقیقات برای افزایش نتایج موفقیت آمیز نوآوری کمک کند.

تحقیق تفسیر

روشهای مختلفی برای بررسی دلیل عدم موفقیت “New Coke” وجود دارد. در پایان ، تحقیقات صحیح بود ، اما تفسیر تحقیق در جایی است که دامها رخ داده است. درست است ، کوکاکولا محصول بهتری ساخته بود و مشتریان آنها موافقت کردند ، اما آنها در نظر نگرفتند که اگر فرمول آزمایش شده و واقعی کوکا کولا که مورد احترام و احترام بود از آن گرفته شود یا در ازای آن تغییر یابد ، مشتریان چگونه پاسخ خواهند داد. پیشنهاد جدید اگر کوکاکولا “جدید کک” را به عنوان یک محصول اضافی در بازار معرفی می کرد ، در حالی که همچنان نسخه اصلی آن را در دسترس مصرف کنندگان قرار می داد ، ممکن است اوضاع متفاوت باشد.

نکته در اینجا این است که نوآوران برای تفسیر نتایج تحقیق باید به عمق بیشتری بپردازند. و همچنین مهم است که یک راه حل پیشنهادی را به طور کامل با مشتریان یا کاربران بررسی کنید. این باید شامل هر چیزی باشد که تغییر می کند یا از بین می رود.

درک متن

روش دیگر برای انجام موثرتر تحقیق ، اطمینان از وجود زمینه مناسب است. سیستم های کاملی مانند طراحی متنی با استفاده از این اهرم می توان درک کاملی از کاربران یا مشتریان خود داشت. برخی از نکات و ابزارهای کمتر درگیر می تواند شامل موارد زیر باشد:

ایجاد شخصیت ها: برای یک کاربر معمولی نمایه ای را مطالعه و تعریف کنید. به آن فکر کنید مانند توصیف نقشی برای فراخوان انتخاب بازیگران در یک فیلم. حتی می توانید برای آنها نام بگذارید و برخی از ویژگیهای شخصیتی آنها ، آنچه باعث موفقیت در شغل ، تحصیلات و یا هر عامل دیگری می شود را توصیف کنید. همچنین اگر به کاربران با صفات مختلف خدمت کنید ، توسعه بیش از یک شخص کاملاً خوب است. به عنوان مثال ، ممکن است مشتریانی داشته باشید که ترجیح می دهند از طریق تلفن صحبت کنند ، در مقابل مشتریانی که ترجیح می دهند از طریق ایمیل یا متن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. مطالعه و درک ترجیحات و نیازهای مختلف کاربران شما می تواند به شما کمک کند که کدام نیازها و دیدگاه های کاربر باید در طول فرآیند نوآوری ارزیابی و مورد توجه قرار گیرد.

زمینه مبتنی بر وظیفه: برای بسیاری از مشکلات ، مهم است که بدانید کاربر یا مشتری قبل یا بلافاصله پس از اتمام کار درست چه کاری انجام می دهد. به عنوان مثال ، بگویید مشتری شما گزارشی را که شما ارائه کرده اید دوست داشته و می خواهید آن را با سایر سهامداران و بخش های سازمان خود به اشتراک بگذارید. یک مبتکر ممکن است س questionsالاتی مانند این را بپرسد:

  • چه چیزی باعث شد شما به گزارش دسترسی پیدا کنید؟
  • بعد از دسترسی به گزارش ، بعد چه کار کردید؟
  • چرا گزارش را با ارزش می دانید؟

س Quesالاتی از این دست می تواند به تفسیر بازخورد کاربران در مورد روند کار آنها کمک کند که می تواند به شما در شناسایی روش هایی که می توانید ارزش بیشتری داشته باشید ، کمک کند.

مشتری شما کیست؟ درک سهامداران

در ظاهر ممکن است فکر کنید ممکن است در حال حل مشکلی برای یک کاربر یا مشتری خاص باشید. فرض کنیم کاربر یک همکار ارشد در یک شرکت حقوقی است که توسط کارکنان مدیریت دانش شرکت پشتیبانی می شود. کاردانی ارشد کار خود را یک شریک بررسی می کند. شریک مشاور داخلی را مشاوره می دهد ، که سپس به یک رهبر تجارت کمک می کند تا در مورد خرید مهم تصمیم بگیرد. اگر بتوانید درک بهتری از اینکه کاربر شما چه کسی را پشتیبانی می کند و چگونگی عملکرد وی در سازمان بزرگتر بدست آورید ، می تواند به درک شما از نیازهای کاربر کمک کند ، شاید حتی قبل از اینکه آنها بدانند که چه چیزی نیاز دارند. این درک می تواند به شما کمک کند تا اهمیت راه حلی را که ارائه می دهید تعریف کرده و در مورد چگونگی ابداع آن راه حل برای ارائه ارزش بهتر ، تصمیمات آگاهانه بگیرید.

نوآوران می توانند با اطمینان از شنیدن و تفسیر مناسب بازخورد مشتری یا کاربر ، از مزایای آن بهره مند شوند. با استفاده از این نوع تکنیک های تحقیقاتی ، احتمال موفقیت پروژه های نوآوری بسیار بیشتر است.

سرانجام ، اگر به دنبال داستانی درباره تحقیقات مشتری هستید که منجر به راه اندازی موفقیت آمیز یک محصول نوآورانه می شود ، این مقاله را از Mental Floss در مورد تاریخچه Trapper Keeper:

اگر کسی تعجب کند که چگونه من علاقه به نوآوری پیدا کردم ، من پسر 15 ساله ای هستم که در مقاله قفسه مدرسه خود را به پدرش نشان داد!


کن کراچفیلد معاون رئیس جمهور و مدیر کل بازارهای حقوقی در Wolters Kluwer Legal & Regulator ایالات متحده است ، پیشرو در ارائه اطلاعات ، هوش تجاری ، نظارتی و راه حل های قانونی کار. کن بیش از سه دهه تجربه به عنوان پیشرو در راه حل های اطلاعاتی و نرم افزاری در صنایع دارد. می توان به او دسترسی پیدا کرد [email protected].

logo-footer