Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

خوب ، همه گیری زیادی در Biglaw تغییر کرد. بزرگترین شرکت ها سودآوری بیشتری را تجربه کردند ، اما این هزینه را به همراه داشت – به ویژه ساعات قابل پرداخت بیشتری برای همکاران. این جرقه زد رقابت شدید در بازار کاردانی جانبی. بنگاه هایی که به دنبال حفظ استعداد خود هستند شروع به پرتاب پول به سمت همکاران در قالب پاداش های ویژه کردند. هنگامی که انگیزه کافی به اثبات نرسید ، افزایش بازار بیگلاو حاکم شد.

اما این کل زمینه در Cravath چگونه بازی می کند؟

به یاد داشته باشید ، خیالات Cravath خودش متفاوت از بقیه است. سیستم Cravath در این قسمت ها افسانه ای است و همه چیز در مورد استعدادهای خانگی است. در توصیف روند استخدام خود ، وب سایت Cravath به خود می بالد به صراحت آنها وكلاي آلوده به ساير شركتهاي Biglaw را استخدام نمي كنند:

به خصوص به این دلیل که ما به طور جانبی همکاران استخدام نمی کنیم ، برای ما بسیار مهم است که به نامزدهایی که توانایی پیشرفت در محیط چالش برانگیز ما را دارند ، پیشنهاد دهیم و به همان اندازه مهم است که کسانی که پیشنهادات ما را قبول می کنند ، این کار را انجام دهند زیرا معتقدند Cravath درست است جای آنها

و قبل از اینکه سرانجام با مقیاس دیویس پولک مطابقت داشته باشند ، ما حدس و گمان کردیم برای اینکه همکاران ارشد خود را در شرکت نگه دارید ، Cravath ممکن است برای آن همکاران ارزشمند بالاتر از بازار بالاتر رود – درست مثل آنها در سال 2018 انجام دادند. البته، آنها آن نمایش را نساختند. اما این بدان معنا نیست که آنها هیچ کاری نمی کنند.

یک عقاب چشم بالای صفحه قانون جاسوسی شغلی در شرکت برای مدیر استخدام استعدادهای درخشان. هوم ، نقش “در بسیاری از جنبه های استخدام ، با تمرکز بر استخدام وکیل جانبی نقش خواهد داشت.”

این قطعاً یک چرخش جدید برای کراوات است. جزئیات بیشتر در مورد تمرکز جانبی موقعیت:

استخدام جانبی

  • مدیریت جذب همه وکلای جانبی در دفاتر نیویورک و لندن.
  • همکاری با مدیریت شرکت برای شناسایی نیازهای جانبی وکیل ، تهیه پیش نویس شرح وظایف و ارتباط با شرکت های جستجوگر و نامزدها برای شناسایی نامزدهایی که مطابق با نیازهای شرکت هستند.
  • پرورش و حفظ روابط قوی با شرکت های جستجوی پیشرو و انتقال نیازهای استخدام شرکت.
  • برقراری ارتباط با ذینفعان در مورد وضعیت بازار مربوط به جستجوهای جانبی و ارائه به روزرسانی های منظم ، زیرا این امر مربوط به جبران خسارت ، مزایا ، تعدیل هزینه های زندگی و روند بازار است.
  • بررسی برنامه ها ، هماهنگی مصاحبه ها ، تسهیل بررسی های مرجع ، ارائه تصمیمات و شرایط و اجرای نامه های پیشنهادی ؛
  • بررسی و به روزرسانی منظم توافق نامه های شرکت جستجو بر اساس به روزرسانی در سیاست های شرکت یا روند بازار رقابتی ؛
  • تأیید هزینه های استقرار و پردازش پرداخت ها ؛
  • همکاری با تیم پرسنل حقوقی و دفتر مشاور عمومی در مورد روند بررسی درگیری ها و سایر س policyالات مربوط به سیاست.
  • همکاری با تیم پرسنل حقوقی برای ایجاد برنامه ای برای ادغام روان استخدام ها در شرکت. و
  • انجام جهت گیری های وکالت جانبی.

کراوات درخواست ما برای اظهار نظر را پس نداده است ، بنابراین چه کسی می داند دقیقاً خیانت استخدام جانبی حتی در بنگاه چگونه است. بنابراین ، خیلی زود است که بمباران شرکت را با رزومه های جانبی جانبی شروع کنیم … اما شاید شروع به مسواک زدن آنها کنید ، در هر صورت.


کاترین روبینو سردبیر ارشد بالاتر از قانون ، مجری برنامه پادکست Jabot، و میزبان مشترک مثل یک وکیل فکر می کنم. مشاوران ATL بهترین هستند ، بنابراین لطفا با او ارتباط برقرار کنید. در صورت تمایل از طریق ایمیل ارسال کنید او با هر گونه نکته ، سوال یا نظر او را در توییتر دنبال کنید (@ کاترین 1)

logo-footer