Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

با جدیدش گاول پلت فرم ، XIRA فقط به دنبال بهبود فرایندهای مدیریت تمرین نیست. در عوض ، هدف آن تغییر بازار پزشکان انفرادی است.

در واقع ، به طور گسترده ای مستند شده است که اکثریت قریب به اتفاق نیازهای قانونی برآورده نمی شوند ، و شرکت مأموریت دارد این شکاف را کاهش دهد و اندازه قانونی بازار را گسترش دهد. برای انجام این کار ، جستجوی مشاوره حقوقی و کمک از وکلا در XIRA برای مشتریان بالقوه بسیار ساده است.

سرویس های دایرکتوری دیگری مبتنی بر اشتراک نیز وجود دارد ، اما XIRA چنین است
برای عضویت یا ماندن وکلا هزینه ای دریافت نمی کنید ، در حالی که ابزارهایی را ایجاد می کنید
برای مشتریان بالقوه یافتن وکیل ، زمان رزرو در تقویم خود آسان تر است
و همچنین در XIRA ملاقات کنید ، همه در یک بازدید.

در حال حاضر ، XIRA با راه اندازی Gavel جدید و رایگان خود ، در تلاش است تا بیشتر به پزشکان انفرادی قدرت بیشتری بخشد و هزینه عملیاتی آنها را کاهش دهد. در فضای مدیریت تمرین مجازی ، XIRA در واقع به پزشکان انفرادی این فرصت را می دهد تا خدمات مشترک خود را برای مدیریت تمرین ، ذخیره سازی ابری ، پرداخت الکترونیکی و تماس ویدیویی از بین ببرند و همه این ابزارها را به صورت رایگان در یک بستر امن و یکپارچه دریافت کنند.

XIRA به طور یکپارچه وکلای مناسب را با مشتریانی که به آنها نیاز دارند متصل می کند ، و سرویس Gavel آن نرم افزار مدیریت پرونده های معکوس ، راه حل های پرداخت الکترونیکی ، رزرو آنلاین ، تقویم یکپارچه ، فضاهای اختصاصی جلسات و قابلیت های کنفرانس ویدیویی را در یک بستر فراهم می کند.

در حالی که پلتفرم Gavel رایگان است ، برخی از ویژگی ها به صورت مورد نیاز شارژ می شوند و به انفرادی ها اجازه می دهد تا هزینه مورد نیاز خود را پرداخت کنند و مدل اشتراک ماهانه را جت کنید.

گردآوری یک عمل کامل در یک سیستم عامل همچنین نیاز به یکپارچه سازی و مدیریت چندین ابزار – و خطرات امنیتی داده را که می تواند ناشی از انجام این کار باشد کاهش می دهد.

در اینجا ، ما می فهمیم که چگونه Gavel در واقع همه مراحل تعامل یک پزشک انفرادی را مختل می کند. فیلم تظاهرات از Gavel XIRA یک روش خوب برای دیدن قدرت سیستم عامل است.

در حال امضای مشتری جدید

برای بسیاری از مشتریان جدید که به دنبال یک پزشک انفرادی هستند ، یافتن وکیل تجربه خوشایندی نیست. آنها اغلب در حال تعقیب ارجاع های دوست خود هستند و یا با کسانی که از طریق اینترنت پیدا می کنند سرما تماس می گیرند.

آنها مجبور می شوند تا در وب با هزینه های متنوع نگهدارنده ، زمینه های تخصصی ، جلسات رو به رو و سایر روش ها – همه در حالی که با شرایط بسیار دشوار در منطقه ای که هیچ تخصصی ندارند روبرو شوند.

مشتریانی که می خواهند از طریق XIRA به مشاوره برسند ، تجربه بسیار متفاوتی دارند. از لپ تاپ یا دستگاه همراه آنها مشتریان می توانند جستجو کنند برای موضوعی که نیاز به کمک دارند. با هر بار جستجو ، وکلائی که با این معیارها مطابقت دارند ، به ترتیب تصادفی به مشتری تحویل داده می شوند و وکلا نمی توانند برای بالا بردن رتبه خود یا دستیابی به موقعیت جستجوی بهتر ، هزینه پرداخت کنند.

سپس یک مشتری بالقوه می تواند مشخصات وکیل خود را که شامل در دسترس بودن ، تجربه ، بررسی ، نرخ ساعتی و هزینه مشاوره است ، مشاهده کند و سپس می تواند یک قرار تقویم را تنظیم کند که مستقیماً با تقویم وکیل همگام شود.

این مشاوره سپس در مورد یک ابزار کنفرانس ویدیویی که در Gavel وجود دارد برگزار می شود.

وقتی مشتری ثبت نام کرد

پس از توافق برای گرفتن وکالت ، وکیل از ویژگی “شروع پرونده جدید” استفاده می کند و خلاصه ای از پرونده را وارد می کند و روش فاکتور برای مشتری جدید را از جمله سایر ویژگی ها وارد می کند.

این پلتفرم شامل بسیاری از گزینه های صورتحساب خودکار است که شامل اطلاعیه های زمان سنج روزانه است که می تواند شوک برچسب صورتحساب های ماهانه را از بین ببرد ، به ویژه برای مشتریانی که تازه درگیر مشاوره حقوقی هستند.

هنگامی که موضوع مشتری ایجاد شد ، پلتفرم Gavel تمام جنبه های پرونده از جمله صورتحساب ، پیام ، کنفرانس ویدیویی ، تقویم و ذخیره سازی اسناد را با هم جمع می کند. یک وکیل می تواند مشتریان موجود را به پلتفرم Gavel نیز اضافه کند ، مدیریت کل وکالت ، حتی مشتریانی را که خارج از XIRA بدست آورده اند ، امکان پذیر می کند. برای مدیریت یک عمل نیازی به استفاده از سرویس دیگری غیر از XIRA نیست.

یکپارچه سازی چیزی بیش از سهولت را فراهم می کند – داشتن داده ها در یک نقطه خطرات امنیت سایبری را که در غیر این صورت از یکپارچه سازی برنامه های متنوع ناشی می شوند ، کاهش می دهد.

Xira همچنین به طور مداوم در حال توسعه ویژگی های جدید برای گسترش پلتفرم خود مانند امضای الکترونیکی است که قرار است در این سه ماه ارائه شود.

یک “شیشه”

تردیدی وجود ندارد که سن کار از راه دور نشان داده است که سیستم عامل های مدیریت تمرین چقدر برای عملکرد یک پزشک انفرادی حیاتی هستند.

XIRA به عنوان یک شرکت جوان در سال 2019 با یک پلت فرم راه اندازی شده در ژوئیه 2020 تشکیل شده است ، XIRA قصد داشته است سیستمی ایجاد کند که برای این حالت جدید بهینه شود.

با استفاده از Gavel ، هدف ادغام تمام لایه های عملیات یک نفره در یک “صفحه شیشه ای” ضرب المثل است.

به عنوان مثال ، یک لایه بازاری است که یک متخصص انفرادی مشتری می یابد. دیگری همکاری و ارتباط است. مورد دیگر مدیریت عملی است.

با ترکیب این توابع ، Gavel سطح جدیدی از راحتی ، امنیت داده و سهولت استفاده را برای مشتریان و وکلا فراهم می کند. و همچنان که پلتفرم به گسترش خود ادامه می دهد ، ضمن ایجاد فاصله از مدل اشتراک ماهانه ، ادغام بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.

روی پیوند کلیک کنید برای فیلم تظاهرات از Gavel XIRA.

logo-footer