Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

هفته گذشته ما بررسی کردیم تکامل اقتصاد مشارکت شرکت حقوقی، از روزهای اولیه مشارکت تک ردیف ، تمام حقوق صاحبان سهام ، تا ظهور یک مسیر شرکتی غیر از حقوق صاحبان سهام ، تا طیف گسترده ای پیچیده از ترتیبات مشارکت فعلی. ما اشاره کردیم که با افزایش پیچیدگی و تمایز مدلهای اقتصادی مشارکت ، پیامدهای آن برای شرکای فعلی و بالقوه نیز افزایش یافته است.

این هفته ما قصد داریم به بررسی این مفاهیم بپردازیم و این فرض سنتی را که مشارکت در حقوق صاحبان سهام لزوماً جذابتر از مشارکت غیر صاحبان سهام است ، به چالش بکشیم. در حالت تعادل ، مشارکت در حقوق صاحبان سهام در بیشتر موارد هنوز سودآورتر است. اما برای وکلا در شرایط خاص ، ترتیبات غیر حقوق صاحبان سهام می تواند جذابیت زیادی داشته باشد.

مزایای حقوق صاحبان سهام

بسیاری از وکلا هنوز آرزوی تبدیل شدن به شرکای حقوق صاحبان سهام را دارند و دلایل خوبی نیز وجود دارد. فرصت های مشارکت در سهام به طور فزاینده ای کمیاب هستند و در حرفه ای که اعتبار و جایگاه زیادی قائل است ، تامین سهام مشارکت به عنوان اوج تلقی می شود. شرکای حقوق صاحبان سهام یک شرکت رو به رشد و سودآور می توانند انتظار داشته باشند که سهم بزرگی از پاداش های مالی را به خود اختصاص دهند. دارایی خالص همچنین به شریک خود قدرت قوی تری در حکمرانی محکم در قالب حق رای می دهد.

حقوق رأی و غرامت شریک اغلب با هم ارتباط تنگاتنگی دارند. به عنوان مثال ، یکی از عواملی که به سهم غرامت بزرگ مشارکت در حقوق صاحبان سهام کمک می کند ، اعتبار اولیه است. معمول است که شرکت ها فرمول های اعتباری اولیه را برای پاداش دادن به شرکای صاحب سهام بیشتر از همکاران غیر صاحب سهام خود ، ساختار دهند. وکلای ارشد اغلب به دنبال فرصت های شریک برای دریافت اعتبار بیشتر برای مسائل خود هستند. داشتن اطلاعاتی در مورد نحوه ایجاد فرمول های اعطای اعتبار اولیه ، نمونه ای از ارزش بالقوه حق رای استبه

معایب حقوق صاحبان سهام

تمرکز بر مزایای قابل توجه تبدیل شدن به یک سهامدار آسان است ، اما برخی از نقاط منفی واقعی نیز وجود دارد که نباید از آنها غافل شد. مهمتر از همه ، افزایش وضعیت ناشی از نامگذاری شریک حقوق صاحبان سهام با ضربه مالی قابل توجهی در قالب سهم سرمایه مورد نیاز همراه است. این سهم معمولاً بین 25 تا 35 درصد از غرامت سالانه است ، اما در برخی از شرکت ها می تواند به 50 درصد یا بیشتر برسد. صرف نظر از این امر ، هزینه زیادی برای جابجایی به این شرکت است ، به ویژه برای وکلا که هنوز در مراحل اولیه زندگی خود هستند. و بازپرداخت سهم سرمایه ممکن است چندان ساده نباشد. طبق قوانین بسیاری از قراردادهای مشارکت ، شرکت موظف نیست پول را تا سالها پس از خروج شریک خالص خود بازگرداند. کمتر قابل توجه ، اما هنوز هم قابل توجه است: شرکای حقوق صاحبان سهام باید هزینه منافع خود را بپردازند.

عامل دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این است که شرکای حقوق صاحبان سهام حق رای کاهش می یابد در بسیاری از شرکت ها از لحاظ تاریخی ، طیف وسیعی از تصمیمات – اعم از استخدام مشارکت جانبی تا تمدید اجاره دفتر – نیاز به رأی مشارکت حقوق صاحبان سهام کامل داشت. با گسترش اندازه و گستره جغرافیایی مشارکت ها ، بسیاری از شرکت ها تشخیص داده اند که بیشتر تصمیمات را به یک کمیته کوچک و یا حتی به صلاحدید رئیس صندوق بستگی دارد. از منظر کارآیی ، این تا حد زیادی یک پیشرفت مثبت است ، اما یک اثر جانبی کاهش نفوذ برای شرکای حقوق صاحبان سهام است که در پست های رهبری بالا نیستند. با توجه به مجموعه گسترده ای از مسائل ، این شرکا بیشتر شبیه کارمندان رفتار می کنند تا مالکان.

چه زمانی غیردولتی بهتر است؟

با سنجش مزایا و معایب ، مشارکت غیر صاحب سهام در برخی از سناریوها نسبتاً جذاب به نظر می رسد. فرصت اجتناب از سهم قابل توجهی از سرمایه می تواند نقطه فروش هم برای جوان ترین و هم برای مسن ترین شرکا باشد. در جوانتر ، شرکا هنوز به اندازه کافی مجموعه سرمایه گذاری ایجاد نکرده اند تا بتوانند چنین مبلغ هنگفتی را به سرمایه گذاری غیر نقد در شرکت اختصاص دهند.

در انتهای طیف وسیع ، یک شریک در حال خروج از سهام که در نظر دارد یک دوره کوتاه دیگر را در یک شرکت دیگر قبل از بازنشستگی در نظر بگیرد ، ممکن است به سادگی یک توافق غیر سهامداری جذب شود. شرکای این وضعیت با تبدیل شدن مجدد به شریک حقوق صاحبان سهام چیزی برای اثبات ندارند. در عوض ممکن است ارزش بیشتری برای به دست آوردن انعطاف پذیری برای سرمایه گذاری به روش های دیگر سرمایه ای که شرکت قبلی آنها به آنها باز می گرداند ، قائل شوند. فرصت اجتناب از پذیرفتن مسئولیت در قبال بدهی های شرکت جدید مزیت دیگری است.

برای شرکایی که در برخی از شیوه های تخصصی که مستلزم یک کتاب تجاری مستقل نیست ، مشارکت غیر صاحبان سهام نیز می تواند منطقی تر باشد. رویه هایی مانند مالیات و اعتبارات و املاک اغلب به عنوان ارائه دهندگان خدمات برای سایر اقدامات در شرکت عمل می کنند ، به طوری که فرمول های اعتباری اولیه شرکت ممکن است به شرکای متخصص در این زمینه های خاص پاداش زیادی ندهد. یک توافق مشارکت غیر صاحب سهام که به درستی به مشارکت این شرکا ارزش می دهد ، ممکن است پاسخ درستی باشد.

رویکرد سازش: از عدم حقوق صاحبان سهام به حقوق صاحبان سهام

برای بسیاری از شرکا ، بهترین رویکرد این است که تفاوت را با دنبال کردن فرصت های مشارکت غیر از حقوق صاحبان سهام تقسیم کنید که بعداً منجر به مشارکت در حقوق صاحبان سهام می شود. این امر شریک را قادر می سازد تا سرمایه خود را به تأخیر بیندازد ، در حالی که این فرصت را برای سرمایه گذاری کامل بر روابط مشتری با گسترش کتاب تجارت شریک حفظ می کند. بدیهی است ، شریکی که امیدوار است این مسیر را طی کند ، ابتدا باید ارزیابی کند که آیا شرکت مسیر واقعی و قابل قبولی را از غیر صاحبان سهام تا حقوق صاحبان سهام ارائه می دهد یا خیر. جایی که این مسیر واقعاً وجود دارد ، می تواند بهترین هردو جهان را ارائه دهد.


اد توجه داشته باشید: این آخرین قسط در مجموعه ای از پست ها از است پیوندهای جانبی تیم مشارکت کنندگان متخصص مایکل آلن مدیرعامل Lateral Link است. او در دفتر لس آنجلس مستقر است و منحصراً بر مشاغل شرکا و مشاوران عمومی برای شرکت ها و شرکت های برتر تمرکز دارد. قبل از تأسیس Lateral Link در 2006 ، او به عنوان وکیل در Gibson ، Dunn & Crutcher LLP و Irell & Manella LLP کار می کرد. مایکل فارغ التحصیل از دانشگاه کالیفرنیا ، سن دیه گو ، پیش از اخذ مدرک کارشناسی ارشد ، از دانشکده حقوق هاروارد.


پیوند جانبی یکی از معتبرترین شرکتهای استخدام حقوقی بین المللی است. با بیش از 14 دفتر در سراسر جهان ، Lateral Link متخصص در قرار دادن وکیل در معتبرترین شرکت ها و شرکت های حقوقی در جهان است. Lateral Link که توسط وکلای سابق از دانشکده های عالی حقوق مدیریت می شود ، سنت استخدام وکلا برای اجرای جهش های جانبی وکلا را دارد. کلیک اینجا تا درباره ما بیشتر بدانید

logo-footer