Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

در ساعت 9:35 صبح در 23 ژوئیه 2021 ، حساب کاربری ایندینز کلیولند در ویدئویی از تام هنکس منتشر شد که در آن اعلام کرد تیم بیس بال لیگ برتر (MLB) در حال تغییر نام تجاری به نگهبانان است. این یک دوره کمی بیش از نیم سال از کار تیمی انجام داد پس از تعیین فصل 2021 MLB آخرین فصل تیمی است که به عنوان سرخپوستان شرکت می کند. در حالی که در ابتدا گزارش شد که تغییر نام قریب الوقوع است ، به طور کلی فهمیده شد که این سازمان می خواهد وقت خود را صرف پاکسازی حقوق مالکیت معنوی در مورد هر گونه جانشین کند.

بنابراین ، آنقدر گیج کننده است که در 23 جولای ، این حق رای به طور علنی تصمیم خود را برای تغییر نام تجاری خود به Guardians اعلام کرد ، ظاهراً بدون انجام مراحل لازم برای اطمینان از پاک شدن همه حقوق پیرامون نشان.

از امروز ، حق رای دادن MLB مالک ClevelandGuardians.com نیست. در واقع ، تحت مالکیت و اداره لیگ دربی غلتکی مستقر در کلیولند است ، که نام دامنه را در 25 ژوئن 2014 ثبت کرد. در حالی که این وب سایت از 31 مارس 2018 تا حد زیادی خاموش بود ، در 24 جولای 2021 به روز شد تا نشان دهد این لیگ برای فصل 2022 بازیکن جذب می کند. این یک روز پس از آن بود که تیم بیس بال تصمیم گرفت اعلامیه خود را برای تغییر نام تجاری به همان علامت واژه ای که سالها در لیگ دربی غلتکی استفاده می شد ، فاش کند.

حق رای بیس بال همچنین مالک حساب های اینستاگرام یا فیس بوکClevelandGuardians نیست ، که تحت کنترل لیگ دربی غلتکی نیز هستند. یکی از حساب های رسانه های اجتماعی که تیم بیس بال ظاهراً قادر به قفل کردن آن بود ، این بود ClevelandGuardians در TikTok، که شامل ویدئوی فوق با صدای هنکس است.

شاید استراتژی این بود که تیم بیس بال اقدام به خرید Guardians.com کند ، اما حتی این دامنه هنوز توسط سازمان قفل نشده است. از زمان انتشار این مقاله ، دامنه در بازار ذکر شده است که به اشخاص ثالث اجازه می دهد برای خرید آن پیشنهاد دهند.

دقیقاً اینجا چه اتفاقی افتاده و مقصر کیست؟ در حال حاضر این امر کاملاً واضح نیست ، زیرا نه حق امتیاز بیس بال و نه تیم دربی غلتکی مایل به صحبت علنی نیستند. این احتمالاً به این دلیل است که طرفین توسط وکیل حقوقی نمایندگی می شوند که در حال حاضر تلاش می کنند آنچه را که می تواند یک نبرد علامت تجاری مهم باشد ، به صورت مسالمت آمیز و پشت درهای بسته حل کنند. این را گفت ، این همه می تواند داشته باشد و باید داشته باشد با اقدامات پیشگیرانه ای که قبل از اعلام تیم عمومی بیس بال انجام شد ، از جمله صدای محبوب هنکس یا خیر ، جلوگیری شد.

برای جذابیت بیشتر اوضاع ، در 27 ژوئیه ، لیگ داربی غلتکی یک درخواست علامت تجاری را به اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده ارسال کرد تا علامت کلمه Cleveland Guardians را در ارتباط با برچسب های سپر ، دکوراسیون ، پوشاک و پین های تزیینی زینتی ثبت کند و ادعا می کند اولین تاریخ استفاده از آوریل 2014 با توجه به فروش تجاری پیراهن ها. این بدیهی است که استفاده تیم بیس بال از چنین علامتی در تجارت قبل است و می تواند جنجال ایجاد کند مگر اینکه طرفین بتوانند به یک راه حل سریع برسند.

در نهایت ، این می تواند یک درس بسیار گران قیمت در درک اهمیت پاکسازی همه حقوق مالکیت معنوی قبل از اعلام عمومی تصمیم تجاری برای تیمی به ارزش 1.16 میلیارد دلار باشد (از نظر فوربس)


دارن هایتنر بنیانگذار شرکت حقوقی هایتنر. او نویسنده است نحوه انجام بازی: آنچه هر وکیل ورزشی باید بداند، که توسط انجمن وکلای آمریکایی منتشر شده است ، و استاد کمکی در کالج حقوق دانشگاه لوین فلوریدا است. می توانید از طریق ایمیل در آدرس زیر با او تماس بگیرید [email protected] و او را در توییتر در دنبال کنید DarrenHeitner.

logo-footer