Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

در طی چند هفته تعطیلی ماه مارس گذشته ، آن دسته از ما که از روند قانونی فناوری پیروی می کنیم ، با احتیاط مراقب وکلای آواره از دفاتر خشت و خمپاره انداز خود هستیم که به دلیل ضرورت از نرم افزارهای ابری استفاده می کنند. ظاهراً یک شبه ، وکلا به شدت متمرکز بودند تا آنجا که می توانند در مورد ابزار کار از راه دور که به آنها کمک می کند کار را در کوتاه مدت انجام دهند ، حداقل تا زمانی که “به حالت عادی برگردند” ، یاد بگیرند. قابل ذکر است که در آن زمان انتظار می رفت حداکثر برای چند هفته سفارشات خانه نشینی برقرار باشد.

من این وضعیت در حال تکامل را در خودم توصیف کردم مقاله قانون بالاتر از 19 مارس سال گذشته:

(T) وی در گروههای بحث آنلاین وكلا یك شبه تغییر كرد ، وكلا نگرانیهای خود را در مورد اینكه آیا شركتهایشان از تعطیلیهای قانونی دوام می آورند ، به اشتراک گذاشتند. دیگران در مورد ابزار کار از راه دور که برای راه اندازی یک شرکت حقوقی از راه دور ضروری است ، مانند سیستم عامل های کنفرانس ویدیویی ، سیستم های تلفنی VOIP و نرم افزار مدیریت عمل حقوقی ، به مشاوره پرداختند. جای تعجب نیست که همین پدیده به صورت آفلاین نیز اتفاق می افتد.

اکنون ، تقریباً یک سال پس از نوشتن آن ستون ، دیگر هیچ شباهتی به آنچه که قبلاً “عادی” تعریف می کردیم ، نداریم و پایان آن برای همه گیری فوری وجود ندارد. در یک سال گذشته چیزهای زیادی تغییر کرده است و ادامه پیش بینی ناپذیری ناشی از همه گیری منجر به ایجاد یک ذهنیت تازه در مورد فناوری شده است که هیچ کس نمی توانست قبل از همه گیری پیش بینی کند. وکلا در حال حاضر برخی از انواع فناوری را پذیرفته و برای تثبیت – و کسب درآمد – از شرکت های حقوقی خود برای مدت طولانی به آن اعتماد می کنند.

اما حرف مرا قبول نکن از این گذشته ، عنوان شغلی واقعی من “Legal Technology Evangelist” است ، بنابراین شاید در بازی پوستی بیش از حد داشته ام تا بتوانم چنین نتیجه گیری گسترده ای داشته باشم. در عوض ، بیایید نگاهی به برخی از آمارها و نتیجه گیری ها از گزارش 2021 تامسون رویترز در مورد وضعیت بازار قانونی. این یک گزارش سالانه است که توسط مرکز اخلاق و حرفه حقوقی در مرکز حقوقی دانشگاه جورج تاون و موسسه تامسون رویترز صادر شده است ، داده ها و روند قانونی بازار سال قبل را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند تا بتواند پیش بینی و بینش در مورد آنچه را که انتظار در آینده

لحظه ای مهم برای صنعت حقوقی

گزارش امسال با تشبیه مناسب آغاز شد که لنزهای بسیار جالبی را ارائه می دهد که از طریق آن می توانید تأثیر همه گیر را در پذیرش فناوری حقوقی مشاهده کنید. نویسندگان توضیح دادند که فشارهای همه گیر منجر به کاهش مقاومت تاریخی حرفه وکالت در برابر تغییرات اساسی می شود ، بنابراین آغاز دوره ای از تصویب سریع فناوری است که در نهایت منجر به یک طراحی مجدد کلی در نحوه ارائه خدمات حقوقی می شود. به عبارت دیگر ، همه گیری “نقطه اوج” حرفه ما بود ، همانطور که مالکوم گلدول در کتاب خود تعریف کرده است “نقطه اوج: چگونه چیزهای کوچک می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند“:

گلدول خاطرنشان می کند که روند تغییر با “نمونه های واضح رفتار مسری” آغاز می شود – یعنی با جمع شدن ایده ها و فعالیت هایی که به نظر می رسد در یک جهت خاص حرکت می کنند. هنگامی که تجمع به یک سطح خاص رسید ، تسریع در این رفتارها می تواند تحت تأثیر تغییرات اندکی باشد که تأثیرات بزرگی دارند. و ، در آن مرحله ، تغییر می تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد. “نامی که به آن یک لحظه چشمگیر در یک اپیدمی داده شده است ، زمانی که همه چیز می تواند یک باره تغییر کند ، نقطه اوج است …”

من معتقدم که شواهد حکایتی ، همراه با نتایج این نظرسنجی و سایر نظرسنجی های اخیر، به وضوح نشان می دهد که حرفه ما در واقع به نقطه اوج رسیده است و بسیاری از جنبه های وکالت ، از چگونگی و محل کار و رد پای شرکت های حقوقی ، در طرف دیگر بیماری همه گیر بسیار متفاوت به نظر می رسد.

کار از راه دور می تواند کارساز باشد

بارزترین اثر همه گیری ، و مطمئناً که طولانی مدت باشد ، افزایش پذیرش کار از راه دور است. قبل از همه گیری ، کار از راه دور با سوicion ظن ، و حتی تمسخر نگاه می شد. بیشتر وکلا اعتقاد نداشتند که کار از خانه به طور م effectivelyثر قابل انجام است و ارزش وقت حضوری از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

عجیب است ، اما تعجب آور نیست که چگونه این ادراک تغییر کرد ، زمانی که راهی دیگر برای انجام کار وجود نداشت. این پذیرش تازه کار در خانه بیشتر با این واقعیت تقویت می شد که همه از راه دور کار می کردند و بنابراین در یک سطح کار می کردند ، وقتی صحبت از مداخلات معمول کار از خانه می شد ، مانند پارس سگ یا بچه های جیغ.

به عبارت دیگر ، همانطور که در گزارش توضیح داده شد ، نگرشها تغییر کرده و پدیده کار از خانه برای ادامه دادن ، به این شکل یا شکل دیگر وجود دارد:

اکنون اکثر شرکت ها اذعان دارند که کار از راه دور – اگرچه کاملاً متفاوت از عملیات حضوری است – اما می تواند کارساز باشد. در واقع ، اختلالات ناشی از توافق در محل کار کمتر از حد انتظار اکثر شرکت ها بود. جالب توجه است که آکریتاس گزارش می دهد که نسبت وکلای آمریکایی که اکنون می خواهند حداقل یک روز در هفته از راه دور کار کنند نسبت به دوره قبل از همه گیری دو برابر شده است. در حالی که 37 درصد وکلا قبل از همه گیری همه گیر به کار از راه دور ابراز علاقه می کردند ، اکنون 76 درصد از گزینه های کار از راه دور طرفداری می کنند.

پذیرش و تقدیر از جدید

بیش از یک دهه است که من از پشت بامها (و نوشتن در اتر) فریاد می کشم در مورد نیاز وکلا برای درک و استفاده از فن آوری در کارهای روزمره. برخی از وکلا گوش فرا دادند – بسیاری از آنها این کار را نکردند – و در بیشتر اوقات کند بود ، هرچند که میزان پذیرش و پذیرش فناوری از سال 2015 یا به همین ترتیب کمی افزایش می یابد.

حتی در چنین شرایطی ، سلیقه من خیلی کند بود و من اغلب تلاش می کردم که بفهمم چگونه می توانم به وکلا ، در سطح محلی و محلی دسترسی پیدا کنم ، و آنها را تشویق می کنم که از مزایای بسیاری از فناوری قدردانی کرده و از آنها بهره ببرند. من نمی دانستم که تمام آنچه که لازم است یک همه گیری جهانی است.

پس از بروز همه گیری ، در طی جلسه کمیته فناوری که من در انجمن وکلای محلی ما ریاست آن را بر عهده داشتم ، یکی از اعضا در مورد تصویب غیرمنتظره و سریع فناوری هایی مانند Zoom و ابزارهای افیلینگ اظهار نظر کرد و به شوخی من را متهم کرد که باعث گسترش همه گیری در این کشور شده ام. جهان ، تنها با هدف جلب وکلا برای استفاده از فناوری است.

گرچه ای کاش یک اتفاق فاجعه بار مانند همه گیر رخ نمی داد تا این اتفاق بیفتد ، اما نمی توانم نتیجه نهایی را که COVID-19 بر تمایل حرفه وکالت برای سازگاری داشته است انکار کنم. جای تعجب نیست که نویسندگان گزارش نیز همین پدیده را تأیید کردند:

شرکا در اکثر شرکت ها احتمالاً اکنون نسبت به قبل از آغاز همه گیری گسترده ، نقش فناوری در ارائه موثر خدمات حقوقی را پذیرفته اند. در واقع ، 84 درصد از شرکای مورد بررسی آکریتاس انتظار داشتند شرکت هایشان سرمایه گذاری در فناوری را افزایش دهند. is این بدان معنا نیست که مقاومت در برابر تغییرات آینده از بین خواهد رفت ، اما تجربه سازگاری با شرایط کاملاً تغییر یافته بازار در سال 2020 می تواند فضای بازتری برای آزمایش در سایر اشکال ارائه خدمات ایجاد کند.

بازنگری در کار و فضاهای کاری

آخرین ، اما نه کمترین ، فضاهای کاری. املاک و مستغلات همیشه یکی از بالاترین هزینه های سربار شرکت های حقوقی بوده است. پر هزینه ، دفاتر چشمگیر بخشی ضروری از تجارت و جذب مشتری تلقی می شود. همه گیری کاملاً آن روایت را بر روی سر خود چرخاند. رهبران دفاتر حقوقی دریافتند که کار در خانه کار می کند (نگاه کنید به بالا) ، بدون توجه به محل کار ، بازهم سود حاصل می شود و فضای اداری گران و نیازهای “حضوری” صرفاً اتلاف منابع است.

همانطور که در گزارش توضیح داده شد ، بدون شک الزامات فاصله اجتماعی از گذشته ، تحقق بدون شک مفهوم بسیار متفاوتی از “فضای اداری” برای شرکت های حقوقی را به همراه خواهد داشت:

تقریباً همه شرکت ها با ایجاد تغییرات اساسی در فعالیت های خود ، هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. این شامل:

  • سازگار شدن با استفاده کارآمدتر از فضای اداری و اداری ،
  • بازنگری در تغییرات کارکنان و الگوهای کاری ،
  • تغییر سطح حمایت از منشی ،
  • کاهش انتظارات برای جلسات حضوری ،
  • افزایش کارایی اتصالات دیجیتال ، و
  • کاهش سفرهای کاری.

و بسیاری از این تغییرات حتی پس از پایان همه گیری نیز باقی می مانند.

آیا به نقطه اوج رسیده ایم؟

من معتقدم که همه علائم به “بله” اشاره دارد. در واقع یک نقطه اوج به دست آمده است. وکلا قرار نیست به طور ناگهانی انواع فن آوری را در شیوه های خود بگنجانند. اما ذهنیت ها – حتی افراد سختگیر مجرم – تغییر کرده و میزان پذیرش فناوری ده برابر شده است. اکثریت قریب به اتفاق وکلا دیگر از ایده “فناوری” نمی ترسند و حتی شروع به درک راحتی و انعطاف پذیری ابزارهای مبتنی بر ابر می کنند.

نویسندگان گزارش در این مورد با من توافق کامل ندارند ، اما قطعاً با احتیاط خوشبین هستند که ما در پرتگاه “نقطه اوج” دست نیافتنی قرار داریم:

باید دید آیا وقایع فاجعه آمیز مربوط به بیماری همه گیر COVID-19 به واقع نقطه عطفی برای صنعت حقوقی است ، زمانی که با طراحی مجدد مدل ارائه خدمات حقوقی (چه برای شرکت های حقوقی و چه برای سایر شرکت ها) به طور قاطعانه طول می کشد؟ نگه داشتن با این وجود کاملاً واضح به نظر می رسد که – چه نقطه عطفی باشد یا نباشد – تجربیات سالهای 2020 و 2021 تغییرات مهم در نحوه فعالیت دفاتر حقوقی و ارتباط با مشتریان ، وکلا و کارمندان آنها را تسریع می کند. بنگاههایی که این تغییرات را جدی بگیرند و به آنها واکنش پیشگیرانه نشان دهند بدون شک بعنوان رهبران بازار در شرایط جدید “پس از همه گیری” ظاهر می شوند.

خب چی فکر می کنی؟ آیا به نقطه اوج رسیده ایم؟ و اگر چنین است ، وکالت در طرف دیگر بیماری همه گیر چگونه خواهد بود؟


نیکول بلک راچستر ، وکیل نیویورک و مدیر روابط تجاری و اجتماعی در مورد من، نرم افزار مدیریت عمل مبتنی بر وب. او بوده است وبلاگ نویسی از سال 2005 ، نوشته شده است ستون هفتگی برای Daily Record از سال 2007 ، نویسنده است رایانش ابری برای وکلا، نویسندگان مشترک رسانه های اجتماعی برای وکلا: مرز بعدی، و نویسندگان مشترک قانون کیفری در نیویورک. او به راحتی از پتانسیل ابزارهای روشن و براق تکنولوژی ، همراه با غذای خوب و شراب منحرف می شود. می توانید او را از طریق توییتر دنبال کنید nikiblack و می توان در او تماس گرفت niki.black@mycase.com.

logo-footer