Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

همه گیرها را فراموش کنید. در عوض ، وقت آن رسیده است که نگران کاهش شدید تعداد اسپرم در سراسر جهان باشیم. نتیجه نهایی می تواند به معنای پایان بشریت باشد. اما ، در این میان ، آیا کاهش سریع باروری مردان به معنی افزایش کار حقوقی مرتبط با اسپرم است؟ آیا اولویت های من عقب مانده است؟

من اخیراً از کاهش شدید (بیش از 50٪!) تعداد اسپرم در سراسر جهان از پادکست مهمان جاناتان والدمن، نویسنده شنای بی اراده: سفر یک مرد در ناباروری و آنچه همه می توانیم از آن یاد بگیریم. هفته گذشته ، با تکرار جدی بودن موضوع ، USA Today با یک مقاله بر مطالعه ای متمرکز شده است که نشان می دهد کاهش تعداد اسپرم بیش از 59 درصد از سال 1960 تا 2015 است. اگرچه نویسنده سر تکان می دهد به افراد ناشناخته ، اما به نظر می رسد کاملاً واضح است که این اتفاق می افتد. جدا از دیستوپین ما فرزندان انسان آینده محتمل تر ، این برای حرفه وکالت به چه معناست؟

مقررات. این شواهد به شدت مقصر بودن مواد شیمیایی است. از این مواد برای نرمی و انعطاف پذیری پلاستیک ها استفاده می شود که بسیار عالی است. اما بسیاری از آنها مخل غدد درون ریز نیز هستند ، و به نظر می رسد که یک عارضه جانبی در کشتار عناصر سازنده تولید مثل انسان دارد.

شانا سوان ، اپیدمیولوژیست و از نویسندگان برخی از مطالعات بسیار قانع کننده در مورد کاهش ، برای USA Today توضیح داد که روش پیشنهادی او برای مقابله با این وضعیت است. آئین نامه. در واقع ، او توصیه می کند سه Rs سنتی صرفه جویی در سیاره را به بیرون پرتاب کنید: کاهش ، استفاده مجدد ، بازیافت. در عوض ، او از سه Rs جدید حمایت می کند: حذف ، جایگزینی ، تنظیم. من فرض می کنم فقط به این دلیل که “دعوا” با R شروع نمی شود.

از آنجایی که قانون گذاران تهدید موجود در اسپرم جهانی را جدی می گیرند ، انتظار می رود مقررات بیشتری در مورد استفاده از برخی مواد شیمیایی افزایش یابد. و افزایش مقررات تقریباً همیشه به معنای کار بیشتر برای وکلا است.

آیا فتالات ها آزبست جدید خواهند بود؟ با قویتر شدن شواهد علیت ، به نظر می رسد واکنش معطوف به تولیدکنندگان و کاربران تجاری این مواد شیمیایی مخرب تولید مثل است. شاید مانند آزبست ، یک منطقه کاملاً جدید از دعوا برای مبارزه برای جبران خسارت ایجاد شود – به هر حال IVF ارزان نیست! – به تمام کسانی که اکنون تحت درمان ناباروری قرار دارند یا قادر به بچه دار شدن نیستند ، به دلیل کم یا عدم وجود اسپرم تقریباً ناشی از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی.

قانون ART در مورد ظهور. با نیویورک جدید قانون دوستانه جایگزین ، و تقلب در باروری در حال تبدیل شدن به یک زمینه جذاب و فزاینده ، وکلای بیشتری در حال فراخوان قانون فناوری کمک به تولید مثل (ART) هستند. بسیاری از وکلای ART در حال حاضر زمان قابل توجهی را به نمایندگی از مشتری در قراردادهای شناخته شده اهدای اسپرم صرف می کنند. این توافق نامه ها تفاهم بین اهدا کننده و گیرندگان را در مورد مسائل بی شماری جستجو و به یاد می آورند. در پاسخ به س questionsالاتی از این قبیل ، آیا می توان از نمونه های اسپرم برای تعداد نامحدودی از کودکان استفاده کرد؟ آیا می توان آنها را بیشتر برای اهداف تصور به دیگران اهدا کرد؟ و آیا طرفین ملزم به افشای شرایط ژنتیکی کشف شده در آینده خواهند بود؟

سوان توضیح داد که با نرخ فعلی ، نیمی از مردان در مناطق آسیب دیده (مانند آمریکای شمالی و اروپا!) ، تا سال 2045 هیچ اسپرم نخواهند داشت و نیمی از بقیه از شمارش کم رنج می برند. این یک دستورالعمل برای یک فاجعه تنوع DNA و بسیاری از توافقات اهدای اسپرم در آینده است.

و جنین ها را فراموش نکنید. مدت هاست که وکلای ART نگران میلیون جنین در انبار منجمد در نتیجه افزایش استفاده از لقاح آزمایشگاهی هستند. هر جنین منجمد شده نشان دهنده خطر قانونی برای کلینیک باروری ، محل ذخیره سازی ، عوامل سازنده ژن و سایر موارد است. با این وجود ، با پیش بینی های ناخوشایند آینده اسپرم ، اهدای جنین احتمالاً در حال افزایش است. و آن جنین های منجمد – مانند بذرهای موجود در خزانه جهانی بذر Svalbard – ممکن است به آخرین امید بشریت برای تمدن ما تبدیل شوند.


الن تراچمن وکیل مدافع است Trachman Law Center، LLC، یک شرکت حقوقی مستقر در دنور متخصص در قانون فناوری کمک به تولید مثل ، و میزبان مشترک پادکست من می خواهم یک کودک را در تو بگذارم. می توانید به او برسید نوزادانabovethelaw.com.

logo-footer