Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

از آنجایی که مشاغل شروع به بازگشایی کرده اند ، آنها در حال برنامه ریزی برای بازگشت به روال سابق هستند ، که شامل پرسنل بازگشت آنها به دفتر است. مشکل این است که برخی از آنها نمی خواهند برگردند. بنابراین مشاغل چه کاری می توانند انجام دهند؟

از آنجا که این اولین باری بود که مردم به طور دسته جمعی از خانه کار می کردند ، صحبت های زیادی در مورد مزایا بود. این به معنای زمان کمتری برای رفت و آمد برای همه بود. اعضای کارکنان می توانند دفتر خانه خود را برای به حداکثر رساندن بهره وری خود تنظیم کنند تا بتوانند وقت بیشتری را با خانواده بگذرانند یا کارهای دیگری انجام دهند. برای مشاغل ، می تواند هزینه های سربار کمتری را به دنبال داشته باشد زیرا ممکن است دیگر به یک دفتر بزرگ نیازی نباشد.

و برخی از مردم واقعاً نگران بیمار شدن هستند ، به ویژه با توجه به نوع جدید دلتا COVID-19 که انتظار می رود نگرانی بعدی سلامتی باشد.

به نظر می رسد بسیاری از موسسات حقوقی بزرگ در تلاشند تا با تعیین اهداف و مهلت های مشخص برای حضور ، کارمندان را به آرامی از دفتر بازگردانند. این عادلانه به نظر می رسد زیرا به کارمندان فرصت می دهد تا تغییرات را انجام دهند. اما برخی این کار را یک معامله گر می دانند و در حال تصمیم برای رفتن به یک شرکت دیگر هستند که سیاست های کار از راه دور سخاوتمندانه تری دارد.

شرکت های کوچکتر به احتمال زیاد سیاست های کار از راه دور سخاوتمندانه تری دارند. این به این دلیل است که اعضا و کارمندان به طور کلی نزدیک به هم هستند. آنها تمایل دارند بیشتر به یکدیگر اعتماد کنند و بیشتر تمایل دارند که هرگونه اختلاف نظر یا اتفاق ناگواری را نادیده بگیرند یا تحمل کنند. و برخی از شرکت ها ممکن است قادر به تهیه دفتر کار با فضای کافی نباشند. این بدان معنا نیست که یک استخدام جدید به طور خودکار هر زمان که بخواهند می تواند از خانه کار کند. آنها احتمالاً ابتدا باید خود را ثابت کنند و سطح اعتماد را کسب کنند.

اما یک شرکت بزرگتر با تعداد بیشتری از افراد احتمالاً دارای مشکلاتی خواهد بود. برخی از کارمندان (از جمله مدیریت ارشد) به دلایل مختلف در خانه به همان اندازه مثمر ثمر نخواهند بود. ممکن است کسب و کارها داشتن هر کس در یک منطقه مرکزی کارایی بیشتری داشته باشد. یا ممکن است فکر کنند تعاملات غیر حضوری مثمرثمرتر از تعاملات مجازی است. سرانجام ، کار در یک دفتر در شرایط خاص اجباری است زیرا اطلاعات و اسناد بسیار حساس تحت هیچ شرایطی نباید دفتر را ترک کنند. مانند اظهارنامه مالیاتی شخص خاص.

برخی از شرکت ها ممکن است اجازه دهند برخی از افراد در خانه کار کنند و برخی دیگر باید در دفتر کار کنند. اما این چگونه تعیین خواهد شد؟ با ارشدیت؟ آیا فقط برای افراد دارای فرزند یا افراد تحت تکفل بیمار در دسترس خواهد بود؟ یا اینکه برای کسانی که شرکت معتمد می دانند پاداش خواهد بود؟ این ممکن است سوالاتی در مورد انصاف یا نابرابری ایجاد کند ، و اگر به اندازه کافی بد شود ، شرکت ممکن است فقط برنامه را قطع کند.

هیچ راه حلی متناسب با همه وجود ندارد زیرا همه متفاوت هستند. برخی افراد در واقع نمی خواهند از خانه کار کنند. آنها اذعان می كنند كه در آنجا حواس پرت بیشتری دارند و ترجیح می دهند خانه و زندگی شغلی خود را جدا نگه دارند. از آنجا که همه افراد متفاوت هستند ، یک شرکت نباید از آنچه یک شرکت همتا انجام می دهد پیروی کند ، حتی اگر برای آنها مفید باشد. برای عملکرد یک سیاست کار از راه دور با بهره وری مطلوب ، هر شرکت باید سیاست های سفارشی خود را بر اساس نیازها و خواسته های کارمندان موجود ایجاد کند.

هرچند یک چیز مسلم است: رهبری محکم مجبور است که الگویی را برای چگونگی بازگشت همه افراد به دفتر الگوی خود قرار دهد. آنها باید وارد دفتر شوند و زمانی را که می خواهند کارمندانشان از آنها الگوبرداری کنند بگذرانند. آنها با برنامه ریزی رویدادهای سخنرانی یا ناهارهای توسعه تجارت در یک باشگاه کشور مجاز به انجام وظیفه “face time” نیستند. در غیر این صورت ، رهبری ریاکار به نظر می رسد و روحیه ضربه بزرگی به او وارد می شود.

در تحلیل نهایی ، امکان کار از راه دور برای افراد به مدت نامحدود وجود دارد. اما اجرای یک سیاست کار از راه دور که همه را خوشحال کند و صداقت و امنیت یک دفتر حقوقی را حفظ کند ، مهارت مدیریتی زیادی خواهد داشت. در غیر این صورت بازگشت به دفتر اجتناب ناپذیر خواهد بود.


استیون چونگ وکیل مالیاتی در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. او به افراد با برنامه ریزی اساسی مالیات و حل و فصل اختلافات مالیاتی کمک می کند. او همچنین با افرادی که وام های دانشجویی زیادی دارند دلسوز است. از طریق ایمیل به آدرس [email protected] می توان با او تماس گرفت. یا می توانید از طریق توییتر با او ارتباط برقرار کنید (stevenchung) و با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer