Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

اوایل این ماه ، باب دیلن حق 60 سال موسیقی شخصی خود را به فروش رساند به گروه انتشارات موسیقی جهانی. در حالی که قیمت فروش مشخص نیست اما آهنگ های وی حدود 300 میلیون دلار ارزیابی شده است.

با فروش حقوق ، دیلن دیگر برای استفاده از آهنگ های خود هزینه مجوز و حق امتیاز دریافت نمی کند. در واقع ، او ممکن است مجبور شود هزینه های جواز را به صاحبان جدید بپردازد تا از آهنگ های ساخته شده خود استفاده کند. بنابراین به نظر می رسد که او تصمیم گرفته است در ازای انصراف از درآمد آینده موسیقی خود ، مبلغ زیادی پول نقد دریافت کند.

چه انگیزه ای باعث می شود که اکنون موسیقی خود را بفروشد؟

برخی حدس زده اند که این امر به دلایل مالیاتی بوده است. اعتقاد بر این است که دولت بایدن برای افزایش نرخ مالیات برای افراد با درآمد بالا تلاش می کند. حتی اگر جمهوریخواهان سال آینده کنترل سنا را حفظ کنند ، به احتمال زیاد آنها در ازای دریافت امتیازات دیگر با نرخ های بالاتر موافقت می کنند.

بنابراین با فروش موسیقی خود در حال حاضر ، او از نرخ پایین تر مالیات سود سرمایه بهره مند می شود در حالی که آنها هنوز هم وجود دارد.

اما مواردی وجود دارد که ما نمی دانیم. مثلاً میزان سود مشمول مالیات وی چقدر است؟ یکی از راه های به حداقل رساندن مالیات بر سود سرمایه ، محاسبه مبنای هزینه او در موسیقی است. برای این کار باید بدانیم که دیلن در رابطه با ساختن آهنگ هایش چه مقدار پول خرج کرده است. هزینه هایی مانند ضبط استودیو و هزینه های مدیر به نام چند. یا اینکه او تجهیزات استودیوی خودش را خریداری کرده است؟ اگر این کار را انجام داده ، چقدر استهلاک تجهیزات را بر عهده گرفته است؟

دیلن تنها کسی نبود که حق ترانه های خود را فروخت. استیوی نیکس 80٪ از حق چاپ در ترانه هایش را فروخت که 100 میلیون دلار ارزش داشت. تیلور سویفت حق شش آلبوم اول خود را به قیمت 300 میلیون دلار فروخت.

دیلن با فروش این آهنگ ها در آینده احتمالاً از پرداخت مالیات بیشتر دولت جلوگیری خواهد کرد. برخی از ایالت ها ، به دلیل ویروس کرونا ، درآمد مالیات بر درآمد و فروش خود را از دست داده اند. بعلاوه ، برخی هزینه های بیشتری را متحمل می شوند که دلیل اصلی آن ادعاهای بیکاری است. دولتها با کسر مالیات بیشتر از افراد با درآمد بالاتر ، این کسری را جبران می کنند.

در مورد خریداران حق نسخه برداری شرکت ها ، (حداقل به طور موقت) رفتار مالیات بر درآمد مطلوبتری خواهند داشت. درآمد حاصل از صدور مجوز و پخش تحت مشمول 21٪ پایین تر نرخ مالیات شرکت ها خواهد بود. با این حال ، این نرخ مالیات مطلوب احتمالاً در بخش خرد خواهد بود. اینکه آیا این نرخ به نرخ های قبلی باز خواهد گشت یا نرخ کمی بالاتر ، باید منتظر ماند.

دلایل غیرمستقیمی برای فروش می تواند وجود داشته باشد. شاید جریان درآمد حاصل از صدور مجوز مانند گذشته نباشد. و پول کنسرت های زنده تقریباً وجود ندارد. یا شاید دیلن فقط به پول احتیاج داشت.

استراتژی برنامه ریزی مالیاتی فروش دارایی ها قبل از افزایش نرخ مالیات (اعم از واقعی یا پیشنهادی) چیز جدیدی نیست. مردم از این فرصت برای فروش مشاغل ، دارایی های کلیدی یا املاک و مستغلات استفاده می کنند. اگر زمان مناسب باشد ، پس انداز مالیات می تواند بسیار زیاد باشد. اما فروش دارایی مهمی مانند حق چاپ برای آهنگ های شما تصمیمی نیست که باید به راحتی آن را گرفت. زیرا شما در حال قمار گرفتن هستید و ممکن است در نهایت اشتباه کنید.


استیون چونگ وکیل مالیاتی در لس آنجلس ، کالیفرنیا است. او به افراد با برنامه ریزی اساسی مالیاتی و حل و فصل اختلافات مالیاتی کمک می کند. او همچنین با افرادی که وام دانشجویی زیادی دارند دلسوز است. از طریق ایمیل به آدرس [email protected] می توان با او تماس گرفت. یا می توانید از طریق توییتر با او ارتباط برقرار کنید (stevenchung) و با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer