Open/Close Menu وکیل | مشاوره رایگان | وکالت | وکیل آنلاین

(تصویر از طریق گتی)

هفته گذشته ، بیکر مک کنزی دنیای Biglaw را با دنیای خود شوکه کرد اعلام زودهنگام پاداش پایان سال. این ممکن است یکی از پردرآمدترین شرکت ها در کشور باشد ، اما به عنوان رهبر جبران خسارت شناخته نمی شود ، بنابراین همه از این اقدام شوکه شدند. تاکنون ، اعلامیه شرکت با سکوت قاطعانه ای روبرو شده است. حتی یک شرکت دیگر نیز مطابقت ندارد. همکاران در Baker McKenzie عصبانی هستند – و نه فقط به این دلیل که مقیاس پاداش همان است که سالها در اکثر شرکت های بزرگ حقوقی وجود داشته است.

همکاران از مجموعه پاداش دیگری که شرکت قول داده است عصبانی هستند.

همانطور که یادآوری می کنید ، هنگامی که بیکر مک کنزی برای اولین بار در ماه مه به دلیل بحران ویروس کرونا ویروس کاهش حقوق خود را ایجاد کرد – 15 درصد برای همه وکلای دادگستری و حرفه ای کسب و کار با درآمد بیش از 100000 دلار در ایالات متحده و 10 درصد در سراسر کانادا – شرکت قول داد که این کار را انجام دهد بیرون پاداش ویژه برای “عملکرد مثال زدنی” در طی همه گیری بعداً شرکت دور اخراج ها را انجام داد در ایالات متحده و کانادا ، از ترس از دست دادن شغل خود ، دیوانه کردن سایر همکاران باقی مانده را نیز به صورتحساب سوق می دهد. هنگامی که این شرکت پاداش پایان سال خود را اعلام کرد ، همچنین پایان این کاهش حقوق را در تاریخ 30 نوامبر اعلام کرد و یک بار دیگر همکاران را در مورد این افراد یادآوری کرد پاداش های ویژه. در آن زمان ، هیچ اشاره ای به بازپرداخت دستمزدی که به دلیل کاهش حقوق هفت ماه شخص از دست داده بود ، نبود.

همانطور که مشخص است ، این پاداش ها ممکن است به هیچ وجه پاداش نباشند. منابع به ما گفته اند که این پاداش ها ممکن است به عنوان ابزاری برای پرداخت غرامت از دست رفته مورد استفاده قرار گیرند و همه آنها را دریافت نمی کنند. در این مرحله ، شایان ذکر است که اکثریت قریب به اتفاق دیگر شرکت هایی که به دلیل ابتلا به بیماری همه گیر ، جبران خسارت را کاهش داده اند ، از قبل بازپرداخت و بازپرداخت کرده اند و یا برای بازپرداخت حقوق کامل کارکنان آسیب دیده تلاش می کنند.

در اینجا یک یادداشت وجود دارد که همکاران در تورنتو ، کانادا ، دفتر بیکر مک کنزی در مورد پاداش های ویژه خود دریافت کرده اند ، جایی که گفته می شود همکاران “خشمگین” هستند:

لطفاً به خاطر داشته باشید که این طرح ممکن است محدود به دفتر شرکت در کانادا باشد. ما برای اظهارنظر در مورد اینکه آیا این شرکت قصد دارد از طریق “پاداش های ویژه” مشابه شرکت های آمریکایی خود را بازپرداخت کند یا این کار را از طریق روش های دیگر ، مانند پرداخت های یکجا انجام می دهد ، با بیکر مک کنزی تماس گرفتیم و این بیانیه را دریافت کردیم:

پاداش اعلام شده پاداش پایان سال ما است که طبق برنامه معمول ما در ژانویه پرداخت می شود. ما همچنین در نظر داریم که بهترین هنرمندان خود را که تحت تأثیر رکود اقتصادی قرار گرفته اند ، و همچنین سایر افرادی که عملکردی مثال زدنی را در برابر افزایش تقاضا در سال جاری نشان می دهند ، شناسایی و پاداش دهیم. ما این تصمیمات را پس از پایان سال انجام خواهیم داد.

ما هنوز در مورد جزئیات “پاداش های ویژه” برای جبران کاهش حقوق در آمریکای شمالی تصمیم نهایی نگرفته ایم. همانطور که قبلاً گفته شد ، این پاداش ها از پاداش های همکار سالانه جدا و مجزا خواهند بود.

هوم ما فکر می کنیم خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد ، اما امیدواریم که شرکت بازپرداخت همکاران و پیشنهادات خود را ادامه دهد درست است، واقعی پاداش های ویژه به جای ارائه پاداش فقط به نام.

اگر شرکت یا سازمان شما در حال کاهش حقوق یا ترمیم مجدد برش های قبلی ، بستن درهای خود و یا کاهش ردیف وکلا یا پرسنل خود است ، خواه از طریق اخراج های آزاد ، اخراج های مخفی کاری یا خریدهای داوطلبانه ، لطفاً در این باره اطلاع ندهید. شبکه گسترده ما خبرچینان بخشی از آن است که باعث بالا رفتن قانون می شود. تو می توانی برای ما ایمیل بزنید یا برای ما پیامک کنید (646-820-8477)

اگر می خواهید برای اخطارهای اخراج ATL ثبت نام کنید ، لطفا پایین بروید و آدرس ایمیل خود را در کادر زیر این پست وارد کنید. اگر قبلاً برای هشدارهای اخراج ثبت نام کرده اید ، نیازی به هیچ کاری ندارید. در عرض چند دقیقه از اخراج کارگران ، کاهش حقوق و یا اعلامیه های قانونی که منتشر می کنیم ، یک اخطار ایمیل دریافت خواهید کرد.


استاکی زارتسکیاستاکی زارتسکی سردبیر ارشد بالای قانون است ، جایی که او از سال 2011 در آنجا کار کرده است. او دوست دارد از شما بشنود ، بنابراین لطفا پست الکترونیک او را با هر گونه نکته ، سوال ، نظر ، یا انتقاد. می توانید دنبالش کنید توییتر یا با او در ارتباط باشید LinkedIn.

logo-footer